Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ALEKSANDRY 2015

"Aleksandry" przyznane. Zobacz zdjęcia z wręczania statuetek

19.03.2016, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
"Aleksandry" przyznane. Zobacz zdjęcia z wręczania statuetek
Fot. Ryszard Biel

Międzynarodowy Dzień Teatru, jak co roku w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka świętowany był uroczyście. Z tej okazji  na scenie widzowie mieli okazję obejrzeć premierę „Monty Python cyrk latający… i nie tylko”, po której wręczane były statuetki „Aleksandra” i Nagrody Dyrektora. 

 
Wczoraj, 18 marca Piotr Boratyński, Mariusz Michalski, Mikołaj Ostrowski, Adam Plewiński i Piotr Szejn  wprowadzili widzów do świata odważnego i nieuznającego tematów tabu. Publiczność oklaskami nagradzała poszczególne skecze, które u każdego wzbudzały emocje. Spektakl  „Monty Python cyrk latający… i nie tylko” jest skierowany do widza rozumiejącego angielskie poczucie humoru.
 
Tradycyjnie, po premierze ogłoszone zostały wyniki tegorocznego plebiscytu i wyróżnienia statuetką „Aleksandra” (nazwa pochodzi od imienia patrona teatru - Aleksandra Sewruka) aktorów oraz przyjaciół teatru.
 
Dyrektor elbląskiego Teatru, Mirosław Siedler, rozpoczął jednak od Nagród Dyrektora. - Pracownicy teatru to nie tylko aktorzy. To elektrycy, akustycy, garderobiane, które przy tym spektaklu na 5 aktorów i 80 kostiumów, miały bardzo dużo pracy – zaznaczył. - Mamy dwuosobową pracownię krawiecką, więc nie będą się Państwo dziwili, że pracownia, w pełnym składzie, zostanie wyróżniona. 
 
Na scenę zaproszone zostały Teresa Hanna Rokita oraz Marianna Albrecht, które otrzymały nagrodę o równowartości 469 euro.
 
Nagrodzeni zostali również Katarzyna Czajkowska-Cimofiej z Biura Obsługi Widzów oraz Mariusz Budziński, Kierownik Pracowni Oświetleniowej.
 
Po raz pierwszy w kategorii Najwierniejszego Widza Zbiorowego wyróżniono drugie miejsce, które zajął Zespół Szkół nr 1. - Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy – przyznała vicedyrektor, Mariola Hajdukowicz. - To dla nas duże wyróżnienie, ale nie dla niego tak często odwiedzamy teatr.
 
Statuetkę Aleksandra w tej katerogii otrzymał Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Kazimierza Jagiellończyka. Nagrodę odebrała dyrektor Agnieszka Jurewicz wraz z kilkoma uczniami tej szkoły. - Chętnie odwiedzamy teatr – zaznaczyła dyrektorka. - Przychodzimy tu, żeby się kształcić, żeby wychowywać.  
 
Miano Przyjaciela Teatru przyznano firmie Giedła Elbląska
 
Przyznano również Aleksandra w kategorii Najwierniejszy Widz Indywidualny. Tym tytułem została wyróżniona Janina Bielska, członkini Uniwersytetu III Wieku, organizatorka publiczności z Morąga i okolic.
 
Kolejnym punktem programu było wyjawienie komu Kapitała przyznała statuetki za „Kobiecą Rolę Roku” oraz „Męską Rolę Roku” . W tym roku Kapituła wyróżniła: Martę Masłowską za rolę w spektaklu „Wszysko o kobietach. Wszystko o mężczyznach” w reżyserii Bartłomieja Wyszomirskiego, Aleksandrę Wojtysiak za rolę Mary Smith w spektaklu „Mayday” w reżyserii Marcina Sławińskiego oraz Annę Suchowiecką za rolę Ariane w spektaklu „Plotka” w reżyserii Wojciecha Malajkata.
 
Ostatecznie „Aleksander” trafił Marty Masłowskiej, która nagrodę zadedykowała dwóm pozostałym aktorkom, które zagrały w tym spektaklu – Teresie Suchodolskiej i Marii Semiotiuk. - Sądzę, że to nasza wspólna nagroda, ze doceniony został spektakl – mówiła. - Sama nominacja była dla mnie dużym zaskoczeniem i wyróżnieniem. 
 
Kapituła zdecydowała wyróżnić w kategorii „Męska Rola Roku” Marcina Tomasika za rolę Stanleya Gardnera w spektaklu „Mayday” w reżyserii Marcina Sławińskiego, Artura Hauke za rolę w spektaklu „Sztuka” w reżyserii Lesława Ostaszkiewicza oraz Piotra Boratyńskiego za rolę Kopela w spektaklu „Plotka”.
 
„Aleksander” trafił do Marcina Tomasika, który zadedykował go swojej córce Darii.
 
Najważniejszy „Aleksander” to jednak ten, którego przyznaje  publiczność. Czytelnicy info.elblag.pl, za pośrednictwem specjalnie utworzonej podstrony, mieli możliwość  zapoznać się z sylwetkami wszystkich aktorów i aktorek elbląskiej sceny.  W ich głosowaniu, przeważającą ilością głosów, zwyciężyła,  tym samym zdobywając „Aleksandra Publiczności ”Beata Przewłocka

O tym, czy zwycięzcy „Aleksandrów” spodziewali się wygranej oraz co oznacza dla nich posiadanie statuetki opowiedzieli w rozmowie dla info.elblag.pl, którą opublikujemy w poniedziałek.
 
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 28

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ ck.
  Sobota, 19.03

  Jaki tu spokój .

 2. 2
  +9
  ~ pampi - ZAWADA
  Sobota, 19.03

  Bo to... kultura.

 3. 3
  +3
  ~ widz
  Niedziela, 20.03

  brawo!! gratulacje!!! ja bym Was wszystkich wyróżniła!! dla mnie jesteście NAJLEPSI!!! pozdrawiam i do zobaczenia w TEATRZE...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0868849754333