Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Fakty RMF FM: Michał Gramatyka: Ceny gazu powinny być obniżone dla wszystkich przedsiębiorców

03.02.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fakty RMF FM: Michał Gramatyka: Ceny gazu powinny być obniżone dla wszystkich przedsiębiorców
Fot. RMF FM

„Znowu jest to celowane ułatwienie. Dlaczego piekarze, dlaczego cukiernicy, dlaczego nie restauratorzy? W taki sposób nie doprowadzimy do zmiany sytuacji gospodarczej przedsiębiorców. Trzeba by zastosować rozwiązania, które będą korzystne dla wszystkich, a nie tylko dla celowanych grup zawodowych” – mówił poseł Polski 2050, Michał Gramatyka w Rozmowie w południe w RMF FM. Zgodnie z dzisiejszą zapowiedzią Mateusza Morawieckiego, wszystkie piekarnie i cukiernie od 1 kwietnia będą korzystać z obniżonej stawki za gaz, która ma wynosić 200 zł i 17 gr za MWh.

 

 

Mariusz Piekarski zapytał swojego gościa, czy dzięki temu rozwiązaniu ceny pieczywa nie będą rosły w takim tempie, jak dotychczas. „Na pewno przyniesie to wymiar propagandowy. Nie jest przypadkiem, że pan premier właśnie na taki pomysł wpadł i taki pomysł przedstawił” – mówił Michał Gramatyka w RMF FM.

 

„Chciałbym, żeby pan premier dostrzegał również problemy Polek i Polaków, którzy płacą za ogrzewanie. Rachunki za ciepło wzrosły w sposób drastyczny. Te rachunki nijak się mają do spadających cen gazu. Ceny gazu są dzisiaj na poziomie sprzed wojny” -  kontynuował gość w Rozmowie w południe w RMF FM.

 

Gramatyka: Obniżka podwyżki cen biletów PKP jest potrzebna

 

„Bardzo dobrze, że będzie obniżka podwyżki cen biletów PKP. To się przyda studentom i uczniom. Polska 2050 w całym kraju organizowała akcje i pokazywała, ile bilety kosztowały, a ile kosztują i co to znaczy. Na terenie górnośląsko-zagłebiowskiej metropolii jednym z niesamowitych aspektów działalności tego organizmu jest to, że uczennice i uczniowie do ukończenia 16 lat jeżdżą za darmo środkami komunikacji publicznej na terenie 42 gmin” – mówił Michał Gramatyka o zapowiedzianej przez rząd obniżce podniesionych wcześniej cen biletów PKP. Gość Mariusza Piekarskiego dodał, że Polska 2050 jest zwolennikiem jednego biletu miesięcznego, który obowiązywałby na terenie całego kraju. Podobne rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje w Niemczech.

 

Gramatyka: Nie sądzę, że próba opodatkowanie zbiórek była celowa

 

Mariusz Piekarski zapytał swojego gościa, z czego wynika nieuwaga opozycji przy głosowaniu nad sejmowymi ustawami. Sprawa dotyczy m.in. przegłosowanych, również głosami opozycji, zapisów o opodatkowaniu internetowych zbiórek środków na kosztowne leczenie.

 

„Sprawy z podatkiem od zbiórek nie zauważył nikt z opozycji. Nawet PiS traktuje go jako błąd. Słyszałem zapowiedzi pana premiera, że ten błąd zostanie naprawiony. Wątpię, żeby ktoś intencjonalnie chciał wprowadzać takie podatki. To chodzi o bardzo ważne sprawy. Mam nadzieję, że to, co słyszymy od polityków PiS-u, że to był błąd, to jest po prostu prawda”.

 

Pojawiają się również zapowiedzi, że Prawo i Sprawiedliwość zamierza wycofać się z tzw. lex Kaczyński, które miało umożliwić publikowanie przeprosin za zniesławienie w Monitorze Sądowym. Plan wprowadzenia tego przepisu był łączony ze sprawą Jarosława Kaczyńskiego, który miał przeprosić za zniesławienie Radosława Sikorskiego. „Ten przepis jest absurdalny. Po to są takie uprawnienia, żeby dochodzić własnych praw, bronić swojej godności po zniesławieniu czy po oszczerstwie, wysądzić sobie prawo do przeprosin, żeby te przeprosiny trafiły do opinii publicznej” – mówił Michał Gramatyka w RMF FM.

 

Jarosław Kaczyński w ramach przeprosin miał początkowo zapłacić Sikorskiemu ponad 700 tys. zł. „Tak wysokie kwoty zasądzane w polskich sądach mogą kneblować usta niektórym osobom, czy to politykom, czy to dziennikarzom, czy to aktywistom społecznym.  Ci ludzie mogą się bać prowadzić swoją naturalną działalność” – dodał gość Mariusza Piekarskiego.

 

Prowadzący Rozmowę w południe w RMF FM zapytał swojego gościa, co mogło sprawić, że PiS wycofał się z planów wprowadzenia tego przepisu. „Prezes Kaczyński przyjął ofertę zaproponowaną przez pana ministra Sikorskiego i wpłacił pokaźną kwotę na siły zbrojne Ukrainy, ten temat został załatwiony. W opinii publicznej ten przepis był mocno krytykowany. PiS ma badania prowadzone na bieżąco. Pewnie im wyszło z tych słupków, że Polki i Polacy nie dadzą się nabrać na takie rozwiązanie” – mówił Michał Gramatyka.

 

 

Więcej na RMF24.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ abc
  Piątek, 03.02

  Czysta propaganda. Przez ten zabieg chleb stanieje o 20 groszy, a czynsz przez rok, wzrósł mi z 417 złotych na 597 i tego nie widać. Trzeba pogonić całą tą hołotę z Wiejskiej, szczególnie tą od koryta+++

 2. 2
  +2
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 03.02

  Festiwal populizmu trwa - czytuję pana posła "Trzeba by zastosować rozwiązania, które będą korzystne dla wszystkich, a nie tylko dla celowanych grup zawodowych” - jakie rozwiązania panie pośle. To zdanie które pan wypowiedział to kwintesencja populizmu - Pisu nie prześcigniecie. Dzisiaj nie ma już na scenie politycznej polski ugrupowań racjonalnych i odpowiedzialnych za Polskę. Premier Morawiecki był mądrym pragmatycznym ekonomistą gdy stał na czele banku WBK - wiedział że należy redukować koszty w tym również osobowe by bak się mógł rozwijać - tego argumentu używał gdy zwalniał grup pracowników w tym moją bratową. Miał rację w tym co robił bo bak musi podejmować trudne decyzje by chronić depozyty klientów. Ale jak tylko został politykiem z dnia na dzień staje się wielkim populistą.

 3. 3
  +3
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 03.02

  Cb -Staje się wtórnym analfabetą ekonomicznym - przeszedł na pozycje bolszewickie ręcznie steruje steruje gospodarką a za nim idzie cała arni populistów do PO, Lewicę, PSL i P50 z jeszcze większymi bolszewickimi postulatami skrócenia tygodnia pracy do 4 dni. Konie widać i o by nie był on taki jak w Chile - - jak się skończy na wariancie argentyński to będzie dobrze. Oczywiście w nędzę wpędzą tych w imieniu który teraz robią transfery, zaciągają długi i drukują pieniądze. Inflacja to wszystko zje i opustoszy kieszenie ludzi żyjących z pracy. Bo dla pracownika zarabiającego 4 tysiące 20% inflacji oznacza utratę 800ł . Dla kogoś kto zarabia 10 tysięcy 20 % inflacji to utrata 2 tys. Ale to ten co stracił 800 zł jest w trudniejszej sytuacji - zostaje mu tylko 3200 i trudno a tamtemu 8 tys

 4. 4
  +2
  ~ bhd
  Piątek, 03.02

  abc-to jeszcze nie tak żle bo mi wzrósł czynsz o 590 zł przez ogrzewanie ! Płace teraz prawie 1700 zł.PIS WY ZŁODZIEJEEEE

 5. 5
  --3
  ~ zenon
  Piątek, 03.02

  był czas przywyknąć przecie...

 6. 6
  +5
  ~ pistozło......
  Piątek, 03.02

  Te ********** z usmiechem mówią o kolejnych podatkach !

 7. 7
  +2
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 03.02

  Cd - Nie wolno ręcznie sterować gospodarką - to musi czynić wolny rynek, swoboda obrotu gospodarczego. W kryzysie państwo ma obowiązek chronić najsłabszy którzy z różnych względów nie mogą pracować. Reszta musi podjąć trud pokonania kryzysu poprzez pracę ograniczenie kosztów - to jest skuteczna i szybsza metoda walki z inflacją. My jako Polacy jeż to wielokrotnie przerabialiśmy - utrata wartości pieniądza za komuny doprowadzała do złodziejskich wymian pieniędzy w latach tuz po wojnie a w latach 70 i 80 do tragicznych wydarzeń za co zapłacili życiem zwykli ludzie a nie politycy. Politycy nie zostali osądzeńi, włos im z głowy nie spadł a prosty lud wypłaca im dzisiaj bardzo wysokie emerytury. Tak się kończy każdy populizm. Szwajcarzy nie zbudowali swojego bogactwa na kredyt ale pracą .

 8. 8
  +1
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 03.02

  Cd - niech więc poseł Gramatyka nie robi ludziom wody z mózgu nie robi za Św. Mikołaja i nie proponuje darmowych obiadów, bo ich nie ma. Niech pan zajdzie na ziemię - bo stać pana na to z racji wykształcenia. Wtedy pan będzie wiarygodny - inaczej będzie pan kolejnym politycznym szubrawcem co to sprzedaje szczebel z drabiny, która się śniła św. Antoniemu To od nas zależy czy w dniu wyborów losy powierzymy cynicznym populistycznym cwaniakom czy ludziom pragmatycznym i odpowiedzialnym.

 9. 9
  0
  ~ abc
  Piątek, 03.02

  bhd-wiem, że inni dostali dużo większe podwyżki, ale dla samotnego emeryta podwyżka rzędu 2000 w skali roku, to ponad jedna emerytura, a to bardzo dużo.

 10. 10
  +5
  ~ widz
  Piątek, 03.02

  ~ abc....no jak to przecież dali 13 i 14 .myślałeś,że dali za darmo? darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy.oczywiście pis nie winny.winny putin,tusk i unia .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3103868961334