Piątek, 27.05.2022, Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Sztutowo: Coraz więcej agresji wobec sprzedawców w placówkach handlowych

03.05.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sztutowo: Coraz więcej agresji wobec sprzedawców w placówkach handlowych
fot. archiwum redakcji ( zdjecie stanowi ilustrację do artykułu )

Już za kilkanaście dni ruszy pełną parą sezon turystyczny na Mierzei Wiślanej, a wraz z nim wzmożony ruch w tamtejszych sklepach, punktach gastronomicznych i usługowych. Jak informuje lokalny serwis sztutowo.com, obsługujący placówki czują się zagrożeni i boją się coraz bardziej agresywnych klientów.


W placówkach handlowych na terenie gminy Sztutowo w ostatnich dniach nasilił się proceder agresji wobec sprzedawców, którzy egzekwują wobec klientów nakaz noszenia maseczek. Tylko w ostatnich dniach doszło do conajmniej 3 takich incydentów włącznie. Do najgroźniejszego z nich doszło dziś rano. Ekspedientka trafiła do szpitala.

 

W pierwszym przypadku ekspedientka stojąca za kasą zwróciła uwagę klientowi na brak maseczki, ten w wulgarny sposób zwyzywał kobietę, a następnie ją opluł i uciekł ze sklepu.

W innym zdarzeniu który miał miejsce kilka dni temu, klient bez maski wyzwał kobietę, po czym odepchnął ją i napluł w twarz, następnie uciekł ze sklepu i odjechał.

Najbardziej drastyczny przypadek miał miejsce w sobotę 01 maja. Klient bez maski nie zapłacił za towar i uciekł ze sklepu. Ekspedientka, która wybiegła za nim przed placówkę została uderzona i odepchnięta, upadła na ostrą krawędź. Z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa trafiła do szpitala.

 

Jak informuje lokalny serwis, wszystkie incydenty są zarejestrowane na kamerach monitoringu i zostały zgłoszone na nowodworską policję. Trwają czynności w tych sprawach.

kerim

Oceń tekst:

Ocen: 20

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ rakcja
  Poniedziałek, 03.05

  Draństwo ze strony klijenta , jak można ukraść towar ze sklepu i pobić sprzedawczynie . Moze dosięgnie go kara , najlepie jak będzie wypłacał rentę do końca życia to on i jego rodzinka będą żyć w luksusie psychicznym . Poprostu nie mam maski nie wchodzę do sklepu . Sprzedawcy nie muszą obsługiwać klientów bez masek na buzi , taki delikwent ma obowiązek opuszczenia danego obiektu handlowego i koniec sprawy . Na jakiej podstawie , kto im dał takie prawo byśmy byli opluwani wymiocinami , wyzywani prze klientów . Bijatyki , wykręcanie rąk i rzucanie sprzedawczynie na kamień , czy to jest kultura części wekendowiczów na pasie nadmorskim.

 2. 2
  +15
  ~ gazem w chama
  Poniedziałek, 03.05

  To oczywiste chamstwo tych "klientów". Jednak jeszcze większe chamstwo demonstrują ci co będąc przy zdarzeniu nie reagują i nie pomagają napadniętemu, lżonemu. Tylko solidarnie można osiągnąć cel - w tym przypadku pozbycie się chama. W Elblągu v-ce prezydent miasta też nie reaguje , ale dla bezpieczeństwa by go nie opluto, podaję łapę temu bez maski i uśmiecha się. Może to jest sposób? W końcu v-ce prezydent to jakiś wzór. A jak zachowuje się sołtys w Sztutowie?

 3. 3
  +12
  ~ Wiadome
  Poniedziałek, 03.05

  Policji nie ma w tych miejscowościach . Przykład Sopot i Zakopane robili co chcieli turyści. Rozgonic taka policję.

 4. 4
  +19
  ~ Blisko
  Poniedziałek, 03.05

  Zobaczycie co będzie w lato chamstwo i prostactwo. Warszawka już pokazuje rogi.

 5. 5
  +12
  ~ Anyfan
  Poniedziałek, 03.05

  No niezłe, kradzież rozbójniczą, a gościu na kamerze bez maseczki, pewnie cymbał z warszafki.

 6. 6
  +4
  ~ Głos Ludu
  Poniedziałek, 03.05

  A wiecie czyja to jest wina - rządu. Brak zaufania do policji spotęgowało jej działania do celi politycznych. Poza tym niejasne przepisy, niezgodne z Konstytucją, działania na podstawie rozporządzeń. Ludzie nie są głupi i wiedzą o tym, nawet patologia, są tą sytuacją zmęczeni . Gdyby policja i ludzie mieli jasne, czytelne i rzetelne wytyczne, na podstawie prawa incydenty by były, ale nie na taką skalę. Policja również nie wahalaby się. Sanaepid również działałby na podstawie jasnych przepisów i prawa. Dalej głosujcie na tych idiotów, a będzie jeszcze większy burdel, młodzi będą pracować do 70, ale przecież kasa z socjala będzie się zgadzać. Ps. Zdrowia dla Pan życzę i skazania tych ciuli.

 7. 7
  --3
  ~ Ghjj
  Poniedziałek, 03.05

  To chyba ci obrońcy kościołów od Kaczyńskiego

 8. 8
  +16
  ~ zez
  Poniedziałek, 03.05

  wszystkie incydenty są zarejestrowane na kamerach monitoringu i zostały zgłoszone na nowodworską policję. Trwają czynności w tych sprawach. Nie spodziewałbym się wielkiego efektu po dzialaniach policji , ale chcialbym się mylić , nie jest to przecież sprawa polityczna , A swoją drogą przecież posterunek policji jest w Sztutowie . Czekamy na info o reakcji policji i szybkich i wysokich karach

 9. 9
  +1
  ~ emeryta
  Poniedziałek, 03.05

  liczymy na adekwatną reakcję policji na bandyckie wyczyny antymasteczkowców , jak na protestach kobiet . pokażcie ,że nie jesteście policja polityczną , albo zmieńcie zawód , przecież wg. rządu mamy najniższe bezrobocie w europie .

 10. 10
  +21
  ~ elb.
  Poniedziałek, 03.05

  Najsurowsza kara wizrerunki sprawców na drzwiach sklepów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0856971740723