Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Pożar budynku jednorodzinnego przy ul. Komeńskiego - zobacz zdjęcia

22.04.2022, 11:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar budynku jednorodzinnego przy ul. Komeńskiego - zobacz zdjęcia
Fot. Łukasz Pocałujko oraz redakcja info

Dziś, 22 kwietnia, 30 minut po północy doszło do pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Komeńskiego 10 w Elblągu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że przez okna budynku widoczne były płomienie a z pomieszczeń wydobywał się gęsty czarno-brunatny dym. W zdarzeniu brało udział 6 zastępów JRG 1 oraz JRG 2 - łącznie 20 osób.

 

Z budynku trzy osoby ewakuowały się przed przybyciem jednostek ratowniczych. Ewakuowani czuli się dobrze i nie potrzebowali pomocy ZRM. Świadkowie zdarzenia poinformowali, że na poddaszu budynku mogą przebywać osoby.  Po ugaszeniu pożaru straż pożarna dokonała przeszukania pomieszczń w aparatach OUO. Dokonano rozpoznania 360°. Przy wejściu do budynku ustawiono wentylator nadciśnieniowy celem oddymienia pomieszczeń.
 

W czasie trwania akcji gaśniczej sprawdzono budynek objęty pożarem pod kątem przebywania w nich ludzi - nie stwierdzono obecności innych osób. Dokonano częściowej rozbiórki sufitu oraz poszycia dachu celem wykrycia ukrytych zarzewi ognia. Przewietrzono i oddymiono budynek, pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną pod katem zagrożenia pożarowego - nie stwierdzono zagrożeń.


Osoby przebywające w budynku zostały zabrane przez patrol policji. Policja przeprowadzi dochodzenie co było przyczyną powstałego pożaru budynku.

 

 

Informację przekazał mł.asp. Łukasz Pocałujko.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Pożar budynku przy ul. Komeńskiego 10 ( zdjęć 20 )
Dodano: 2022-04-22 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ s.
  Piątek, 22.04

  Menelownia....

 2. 2
  +1
  ~ !!!
  Piątek, 22.04

  To teraz zbióreczka kaski na remoncik albo mieszkanko od miasta poza kolejnościa.

 3. 3
  +4
  ~ som-siadka
  Piątek, 22.04

  Służby o tej porze na prawdę muszą jechać na "bąbach"? Naliczyłam pięć wozów, jechały w odstępie kilku minut, każda na sygnałach. Pobudzili wszystkich na swojej trasie. Nie wydaje mi się, aby w środku tygodnia w naszym mieście o tej porze koniecznym było tak głośne sygnalizowanie przejazdu. Ale może nie ma racji?

 4. 4
  --9
  ~ Stev
  Piątek, 22.04

  Komenskiego 10 jest po drugiej stronie ulicy…. Rzetelność dziennikarska…..

 5. 5
  +5
  Redakcja
  Piątek, 22.04

  Internauto niepotrzebnie piszesz o rzetelności dziennikarskiej nie znając okoliczności. Taki numer został przekazany przez stanowisko kierowanie PSP w Elblągu. W przyszłości wystarczy tylko poinformować.

 6. 6
  +4
  ~ Hej hej.
  Piątek, 22.04

  Do tekstu gościa o ksywie som-siadka: służby ratunkowe oraz policja to takie mają główne zadanie, aby jak najszybciej dojechać do zdarzenia lub podjąć odpowiednie działania. I wtedy mają obojętnie czy to noc, dzień, święto 1Maja, 3 Maja, Boże Narodzenie czy Boże Ciało OBOWIAZEK JAZDY NA WSZYSTKICH NAKAZANYCH SYGNAŁACH ALARMOWYCH !!! Więc takie teksty typu po co jechać w nocy na sygnale to albo głupota, albo świadoma prowokacja. Jeśli to drugie to niestety jest to po prostu zwykły idiotyzm.

 7. 7
  +4
  ~ A
  Sobota, 23.04

  Ten budynek stoi pusty od jakiegoś czasu, już wysiedlono z niego mieszkańców i przebywają tylko menele. Prawdopodobnie czeka na rozbiórkę, oby jak najszybciej.

 8. 8
  +4
  ~ Słowackiego
  Niedziela, 24.04

  Ktoś upatrzył sobie miejsce pod budowę kolejnych trzech bloków. O ile pamiętam parę lat temu spalił się sklep w rozebranej już przybudówce do tego budynku. Z tyłu też teren oczyszczono.

 9. 9
  --1
  ~ Po jaki grzyb jechało tyle stra
  Niedziela, 24.04

  Po jaki grzyb jechało tyle straży, ano po to bo biorą dodatkowa kasę, wstyd

 10. 10
  --2
  ~ Jaaaa
  Niedziela, 24.04

  Straż strażą mają szacunek u ludzi ale przeginają już jedzie ich za dużo bo kasa a to wszystko z naszych podatków a paliwo drogie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1236090660095