Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Wicewojewoda Opaczewski: Bardziej niż Kodeks Etyki pracowników UM przydałby się nam Kodeks Etyki Prezydenta Elbląga (opinia nadesłana)

13.12.2022, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wicewojewoda Opaczewski: Bardziej niż Kodeks Etyki pracowników UM przydałby się nam Kodeks Etyki Prezydenta Elbląga
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Po medialnej wrzawie Witold Wróblewski - Prezydent Miasta Elbląg anulował absurdalne zarządzenie zmieniające Kodeks Etyki pracowników Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wprowadzona przez Prezydenta zasada lojalności w niedopuszczalny sposób ingerowała w wolność do wypowiedzi. Każdy obywatel ma prawo wyrazić swoje zdanie na każdy temat związany z Elblągiem, nawet jeżeli jest pracownikiem Urzędu i nawet jeżeli to zdanie nie do końca się Panu Prezydentowi podoba.Zarządzenie wpisało się w pewną strategię, którą w obecnej kadencji stosują władze Elblaga - strategię zamykania się na obywateli i ograniczania krytyki.


Przypomnę np.:
- sprawy sądowe wytoczone radnym (m.in. mnie)
- próbę szybkiego przeprowadzenia likwidacji Pogotowia Socjalnego tak, żeby nie dać możliwości obrony pracownikom placówki
- wywiad z jedną z pracownic PS, który z jakiegoś powodu błyskawicznie zniknął ze stron Truso TV
- gazetę z mocną krytyką urzędującego Prezydenta, która ostatecznie nie "wyszła w miasto"
- zarzucanie manipulacji inicjatorom petycji "Nie dla obwodnicy wschodniej" oraz nie udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie
- złożenie do prokuratury zawiadomienia przeciwko inicjatorowi referendum w sprawie odwołania władz miejskich
- próby zamykania dyskusji podczas sesji Rady Miejskiej (bo od dyskusji są komisje)
- zarzucanie przez radnego z klubu prezydenta (tego od "składam formalny wniosek o zakończenie dyskusji") inicjatorom referendum, że podpisy zbierają po to, żeby okraść obywateli "ze wszystkiego, co mają")


Kuriozalne jest samo uzasadnienie anulowania przedmiotowego zarządzenia. Urząd Miejski poinformował, że intencją Prezydenta było "dostosowanie aktów prawnych w Urzędzie do wprowadzonych w życie i aktualnie obowiązujących przepisów."Panie Witoldzie Wróblewski, proszę o informację, które obowiązujące w Polsce przepisy pozwalają Panu straszyć pracowników odpowiedzialnością dyscyplinarną za wyrażanie PRYWATNIE opinii, które mogą zaszkodzić pozytywnemu wizerunkowi Urzędu? Proszę o konkretny paragraf konkretnej ustawy, bo jest on najwyraźniej niezgodny z Konstytucją i obiecuję Panu, że podejmę wszystkie kroki, żeby ten przepis zmienić. Ja takiego co prawda nie znam ale mogłem coś przeoczyć.


Wydaje mi się, że bardziej niż Kodeks Etyki pracowników Urzędu Miejskiego przydałby się nam Kodeks Etyki Prezydenta Elbląga.

 

Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski
Piotr Opaczewski

Oceń tekst:

Ocen: 21

%90.5 %9.5


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --26
  ~ Brawo pisowcy
  Wtorek, 13.12

  Ładnie się zaslaniacie tym psem z Kukiza, który więcej hajsu wyczuł w pisie, wstawiając taki nagłówek, ale nie wspominając, że to tylko szczekanie psa z wścieklizna, brawo pisowcy!!! Prawdziwi patrioci, chyba liczycie na jakąś małą dotacyjkę od Orlenu? Brawo redakcja!!!

 2. 2
  +11
  ~ pytacz
  Wtorek, 13.12

  Kogo zwiecie czerepak? Jak ze sprawą marzeny

 3. 3
  --18
  ~ Yutro
  Wtorek, 13.12

  Przestań jątrzyc Opacz.Nie masz poparcia w Elblagu

 4. 4
  +32
  ~ m
  Wtorek, 13.12

  Bardzo trafne spostrzeżenia i słuszne uwagi Panie Opaczewski.

 5. 5
  +25
  ~ Dodać należy...
  Wtorek, 13.12

  ...pozywanie do sądu Elblążan krytykujących jego nieudolne rządy w mieście. Te opisane wyżei i ta, porzeczy zasadom demokracji. Towarzysz zapomniał, że czasy się zmieniły, jedynie słusznej partii już nie ma, socjalizm komunizm poszedł w piz...du , a Wróbelek rozumem został w poprzednim ustroju, systemie . Widać to na tych zdjęciach , zawistny, mściwy gbór że jakże to, ze władze chcą mu odebrać ?On nie pozwala a wręcz zabrania. Śmieszny i żałosny ten pan jest zarazem.

 6. 6
  +22
  ~ Fan Gargamela z PO
  Wtorek, 13.12

  A kodeks dla wpłatomatów?

 7. 7
  +24
  ~ rzuć kwity, walec nadjeżdża
  Wtorek, 13.12

  Panie Wróblewski - to koniec. Nawet jak pana nie odwołają w referendum i jeżeli pan zostanie wybrany na kolejną kadencję, to będzie pan zawsze się zderzał z pogardą i opinią na podstawie tego co czyni pan szczególnie w tej kadencji. Inżynierowi nie przystoi nie rozumieć błędu konstrukcyjnego i nie reagować na katastrofę . Trzeba wiedzieć kiedy z twarzą schodzi się ze stanowiska. Teraz nie ujrzy pan wdzięczności mieszkańców poza słupami, czerepakiem (choć tu nie jestem pewien Brutusa), "pana szuchewycza z kww. I to wszystko. Klakierzy pana opuszczą a czerepak zada ostateczny cios by nie być z panem koojarzony i dalej skakać po fotelach przy korycie. Ciężki wybór bo spora forsa, ale ma pan za co żyć do emerytury a i Kosiniak pana przytuli za przysługi. Wracaj do domu, Witek.

 8. 8
  +17
  ~ obserwator elblaga
  Wtorek, 13.12

  Referendum ....

 9. 9
  +20
  ~ Pęd ku płonącej świecy
  Wtorek, 13.12

  To wszystko jest tak żałosne i pokazuje juz definitywny koniec epoki gdzie rządziły donos i pomówienia! Czas aby do gry weszli nowi ludzie bo nie ma nic gorszego niż wieloletnie niezmienione stanowiska! To rodzi patologię władzy! Jak można w ogóle tworzyć takie zarządzenia? Kto to wymyśla a kto akceptuje nie myśląc o konsekwencjach ! W 21 wieku nikt ludziom ust nie zamknie! Ludzie pójdą do sądów i wygrają bo te zaprzeszle narzędzia trzymania ludzi w reżimie juz nie w tej epoce!

 10. 10
  +17
  ~ Pęd ku płonącej świecy
  Wtorek, 13.12

  To wszystko jest tak żałosne i pokazuje juz definitywny koniec epoki gdzie rządziły donos i pomówienia! Czas aby do gry weszli nowi ludzie bo nie ma nic gorszego niż wieloletnie niezmienione stanowiska! To rodzi patologię władzy! Jak można w ogóle tworzyć takie zarządzenia? Kto to wymyśla a kto akceptuje nie myśląc o konsekwencjach ! W 21 wieku nikt ludziom ust nie zamknie! Ludzie pójdą do sądów i wygrają bo te zaprzeszle narzędzia trzymania ludzi w reżimie juz nie w tej epoce!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.252995967865