Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Tragiczny wypadek na Modrzewinie. Kiedy sprawca stanie przed sądem?

22.02.2019, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tragiczny wypadek na Modrzewinie. Kiedy sprawca stanie przed sądem?

49-letni kierowca fiata, po stłuczce na elbląskiej Modrzewinie, wychodzi z auta, aby ustawić trójkąt ostrzegawczy. W tym momencie uderza w niego nadjeżdżające od strony miasta bmw. 49-latek ginie na miejscu. Jak się okazuje, kierowca bmw był pijany. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w listopadzie ubr. Sprawca do tej pory nie stanął przed sądem. Policja ponawia jednak apel do świadków tego zdarzenia - Postępowanie jeszcze trwa. Każda informacja może być cenna - mówi Jakub Sawicki z zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Przypomnijmy. Do tego tragicznego wypadku doszło 24 listopada 2018 roku około godziny 7 na al. Jana Pawła II w Elblągu. Ze wstępnych ustaleń policjantów miało to miejsce na oblodzonej jezdni. 49-letni kierowca fiata wpadł w poślizg i zderzył się czołowo z kierowcą hondy. Po stłuczce 49-latek wysiadł z auta, by ustawić trójkąt ostrzegawczy. Wówczas został śmiertelnie potrącony przez nadjeżdżające bmw od strony miasta, którym kierował nietrzeźwy 35-latek. Badanie wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Postępowanie w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Elblągu. 35-latek trafił do tymczasowego aresztu. Trzymiesięczny okres kończy się niebawem. Mężczyzna wyjdzie na wolność?

Prokuratura, w tej sprawie, wystąpiła z wnioskiem o przedłużenie tymczasowego aresztu

- mówi Jarosław Żelazek, Prokurator Rejonowy w Elblągu.

Śledztwo jeszcze trwa. - Sprawa, procesowo i dowodowo, nie została jeszcze przez nas zakończona - dodaje prokurator. - Pozyskujemy dodatkowe opinie biegłych. Policja ma jeszcze do przesłuchania świadków. W najbliższym czasie będziemy pozyskiwać te ostateczne opinie i wtedy dopiero akt oskarżenia będzie mógł zostać skierowany do sądu. Myślę, że to kwestia miesiąca.

Po tragicznej śmierci 49-latka z prośbą do elblążan zwrócili się bliscy zmarłego, poprosili o kontakt osoby, które mają jakikolwiek informacje na temat wydarzeń na Modrzewinie. Z apelem do mieszkańców wystąpiła również policja. Funkcjonariusze także poszukiwali świadków zdarzenia lub osób, które mogłyby przekazać istotne dla śledztwa informacje.

Na apel, jak do tej pory nikt nie odpowiedział. W związku z tym policja ponawia prośbę.

Nikt do tej pory się nie zgłosił. Policja w dalszym ciągu szuka świadków tego wydarzenia. Ze względu na prowadzone jeszcze postępowanie każda informacja może być cenna

- mówi Jakub Sawicki z zespołu Prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Sprawcy wypadku może grozić od 2 lat do 12 lat pozbawienia wolności.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Spacerowicz
  Piątek, 22.02

  Albo ta prokuratura jest taka zapracowana albo sprawa jest dla niej za trudna . Podobno miało być szybko bez zbędnej zwłoki a tu wydawało by się sprawa oczywista a postępowanie wlecze się w nieskończoność . Co by to było jakby nastąpiła katastrofa z wieloma ofiarami wówczas dekada na śledztwo by nie starczyła . A podobno to " dobra zmiana ".

 2. 2
  +11
  ~ Kibic
  Piątek, 22.02

  Elbląska policja też ma dużo pracy przy kilku kibicach Olimpii, a co by było gdyby grała tu jak u siebie Barcelona?

 3. 3
  +21
  ~ obserwator
  Piątek, 22.02

  to ten pijany nie kierował że trzeba dodatkowych świadków , może ktoś udowadnia że niewinny rzucił się pod koła niewinnemu pijanemu z bmki

 4. 4
  +14
  ~ ho2
  Piątek, 22.02

  a jaki świadek chce się targać po sądach przez najbliższe 2 lata, i co z tego będzie miał- SATYSFAKCJĘ ? hihi albo grzywnę za nie stawienie na rozprawie ot cała prawda

 5. 5
  +8
  ~ tomek
  Piątek, 22.02

  25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.

 6. 6
  +14
  ~ rety
  Piątek, 22.02

  Po co świadkowie? Dwa rozbite samochody, ślady na samochodzie pijaka i wszystko jasne. Człowiek nie żyje, rodzina nie dość, że w żałobie, to jeszcze zestresowana, a policja przeciąga sprawę.

 7. 7
  +13
  ~ Sjesta w parku M.
  Piątek, 22.02

  Jak nic , oskarżony wynajął dobrą papugę .

 8. 8
  +6
  ~ Andy
  Piątek, 22.02

  Za PiSu miało być pięknie, szybko insprawiedliwie odkąd sprawami praworządności zajął się expert od prawa mgr Ziobro, a jest Zero nic, gorzej niż było. Państwo PiS wypacza społeczeństwo. Gość po pijaku zabił człowieka i za chwile wyjdzie na wolność bo nie ma świadków. Facet wysiadł z fiata i sam wepchał się po lud kola! Czy ten morderca ma plecy w PiSie jak Kaczyński i będzie nie tykalny za przestępstwa?

 9. 9
  +6
  ~ Tusia
  Piątek, 22.02

  Byl pijany, jakich jeszcze dowodow chca!

 10. 10
  +1
  ~ fenomen
  Sobota, 23.02

  bredzicie Hipolicie delikatnie mówiąc

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.