Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Sinice nad Bałtykiem. Cztery kąpieliska zamknięte

14.08.2020, 10:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sinice nad Bałtykiem. Cztery kąpieliska zamknięte
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Z powodu zakwitów sinic w środę zamknięto cztery nadmorskie kąpieliska, w Stegnie, Jantarze i Mikoszewie - podał Główny Inspektorat Sanitarny. 

O aktualnym stanie wody w kąpieliskach poinformował na swojej stronie internetowej Główny Inspektorat Sanitarny. Z zamieszczonych tam danych wynika, że w środę po południu nieczynne są cztery kąpieliska urządzone nad Zatoką Gdańską - w Mikoszewie, Jantarze oraz dwa w Stegnie, pisze o sprawie Onet.pl

Wszystkie kąpieliska zamknięto z powodu zakwitów sinic. Podobnie jest w środę także na dwóch pomorskich jeziorach; są to: jezioro Żuczek w powiecie człuchowskim (nieczynne jest kąpielisko w Debrznie) oraz jezioro Żarnowieckie w powiecie wejherowskim (nieczynne jest kąpielisko w Lubkowie).

Pomorski Sanepid zastrzega, że stan wody w poszczególnych miejscach może ulec zmianie. Panująca od wielu dni wysoka temperatura sprzyja zakwitom sinic, które przemieszczają niesione prądami wodnymi lub wiatrem. W efekcie zamknięte kąpieliska mogą zostać otwarte, a te dotąd czynne – zamknięte.

Więcej na ten temat przeczytasz na Onet.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Hegemonka
  Sobota, 15.08

  ofiary 500 plus w rozpaczxy, pozostanie grillowanie na balkonach i w garażach , a poseł Krasulski nadal wymownie milczy we wszystkich językach, gdy poseł Wilk kopie pod nim dołki, a senator Wcisła paraduje na motorówce

 2. 2
  +1
  ~ Gość
  Sobota, 15.08

  Nieaktualne dzis w Stegnie biala flaga tj.15.08 .20

 3. 3
  --1
  ~ J. K. 79
  Niedziela, 16.08

  W Bałtyku nie można się w ogóle kąpać, bo jest on skażony bojowymi środkami chemicznymi zrzucanymi tam przez wszystkie armie państw nadbałtyckich praktycznie od 1918 roku. Największe nasilenie tych zrzutów miało miejsce w latach 1944 -1956 oraz 1970 - 1976. Dodatkowo przed zakończeniem II wojny Niemcy wyrzucili do morza ogromne zasoby rtęci z swoich zakładów pracujących na rzecz sił zbrojnych III Rzeszy. Do dziś na brzeg woda wyrzuca całe beczki z tą trucizną, albo duże masy tych środków, które wcześniej wydostały się z pojemników.

 4. 4
  0
  ~ józek
  Niedziela, 16.08

  a na spacerowej w miejscu basenu rośnie las i też nie można sie kąpać,,dzięki platformo obywatelska,,,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96356201171875