Piątek, 30.07.2021, Imieniny: Ludmila, Julita, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Jerzy Wilk: Będziemy zabiegać o głosy wszystkich elblążan, nawet tych, którzy nie poszli do wyborów

24.06.2013, 13:53:51 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk: Będziemy zabiegać o głosy wszystkich elblążan, nawet tych, którzy nie poszli do wyborów
Dzisiejsza konferencja prasowa w siedzibie PiS, od lewej: Zdzisław Dubiella, Jerzy Wilk, Janusz Hajdukowski, Zdzisław Olszewski (fot. Monika Skowrońska)

Jerzy Wilk, który zmierzy się w II turze wyborów na Prezydenta Miasta z Elżbietą Gelert, spotkał się dziś z dziennikarzami, by na konferencji prasowej skomentować wynik wczorajszych wyborów samorządowych. Lider elbląskich struktur Prawa i Sprawiedliwości ocenił również szanse na ewentualną koalicję PiS-u z PO.

jerzy Wilk dzisiejszą konferencję prasową rozpoczął od podziękowań - Jesteśmy bardzo zadowoleni i dziękujemy mieszkańcom Elbląga, że nam zaufali i tak licznie poparli nasz program i kandydatów - mówił kandydat PiS na Prezydenta Elbląga. - Na pewno te 10 mandatów to jest sukces, bo jest to podwojenie  ilości naszych radnych.

W poprzedniej kadencji PiS w Radzie Miejskiej reprezentowało 5 radnych: Jerzy Wilk, Marek Pruszak, Zdzisław Olszewski, Halina Sałata i Paweł Fedorczyk. "Nowe twarze" PiS w skróconej kadencji Rady Miejskiej i dotychczasowy skład powiększył się o osoby: Zdzisława Dubielli, Janusz Hajdukowskiego, Jolanty Janowskiej, Jolanty Lisewskiej i Małgorzaty Adamowicz.

Jerzy Wilk podsumował też liczbę głosów oddanych na jego osobę w wyborach na Prezydenta Miasta - 11 300 głosów to świetny wynik, bez mała 32 proc., i duża różnica między mną a Panią Gelert, dająca podstawy wierzyć w przyszły sukces - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej.

Jerzy Wilk komentujac wczorajszy wynik wyborczy podkreślał, że to swoista żółta kartka, którą PO dostało od wyborców, jednak nie ukrywał, że ten i drugie miejsce Elżbiety Gelert - był dla niego zaskoczeniem - Czterech radnych z poprzedniej kadencji, którzy dostali się do nowej rady świadczy o tym, że wyborcy po raz kolejny dali im mandat zaufania - mówi Jerzy Wilk. - Wydaje mi się jednak, że źle byśmy wypadali w oczach całej Polski i w moim rozumieniu absurdem byłoby to, gdyby Platforma Obywatelska drugi raz otrzymałaby mandat i zarządzała miastem, to właściwie po co było robić referendum? - pyta Wilk. - No chyba, że mieszkańcom zależało na tym, żeby zmienić skład Rady. Ale to chyba nie o to chodziło - dodał.

Tymczasem jednak PiS przygotowuje się do II tury wyborów. Jak będzie wyglądała kampania partii przez dwa najbliższe tygodnie? - Będzie pozytywna, opierająca się o nasz program wyborczy i będzie skierowana do elblążan - mówi Jerzy Wilk. - Nie interesują mnie żadne sprawy osobiste, czy prywatne naszej kontrkandydatki i na pewno nie będę tego wykorzystywał w kampanii wyborczej i panią Gelert proszę o to samo.

PiS zapowiada aktywność medialną i dotarcie do wyborców na wszystkie sposoby - Liczę na to, że odbędą się przynajmniej dwie debaty, na których będziemy mogli przedstawić siebie i swój pomysł na zarządzanie miastem - tłumaczy Jerzy Wilk

Koalicja? "Będziemy zabiegać o głosy elblążan, nie partii"

Dziennikarze mediów ogólnopolskich pytali dziś Jerzego Wilka, jakie ewentualne scenariusze koalicyjne zamierza przyjąć. Żadna z partii nie ma bowiem w Radzie większości i czy jest zatem szansa na ewentualny sojusz PiS-u z Platformą Obywatelską? - Z Platformą jest to raczej trudna współpraca - nie ukrywał dziś Jerzy Wilk. - Większość członków klubu Platformy Obywatelskiej to są ludzie z poprzedniej kadencji, łącznie z byłą panią wiceprezydent Kluge na czele, wydaje mi się więc, że jest to najtrudniejsza koalicja, ponieważ my byliśmy w opozycji do tych działań, które były w tamtej kadencji prowadzone m.in przez panią wiceprezydent; ona była od spraw społecznych, a my sprzeciwialiśmy się zarówno nominacjom, konkursom w szkołach, podwyżkom czynszów, czy biletów komunikacji miejskiej - tłumaczył dziennikarzom Jerzy Wilk.

Jednocześnie Wilk podkreślał dziś, że z Elżbietą Gelert jednak w tych wyborach rywalizuje - Trudno być jednocześnie w koalicji i ze sobą rywalizować - dodał lider PiS.

Jeśli zaś chodzi o inne ugrupowania Wilk deklaruje otwartość na rozmowy o współpracy - Nam  zależy, żeby ta koalicja była jak najszersza, bo tu chodzi o dobro miasta, aczkolwiek będziemy zabiegać o głosy wszystkich elblążan, nawet tych, którzy nie poszli do wyborów - wyjaśniał dziś Jerzy Wilk.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 14

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ won z PO
  Poniedziałek, 24.06

  Macie głosy całej mojej rodziny!!!!! Nie chcę żeby śmiano się z nas w całym kraju, że pustaki znowu wybrały POrąbanych!!!!

 2. 2
  +11
  ~ zera dwa zawsze dają zero
  Poniedziałek, 24.06

  Prosimy Rembelski i Pukin napiszcie jakiś felieton o gospodarce i cudach......

 3. 3
  --19
  ~ Jeszcze tylko...
  Poniedziałek, 24.06

  wtorek,środa,czwartek,piątek i wakacje,znów będą wakacje....i możecie sobie zabiegać o nasze głosy-wyjeżdżamy Pani Gelert i Panie Wilk! Nie idę 7 lipca na wybory!

 4. 4
  +4
  ~ KW
  Poniedziałek, 24.06

  Szkoda że nie wygrał P. Witold Wróblewski. Ten wynik to kpina. Po co było referendum jeśli PO dalej jest mocne, a Ci rani reszcie śmieją się w twarz. Panie Wilk mam nadzieje że Pan wygra i wypeir... UM tych wszystkich nowaczykowskich specjalistów. Mam nadzieje że w przeciwieństwie do Pana Nowaczyka będzie Pan zatrudniał ludzi nie patrząc czy należą do starje władzy tylko ludzi którzy mają coś do zaoferowania i ważne do zrobienia dla dobra miasta.

 5. 5
  +4
  ~ inc
  Poniedziałek, 24.06

  elsinem się zajmij "zarzadco" bo już teraz czasu brak na dobre zarzadzanie

 6. 6
  0
  ~ Ganja
  Poniedziałek, 24.06

  głosowałem za Białkowską, ale sorry teraz na PiSiora głosu nie oddam lepszy gołąb na dachu niż siusiak w ręku

 7. 7
  +6
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 24.06

  Elsin pada, teraz czas na Elbląg...

 8. 8
  +6
  ~ Ganja puknij się w czoło
  Poniedziałek, 24.06

  A Palikoty zapomniały jak ich POpapraniw wyzywali przed wyborami.????

 9. 9
  +2
  ~ HORROR po POLSKU
  Poniedziałek, 24.06

  WSZYSTKO mam w DUPIE! !!! Rozumie , że po to wybiera się LUDZI do pracy w UM , żeby MOGLI ONI JUŻ od PIERWSZEGO dnia WALCZYĆ ze SOBĄ ......???? !! A ja MYŚLAŁAM , że CI MĄDRZY już od DZISIAJ ZAKASZĄ RĘKAWY I ZABIORĄ SIĘ do SOLIDNEJ PRACY !!!! MARZĘ ŻYĆ w PRAWORZĄDNYM KRAJU , WOLNYM od SPEKULACJI, AFER i z dala od ZGIEŁKU ROZWŚCIECZONYCH urzędasów ...! PS Przecież niedawno " przerabialiśmy " już TEN HORROR !!! Na BOGA PRZESTAŃCIE ZLICZAĆ JAKIEŚ TAM GŁOSY i PODNIECAĆ SIĘ , ŻE uda się " DOŁOŻYĆ TYM DRUGIM .. LUDZIE . DOKĄD ZMIERZACIE ????? NIE NAWIDZĘ WAS - za wszystkim kryje się TYLKO PIENIĄDZ i to tylko do własne#j kieszeni ...! 120 tysięcy elblążan a nawet cały mój KRAJ PATRZY na was !!!!!!!!! KOMPLETNA KOMPROMITACJA !!!

 10. 10
  --2
  ~ berecik
  Poniedziałek, 24.06

  Panowie jakoś nie widać radości na waszych marsowych obliczach. Teraz trzeba się będzie wziąć do roboty a nie jest to wasza domena lepiej wam wychodzi dyskredytowanie tego co robi oponent polityczny i ujadanie jak jest niedobrze.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.