Sobota, 17.03.2018, Imieniny: Gertruda, Patryk, Zbigniew
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Prawie 300 tys. ojców nie płaci alimentów na dzieci. Są metody na dłużników

17.02.2017, 10:15:49 Rozmiar tekstu: A A A
Prawie 300 tys. ojców nie płaci alimentów na dzieci. Są metody na dłużników
fot. archiwum redakcji

10,1 mld zł wynosi wartość długów alimentacyjnych Polaków, a liczba dłużników to ponad 299 tys. osób - wynika z raportu BIG InfoMonitor. 95 proc. zalegających z płatnościami na dzieci to mężczyźni. Rekordzista winien jest swoim dzieciom ponad 723 tys. zł.

 

Średnia kwota zadłużenia, przypadająca na jednego dłużnika alimentacyjnego to obecnie 33 tys. 725 zł. Rekordowy dług należy do 38-letniego mieszkańca Podkarpacia, który winien jest swoim dzieciom ponad 723 tys. zł. Na drugim miejscu w rejestrze Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor) jest 49-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego z kwotą długu ponad 597 tys. zł. 

 

Od końca września 2016 r. do końca stycznia 2017 r. wzrosło zarówno zadłużenie z tytułu niepłaconych alimentów, jak i liczba dłużników alimentacyjnych we wszystkich regionach: liczba dłużników - o prawie 17 tys. osób, a sam dług - o ponad 801 mln zł. 

 

95 proc. dłużników alimentacyjnych to mężczyźni. Najczęściej na dzieci nie płacą ojcowie w wieku 35-44 lat (ponad 35 proc.) oraz w wieku 45-54 lat (prawie 29 proc.). Wszystkich niepłacących kobiet jest zaledwie 4,5 proc. 

 

Jak podkreśla BIG InfoMonitor w swoim raporcie na temat dłużników alimentacyjnych, "skala problemu z odzyskiwaniem alimentów wciąż rośnie". "Według szacunków Krajowej Rady Komorniczej i Centrum Praw Kobiet, problem niepłacenia alimentów dotyczy w Polsce aż około miliona dzieci. Ocenia się, że ponad 80 proc. nie otrzymuje alimentów w ogóle" - napisano w raporcie. 

 

Według BIG InfoMonitor wciąż nie znany jest pełen obraz zjawiska ponieważ mimo ustawowego obowiązku nadal 16 proc. gmin nie przekazuje do BIG-ów danych na temat osób zalegających z alimentami. A dłużnicy wpisywani przez gminy to tylko część niepłacących alimentów; gminy wpisują osoby, za które wypłacają zasiłek alimentacyjny, ten zaś przysługuje tylko dzieciom z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 725 zł. 

 

Dłużnika do rejestru może dopisać nie tylko gmina, ale także sam rodzic, który nie otrzymuje alimentów na dziecko. 

 

Jak przypomina BIG InfoMinitor, zgłoszenie dłużnika alimentacyjnego do rejestru "blokuje" mu możliwości zaciągania zobowiązań.  

 

Źródło: www.kurier.pap.pl 

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ 112
  Piątek, 17.02

  statystycznie jest to na dziecko ale w praktyce w 90% na paznokcie imprezy mamy itp.

 2. 2
  +11
  ~ Muczaczos
  Piątek, 17.02

  Warto aby te wszystkie lafiryndy żyjące z takimi tatusiami dłużnikami zastanowiły się co ich obecny ukochany robi swojemu dziecku i byłej miłości! Bo za chwile i ją może to spotkać! Uważam, że powinno się dawąc do publicznej wiadomości nazwiska wszystkich takich egzemplarzy!

 3. 3
  +7
  ~ zazu
  Piątek, 17.02

  do 112- tak a dziecko to powietrzem żyje, chodzi owinięte w worku bo matka za 500 zł alimentów bawi się cały miesiąc ;) puknij się głową o ścianę może zrozumiesz jakie bzdury piszesz.

 4. 4
  --7
  ~ alimenciarz
  Piątek, 17.02

  Nie placa bo placi panstwo 500+

 5. 5
  --1
  ~ xyz
  Piątek, 17.02

  A z czego maja płacić jak sami zarabiaja po 1500 brutto lub wcale. Nie mówię tu o cwaniakach którzy przepisują wszystko na rodzinę i pracuja na czarno tylko o normalnych ludziach.

 6. 6
  +3
  ~ turban
  Piątek, 17.02

  a przeciez ten caly kierownik KODu( komitetu obrony komunistow i zlodzieji) takze nie placi alimentow i kradnie pieniadze od innych czlonkow KODu. lokalni elblascy POwcy go w tym POPpieraja

 7. 7
  0
  ~ Polak.
  Piątek, 17.02

  Jak jużtak statystycznie lecicie to uściśle (bo oczywiście wam ciężko), że najbardziej znam dłuznikiem aliementów jest mateusz kijowski z Komitetu Obrony Darmozjadów - a 95% alimenciarzy t mężczyźni to dlatego, ze sądy w 95% opiekę nad dziećmi dają kobietom (czesto wbrew zdrowemu rozsądkowi i wbrew dowodom) - ja bym też nie płacił jak bym widział, ze kobita dostała dzieci tylko dlatego, że jest kobietą i to nic że aliementy by poszły nie na dzieci a na jej fagasów i wódę - a tak się dzieje w połowie przyznanych alimentów dla kobiet - ja się pytam gdzie jest to równouprawnienie, którego tak się domagają lewackie feministki? Może powinniśmy wprowadzić tutaj parytety (wytwór lewackich feministek)?

 8. 8
  +7
  ~ Facet jak kazdy
  Piątek, 17.02

  A co z tatusiami którzy robią na czarno? Przed sądem w sprawie o alimenty taki biedny, a co rusz nowe auto. Remont domu. Jak taka ma udowodnić? Do skarbówki podać? Ciekaw jestem ile alimentów ma takie dziecko. 350? 400? I weekendowy tatuś? A matka- czy dziecko chore czy zdrowe spędza z nim 24/7. Alimenty w Polsce są śmieszne. Ja płacę 700zl na syna a czasami i więcej od siebie. Nam nie wyszło z eks ale place na dziecko i wiem na co idą pieniądze, skoro widzę syna w nowych ubraniach i wiem że uczęszcza do szkoły. Mówcie co chcecie, ale alimenty w naszym kraju to jałmużna- widząc jak koledzy się migają i ukrywają zarobki. Sami żyją w luksusach ale więcej nie dadzą dziecku bo ich zdaniem matka za te 300zl szaleje cały miesiąc u fryzjera i kosmetyczki. Wstydźcie się faceci.

 9. 9
  +8
  ~ Samośka
  Piątek, 17.02

  XYZ- z czego mają płacić jak sami zarabiają po 1500? A co to wacka nie umie utrzymać w spodniach? Chyba każdy wie jak robi się dzieci. Ma dziecko- więc niech płaci i ponosi odpowiedzialność.

 10. 10
  +3
  ~ Adam
  Piątek, 17.02

  @XYZ- Ty "normalny człowieku" - normalny człowiek, jak ma dziecko, to ma obowiązek, to świętość dla normalnego człowieka. Jak normalny człowiek zarabia 1500 zł., to 1500 zł. przeznacza na dzieci, a sam nie dojada... to jest właśnie normalny człwowiek!!!!

 11. 11
  +7
  ~ kogut
  Piątek, 17.02

  a ile matek nie płaci alimentów na dzieci , czy są metody na dłużniczki - może tak o tym by ktoś zaczął pisać !!!!!!!!!!!

 12. 12
  +6
  ~ rob
  Piątek, 17.02

  wszystkie was to powinni na inna planete wyslac tylko nogi rozlozyc to raz dwa a potem pretensje bo milosc sie nie udala zenada

 13. 13
  +3
  ~ rauha
  Piątek, 17.02

  Nie ma metod! Zostaje FA, czyli alimenty z pieniędzy podatników!!! I Żadnych możliwości ściągania zadłużenia, chyba, że pozew cywilny, ale na to FA nie stać... POWODZENIA DALEJ!!!!

 14. 14
  +2
  ~ Obserwator
  Sobota, 18.02

  Do takiego stanu doprowadzają ci co zatrudniają alimenciarzy na czarno. Udowodnione zatrudnianie na czarno alimenciarza, skutkować wino koniecznością zapłacenia przez właściciela ,alimentów za pełen rok przez tego kto go zatrudnia i płaci pod stołem. Jest to pozwolenie na okradanie własnych dzieci i Państwa Polskiego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.