Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Czy powstanie koalicja w Elblągu? Wilk porozmawia z SLD i Wróblewskim

25.06.2013, 11:16:40 Rozmiar tekstu: A A A
Czy powstanie koalicja w Elblągu? Wilk porozmawia z SLD i Wróblewskim
Fot. arch. redakcji

Jak podaje serwis TVN24.pl, w sprawie koalicji w elbląskiej Radzie Miasta Jerzy Wilk (PiS) będzie się próbował porozumieć z SLD i Witoldem Wróblewskim, który utworzył własny komitet wyborczy. Lider elbląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości wygrał I turę przyspieszonych wyborów samorządowych i razem z Elżbietą Gelert (PO) stanie do walki o fotel włodarza miasta w II turze wyborów, 7 lipca.

W sprawie koalicji w elbląskiej radzie miasta PiS będzie się próbowało porozumieć z SLD i Witoldem Wróblewskim, który utworzył własny komitet wyborczy - przyznał na antenie TVN24 Jerzy Wilk. Wygrał on I turę wyborów na prezydenta Elbląga, a PiS ma 10 radnych.

Wilk, pytany o koalicję w radzie miejskiej, odpowiedział, że trzeba będzie w tej sprawie przeprowadzić rozmowę z kandydatami, którzy startowali w wyborach na prezydenta Elbląga.

- Najłatwiej chyba byłoby porozumieć się z Witoldem Wróblewskim (tworzy własny komitet wyborczy - red.) i Januszem Nowakiem (kandydat SLD - red.). To są komitety, które mają podobne programy, jeśli chodzi o sprawy społeczne - powiedział Wilk.

W 25-osobowej radzie miasta PiS będzie miało 10 mandatów, PO - 7, SLD - 5, komitet Witolda Wróblewskiego - 3.

Zdaniem Wilka, gdyby prawica - PiS i Solidarna Polska - się zjednoczyła, i wspólnie wystartowała w wyborach w Elblągu, wtedy wygrałaby w I turze i uzyskałaby większość w radzie miasta. - A tak głosy zostały zmarnowane - stwierdził Wilk.

Zapewnił, że II tura wyborów na prezydenta Elbląga będzie merytoryczna, bez walki na haki. - Będziemy próbowali przekonać Elblążan do naszego programu i tego, aby nam zaufali - powiedział kandydat PiS.

Powtórne głosowanie


Jak podała Miejska Komisja Wyborcza w Elblągu, I turę wyborów na prezydenta Elbląga wygrał Jerzy Wilk z Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając 31,79 proc. głosów. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Gelert z Platformy Obywatelskiej, która zdobyła 21,25 proc. głosów.

Trzeci wynik uzyskał startujący z własnego komitetu wyborczego Witold Wróblewski (obecnie członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, który to stanowisko piastuje z ramienia PSL-u). Oddano na niego 17,02 proc. głosów.

Czwarte miejsce uzyskał kandydat SLD Janusz Nowak, na którego zagłosowało 10,78 proc. wyborców. Za dwa tygodnie odbędzie się druga tura głosowania.

 

źródło: www.tvn24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (71)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ai
  Wtorek, 25.06

  jesli SLD wejdzie w kooalicje z PiSem juz nigdy nie beda mieli mojego glosu

 2. 2
  +6
  ~ i super
  Wtorek, 25.06

  Brawo Panie Januszu. Zróbcie wszystko aby pogonić POrąbanych z naszego miasta!!!! Słonina narobił juz Panu problemów dokonał rozłamu lewicy

 3. 3
  +5
  ~ ket
  Wtorek, 25.06

  Ciekawe, co koalicja PiS/SLD będzie spiewać pod pomnikiem. "Boże coś Polskę" z refrenem "ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie" czy "Międzynarodówkę" .....

 4. 4
  +7
  ~ Jan
  Wtorek, 25.06

  Oby popaprancy już nie rządzili teraz czas na PiS

 5. 5
  +4
  ~ Ręce opadają
  Wtorek, 25.06

  Tak jak PIS sprzeniewierzył się w Referendum i współpracował z Palikotem teraz będzie współpracował z SLD? Czyżby nadchodził koniec Świata? Czy ktoś normalny jest w stanie zaufać Wilkowi i PIS?

 6. 6
  +13
  ~ Demokracja...
  Wtorek, 25.06

  ma to do siebie, że aby rządzić często trzeba zawierać koalicję! A wiecie o tym, że koalicja PiS i SLD na Ursynowie doprowadziła do akcji zbierania podpisów za odwolaniem HGW z funkcji prezydenta Warszawy!

 7. 7
  --1
  ~ ~oko saurona
  Wtorek, 25.06

  Jeśli czerwoni wejdą w koalicję ze smoleńskimi spiskowcami to poprzysięgam sobie, ze nigdy, NIGDY więcej nie oddam na nich głosu! Czerwoni zdrajcy!

 8. 8
  +17
  ~ navara
  Wtorek, 25.06

  Zagłosuje na pania Gelbert w 2 turze jezeli skoczy do basenu przy Spacerowej chociaż na bombe.

 9. 9
  +2
  ~ kryzys
  Wtorek, 25.06

  a niech ta koalicja będzie z samym diabłem , to tylko rok ale tych POwców juz tu nie chcę !!!!!! KLuge zrobiła sobie gabinecik i ma zamiar znowu w nim du....ę posadzić, Soja zaciera ręcę ,że dalej będzie wsadzał swoich, Piśkiewicz nabija się w EPECU , Kosecka dalej będzie szukać miejsca dla ławeczek w Elblągu ,!!!! to jakaś paranoja, a z rogu wyskoczy Nowaczyk ze Strzelcem , I MOŻE GELERTOWA JAKĄŚ DOBRA POSADKĘ IM ODPALI? powróci to samo!!! dlatego rok czasu to okres na sprawdzenie PIS , w razie co w wyborach w przyszłym roku przepadną!! ale nigdy POwcow!!!

 10. 10
  +4
  ~ H3d
  Wtorek, 25.06

  Ostrzegam. Jeśli PIS ma zamiar robić koalicję z LSD to zapowiadam że w drugiej turze Pan Wilk będzie musiał na siebie zagłosować sam. Na mnie niech nie liczy. Podobnie będzie w kolejnych wyborach parlamentarnych z PIS.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.