Środa, 8.04.2020, Imieniny: Julia, Dionizy, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

W browarze doszło do awarii instalacji z amoniakiem. Zobacz zdjęcia z akcji

13.10.2016, 13:16:43 Rozmiar tekstu: A A A
W browarze doszło do awarii instalacji z amoniakiem. Zobacz zdjęcia z akcji
fot. Rafał Kadłubowski

Dziś (13 października) tuż po godzinie 10, w elbląskim browarze doszło do wycieku amoniaku. Zdarzenie nastąpiło podczas prac remontowych. Poszkodowany został jeden z pracowników zakładu. Na miejsce zadysponowano 30 strażaków z 7 zastępów PSP, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z JRG 1 w Elblągu. Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, jakie przeprowadzono w Browarze Grupy Żywiec w Elblągu.

Ćwiczenia na terenie zakładu przy ul. Browarnej to już tradycja. Co roku uczestniczą w nich strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Zakładowej Drużyny Ratownictwa Chemicznego w elbląskim browarze. 

Ćwiczenia na terenie elbląskiego browaru prowadzone są co roku, gdyż na obiekcie tym znajdują się substancje, które w przypadku ich emisji, mogą zagrażać społeczeństwu Elbląga. Co prawda zakład ten jest bardzo dobrze zabezpieczony w systemy detekcji, które informują o ewentualnych wyciekach substancji niebezpiecznych, ale my jako strażacy musimy być w pełni przygotowani, by prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze

- tłumaczy kpt. Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Tegoroczne ćwiczenia miały podobny przebieg, jak w przypadku sytuacji, która w tym roku miała miejsce w Browarze Braniewo. Podczas prac remontowych pracownik okręcił króciec spustowy amoniaku na stożku zbiornika unitanku i doszło do rozszczelnienia instalacji NH3. Poszkodowany został ewakuowany na zewnątrz budynku przez pracowników browaru. W pierwszej kolejności do działań przystąpiła znajdująca się na miejscu Zakładowa Drużyna Ratownictwa Chemicznego. Równolegle, obsługa maszynowni chłodniczej ustaliła sposób likwidacji wycieku poprzez zamknięcie zaworów na instalacji. Załoga browaru została ewakuowana w bezpieczne miejsce, po czym na miejsce dotarły pierwsze zastępy PSP. 

Jeszcze jako funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Braniewie, byłem uczestnikiem działań ratowniczo-gaśniczych na terenie browaru w Braniewie. W tym roku miały tam miejsce dwa zdarzenia. Pierwsze dotyczyło pożaru hali z unitankami, drugie natomiast wycieku amoniaku. I to właśnie ten drugi scenariusz ćwiczyliśmy dziś na terenie Browaru w Elblągu. Chcemy w ten sposób uczulić strażaków na zdarzenia, z jakimi mogą się spotkać na terenie tego obiektu

- informuje komendant Łukasz Kochan.

Łącznie w dzisiejszych ćwiczeniach udział wzięło 7 zastępów PSP, 30 funkcjonariuszy PSP oraz Zakładowej Drużyny Ratownictwa Chemicznego.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wyciek amoniaku. Ćwiczenia strażaków w Browarze ( zdjęć 32 )
Dodano: 2016-10-13 | fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Xoo
  Czwartek, 13.10

  lepsze zdjęcia jak Pana Biela

 2. 2
  --2
  ~ JASNOWIDZ
  Czwartek, 13.10

  Ćwiczenia wypadają bardzo dobrze , a jak będzie faktyczny wybuch ?

 3. 3
  0
  ~ Tadd
  Czwartek, 13.10

  "Podczas prac remontowych pracownik okręcił króciec spustowy amoniaku na stożku zbiornika unitanku i doszło do rozszczelnienia instalacji NH3" Co zrobił ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.