Czwartek, 23.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Za nami dzień otwarty elbląskiego schroniska. "Mieszkańcy mogli poznawać psiaki"

02.07.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami dzień otwarty elbląskiego schroniska. "Mieszkańcy mogli poznawać psiaki"
Fot. Paweł Friedrich

Wczoraj (1 lipca) OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu zorganizowało Dzień Otwarty. - Bardzo ważne jest, by decyzja o przygarnięciu psa lub kota, nie była podejmowana pod wpływem chwili - mówiła Małgorzata Krawczyk, Zastępca Kierownika elbląskiego schroniska.


 

Elblążanie mogli odwiedzić podopiecznych elbląskiego schroniska między 12.00 a 18.00. - W tym czasie mieszkańcy mogli zwiedzać schronisko i poznawać psiaki, które tutaj mieszkają, zagłosować na najfajniejszy psi boks, wesprzeć schronisko poprzez wrzucenie datków do skarbonki i przynieść prezenty dla naszych psów i kotów – poinformowali pracownicy elbląskiego schroniska.


Czego potrzebują psy i koty?

 

Najbardziej potrzebujemy teraz specjalistycznej karmy typu hipoalergiczna, gastro i wątrobowa

 

– dodają pracownicy schroniska.
 

Jeśli ktoś myśli o adopcji psa bądź kota musi spełnić pewne warunki. - Bardzo ważne jest, by decyzja o przygarnięciu psa lub kota, nie była podejmowana pod wpływem chwili. Musi być ona dobrze przemyślna i akceptowana przez wszystkich domowników – zaznaczyła Małgorzata Krawczyk. - Należy pamiętać, że posiadanie w domu zwierzęcia to nie tylko niewątpliwa radość i przyjemność, ale też obowiązek, który będzie spoczywał na naszych barkach przez kilka albo kilkanaście następnych lat. Trzeba też dobrze się zastanowić, czy będzie nas stać na codzienne karmienie, opiekę weterynaryjną i pielęgnację pupila.


 


Proces adopcji zazwyczaj zaczyna się od wizyty w schronisku lub od zapoznania się z opisami i zdjęciami naszych podopiecznych poprzez stronę internetową schroniska. Jeżeli któreś zwierzę zainteresuje osobę chętną do adopcji, prosimy ją o wypełnienie oraz odesłanie do nas mailem ankiety adopcyjnej (do pobrania z naszej strony www.). Przeszkoleni pracownicy, biorąc pod uwagę możliwości mieszkaniowe, finansowe, rodzaj pracy, tryb życia oraz wiek osoby chętnej do adopcji, doradzają zainteresowanym, które zwierzę będzie dla nich najbardziej odpowiednie -opowiada

 

 

– zaznaczyła Małgorzata Krawczyk.
 
 
Następnym krokiem, jak informuje Małgorzata Krawczyk, jest poznanie ze zwierzęciem w schronisku (o ile jeszcze do niego nie doszło) oraz sama adopcja. - Pamiętajmy, że zanim zabierzemy psa, czy kota do domu, musimy przygotować dla niego w domu odpowiednie miejsce, legowisko, miski, karmę, zabawki, a w przypadku kota dodatkowo kuwetę i żwirek oraz drapak – dodała Małgorzata Krawczyk. - Do schroniska po odbiór zwierzęcia również musimy przyjść przygotowani - adoptując psa należy mieć ze sobą smycz i obrożę, a adoptując kota transporter. Należy również być przygotowanym na wniesienie opłaty adopcyjnej.
 
 
Jak wygląda wirtualna adopcja? Jakie warunki trzeba spełniać? Z jakimi kosztami się to wiąże?

 

Wirtualna adopcja to forma pomocy finansowej dla zwierząt przebywających w schronisku. Na naszej stronie internetowej, przy zdjęciach wybranych podopiecznych pojawiają się ikonki "Czeka na wirtualnego opiekuna". Jeżeli ktoś zdecyduje się na otoczenie psa lub kota wirtualną opieką i co miesięczne wpłacanie na konto schroniska darowizny w wysokości 30zł, wtedy przy zdjęciu danego zwierzęcia pojawi się jego imię, nazwisko, lub nick. Wirtualny opiekun może oczywiście promować swojego podopiecznego np. w mediach społecznościowych, a także odwiedzać go w schronisku

 

– tłumaczy Małgorzata Krawczyk. 
Więcej informacji po numerem 55 234 16 46 lub elblag.schronisko@otoz.pl

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Za nami dzień otwarty elbląskiego schroniska. "Mieszkańcy mogli poznawać psiaki" ( zdjęć 24 )
Dodano: 2022-07-02 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ celina
  Niedziela, 03.07

  Proponuje pracownikom Schroniska osobisty objazd po elblaskich parafiach i placówkach Miasta/ szkoly,przedszkola,DPS, Dom dla Bezdomnych , firmy miejskie itp. / i tam reklamowanie adopcji psów . Odzew moze być zaskakujaco duży.

 2. 2
  0
  Medium
  Poniedziałek, 04.07

  Fakt! Mój piesek, ASIK, zabrany ze schroniska staruszek i niepełnosprawny z mocznicą zjadł karmę nerkową, ale najchętniej on je domowe jedzenie. Mocznica przeszła, hiperkaliemia też. Z pogłębiającą się niepełnosprawnością ruchową walczymy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1835429668427