Poniedziałek, 24.06.2019, Imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ALEKSANDRY 2016

"Aleksandry" zdobyli Anna Suchowiecka, Artur Hauke i Beata Przewłocka!

25.03.2017, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
"Aleksandry" zdobyli Anna Suchowiecka, Artur Hauke i Beata Przewłocka!
Fot. Ryszard Biel

Międzynarodowy Dzień Teatru, jak co roku w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka świętowany był uroczyście. Z tej okazji   na scenie widzowie mieli okazję obejrzeć premierę spektaklu „Dogville”, po której wręczane zostały statuetki „Aleksandra”. 

Choć oficjalnie Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27 marca, to w Elblągu Święto Teatru obchodzono wczoraj. Piątkowy wieczór uświetnił premierowy spektakl „Dogville” autorstwa duńskiego reżysera i scenarzysty Larsa von Triera.  - Było tam wszystko. Cały wachlarz emocji i zdarzeń... nie spodziewałam się, że aż tak mnie poruszy – stwierdził p. Ania.

- To na pewno nie jest spektakl dla każdego. „Dogville” zmusza do refleksji – dodał p. Artur.

Więcej o spektaklu opublikujemy w materiale poświęconym Elbląskiej Wiośnie Teatralnej, która rozpocznie się w niedzielę (26 marca) właśnie od spektaklu „Dogville”.

Tradycyjnie, po premierze ogłoszono, do kogo w tym roku trafią statuetki „Aleksandra” (nazwa pochodzi od imienia patrona teatru - Aleksandra Sewruka). W tej kategorii Najwierniejszego Widza Zbiorowego wyróżnione zostało Gimnazjum nr 3  im. Stefana Batorego w Malborku. - Staramy się być tutaj z Wami i edukować dzieci. Wymyśliliśmy, że zanim dzieci pójdą do kina, muszą pójść do teatru. Mocno tego pilnujemy. Jeśli nie nauczymy tego dzieci, to może później nigdy w życiu nie będą potrafiły z tego skorzystać. To jest nasza mała misja – zaznaczył dyrektor Dariusz Rowiński. - To jest dla nas szczególne wyróżnienie.

Miano Przyjaciela Teatru przyznano firmie Stokota. - W tym roku najbardziej wsparła nas firma, która produkowała całą dekorację do spektaklu „Zwierzęta Doktora Dolittle” – opowiadał Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru. - Prezes, Tomasz Miłosz, nie mógł być dzisiaj z nami, ale wręczymy mu statystkę w niedzielę, podczas inauguracji Elbląskiej Wiosny Teatralnej.

Kolejnym punktem programu było wyjawienie komu Kapitała przyznała statuetki za „Kobiecą Rolę Roku” oraz „Męską Rolę Roku” . W tym roku Kapituła wyróżniła: Annę Suchowiecką za rolę Doroty w spektaklu "Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale" w reż. Emila Wesołowskiego, Martę Masłowską za rolę Papugi Polinezji w spektaklu "Zwierzęta Doktora Dolittle" w reż. Jerzego Bielunasa i Marię Semotiuk za rolę Vicki Smith w spektaklu "Mayday 2" w reż. Jerzego Bończaka.

Ostatecznie „Aleksander” trafił (po raz drugi) do Anny Suchowieckiej

Kiedy w sierpniu zaczynaliśmy próby i okazało się, że trzeba będzie śpiewać piosenki powiedźmy operetkowe, że będzie orkiestra na żywo, dyrygent i trzeba będzie z nimi współpracować, a do tego będzie otwarta orkiestra, więc trzeba będzie uważać, żeby się tam nie wpierniczyć, to sobie pomyślałam, że szykuje się świetna przygoda. I rzeczywiście - to była jedna wielka przygoda. I podobno nawet widzom się podoba

- śmiała się aktorka.
 
Kapituła tym razem w kategorii „Męska Rola Roku” wyróżniła Piotra Boratyńskiego za rolę Bryndasa w spektaklu "Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale" w reż. Emila Wesołowskiego, Artura Hauke za rolę w spektaklu "Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa" w reż. Aleksandra Trąbczyńskiego, Marcina Sosnowskiego oraz Mirosława Siedlera za rolę Stanley'a Gardnera w spektaklu "Mayday 2" w reż. Jerzego Bończaka.

„Aleksander” trafił do Artura Hauke

Jestem w szoku. Tak się dziwnie złożyło, że jest to mój drugi Aleksander i drugi za rolę, której szczerze mówiąc nie umiałem zagrać. Z tym śpiewam jest u mnie nie jest dobrze

– próbował przekonywać aktor.
 
Najważniejszy „Aleksander” to jednak ten, którego przyznaje   publiczność. Czytelnicy info.elblag.pl, za pośrednictwem specjalnie utworzonej podstrony, mieli możliwość   zapoznać się z sylwetkami wszystkich aktorów i aktorek elbląskiej sceny.

W głosowaniu sms-owym oddano 1701 głosów. 599 z nich otrzymała, tym samym zdobywając „Aleksandra Publiczności” Beata Przewłocka. 

 

Ponieważ w zeszłym roku również otrzymałam Aleksandra Publiczności, to tak sobie myślę, że może przez to, że jestem w tym teatrze ponad 20 lat, to mówiąc językiem polityków, dorobiłam się żelaznego elektoratu. Bardzo mi miło, że jest grupa ludzi, którzy mnie po prostu lubią i w ten sposób to pokazują 

– mówiła.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Aleksandry ( zdjęć 31 )
Dodano: 2017-03-25 |   Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Krzysztof 44
  Sobota, 25.03

  Najlepsze gratulacje dla Laureatów, jak również dla pozostałych Aktorów elbląskiej Sceny. Serdeczne pozdrowienia z daleka.

 2. 2
  +1
  ~ zieleniec
  Niedziela, 26.03

  Z grzeczności gratuluję Laureatom bo każda praca powinna być doceniona . Moim zdaniem jednak są aktorzy w elbląskim Teatrze którzy zagrali wspaniale duże wiodące role i się ich pomija w nominacjach . Ciekawa jestem kto i jakimi kryteriami się kieruje nominując aktora,odnoszę wrażenie ,że są to jakieś układy i to od kilku lat można to zaobserwować interesując się naszym Teatrem!

 3. 3
  0
  ~ Ja
  Poniedziałek, 27.03

  Bardzo mnie interesuje jakie role w tym sezonie uważasz za wiodące. Serio.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.