Niedziela, 4.12.2022, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Pożar w mieszkaniu przy Królewieckiej. Paliło się łóżko piętrowe

25.04.2016, 14:18:59 Rozmiar tekstu: A A A
Pożar w mieszkaniu przy Królewieckiej. Paliło się łóżko piętrowe
fot. Witold Sadowski

Dziś (25 kwietnia) po godz. 13 w mieszkaniu budynku przy ul. Królewieckiej wybuchł pożar. Paliło się łóżko piętrowe, ogień przedostawał się poprzez sufit na poddasze budynku. Błyskawiczna akcja strażaków zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru. Po ugaszeniu ognia podczas przeszukania mieszkania strażacy znaleźli martwego kota, który uległ zaczadzeniu. Udało się natomiast im uratować psa. Do szpitala na badania zostały przewiezione trzy osoby: mężczyzna i dwójka dzieci.

 

- O godz. 13.23 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na drugim piętrze w jednym z budynków przy ul. Królewieckiej - mówi bryg. Tomasz Malesiński, dowódca JRG1 w Elblągu. I dodaje: - Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane dwa zastępy gaśnicze i drabina z JRG1. Po przyjeździe na miejsce z zewnątrz budynku nie było widać oznak pożaru. Jednak po wejściu na klatkę schodową, na drugim piętrze, zauważyliśmy kłęby dymu wydostające się z mieszkania. Po wejściu do środka okazało się, że płonie piętrowe łóżko, a ogień przedostawał się na sufit  i wyżej, w kierunku niezamieszkałego strychu. Po ugaszeniu ognia znaleźliśmy w środku martwego kota oraz psa, który ten pożar przeżył. Mieszkańcy opuścili lokal przed naszym przybyciem, a pożar próbował gasić 33-letni mężczyzna. Zarówno on, jak i dwójka dzieci: 4-letnia dziewczynka i 3-letni chłopiec, zostali przekazani służbom medycznym i przewiezieni do szpitala na badania - kończy elbląski strażak.

 

Przez około 40 minut w rejonie pożaru został całkowicie zablokowany przez pojazdy strażackie ruch tramwajowy. Na miejscu, oprócz strażaków, pracowali również pracownicy pogotowia energetycznego, policjanci oraz ratownicy ZRM. Wezwano również zarządcę budynku. Przyczyny i okoliczności wybuchu tego pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Galeria / Pożar w mieszkaniu przy Królewieckiej. Paliło się łóżko piętrowe ( zdjęć 19 )
Dodano: 2016-04-25 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ zx
  Poniedziałek, 25.04

  A konkurencja pisze że wersalka....

 2. 2
  +1
  ~ wimm
  Poniedziałek, 25.04

  Konkurencja się myli...

 3. 3
  +7
  ~ znamkota
  Poniedziałek, 25.04

  to proste....kot się nachlał jak to miewał w zwyczaju i zasnął z papierosem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.181244134903