Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Trzymiesięczny chłopiec trafił do szpitala z pękniętą żuchwą, czaszką, połamanymi rękami i nogami -zobacz reportaż UWAGI

05.02.2019, 10:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Trzymiesięczny chłopiec trafił do szpitala z pękniętą żuchwą, czaszką, połamanymi rękami i nogami -zobacz reportaż UWAGI
Kadr z filmu

Trzymiesięczny Kajetan trafił do szpitala z pękniętą żuchwą, czaszką, połamanymi rękami i nogami. - Musiał ogromnie cierpieć. Nie miał już siły płakać – mówią lekarze. Zarzut znęcania się nad dzieckiem usłyszał 29-letni Dawid S. Ale matka noworodka nie wierzy w winę partnera.


15 stycznia do szpitala miejskiego w Elblągu zgłosili się rodzice z trzymiesięcznym Kajetanem. Chłopczyk miał spuchniętą rękę. Po prześwietleniu okazało się, że malec mógł być ofiarą przemocy.


- Miał liczne złamania, praktycznie wszystkich kości długich, które występują u dziecka. Miał też liczne złamania żeber, złamaną żuchwę i złamaną czaszkę – wylicza Wojciech Fischer, chirurg dziecięcy.


Personel szpitala wezwał policję. Zdaniem lekarzy część złamań już się goiła, co świadczyć może o długotrwałym maltretowaniu dziecka.


Tymczasem rodzice chłopca byli zaskoczeni wizytą policji.


- Uważali, że nic się nie stało, że w ogóle nie wiedzą, skąd to wszystko się wzięło. To była reakcja wyparcia – uważa Fischer i dodaje, że dziecko, mimo obrażeń było spokojne: Nie miało już siły płakać. Jego reakcja była nieadekwatna do urazu. Chłopiec musiał ogromnie cierpieć.


Matka


Matka Kajetana sama zgłosiła się do redakcji UWAGI!


- Bardzo mnie boli, że odebrano mi dziecko, ono też cierpi. Mam czyste sumienie. Chciałabym opowiedzieć o tej sprawie. Bardzo zależy mi na tym, żeby wszyscy poznali, jak wygląda ta sytuacja z mojej perspektywy – mówiła w rozmowie telefonicznej.


Kobieta podczas spotkania z reporterką nie potrafiła wyjaśnić, kto skrzywdził jej Kajetana.


- Też chciałabym to wiedzieć. Nigdy nie widziałam, żeby wobec dziecka stosowana była przemoc, bo nigdy bym na to nie pozwoliła. Przychodziły do naszego domu inne osoby, ale nigdy nie pozwalaliśmy, żeby miały kontakt bezpośredni z dzieckiem – twierdzi i pyta: Czy ktoś zbadał dziecko na wypadek łamliwości kości?  
Matka nie wierzy winę swojego partnera.


- Ufałam temu człowiekowi bezgranicznie, w przeciwnym wypadku, nigdy nie zostawiłabym z nim dziecka, nawet na minutę. To odpowiedzialny, czuły i opiekuńczy ojciec. Co prawda były między nami kłótnie, ale nigdy nie odbierałam tego, jako akt agresji. Razem z utęsknieniem czekaliśmy na narodziny Kajetana – przekonuje.


Jak kobieta tłumaczy fakt, że Kajetan ma połamane kości, żuchwę i czaszkę?


- Brałam pod uwagę różne możliwości. Myślałam, że partner może źle złapał dziecko. Może leżąc z nim w łóżku, przekręcił się przez sen i zrobił mu krzywdę. Nosił dziecko w nosidełku, które wyglądało jak plecak. Może przy zapinaniu nóżki, rączki, połamały się – sugeruje.


Ojciec


29-letni Dawid S. ma postawione zarzuty znęcania się nad dzieckiem oraz partnerką. Matkę po przesłuchaniu, zwolniono do domu.


- Ojciec nie przyznał się do postawionego mu zarzutu. Podał swoją wersję wydarzeń, twierdząc, że dziecko wypadło mu w trakcie wykonywania czynności opiekuńczych – mówi Jarosław Żelazek z Prokuratury Rejonowej w Elblągu.


Śledczy dysponują opinią biegłego z zakresu medycyny sądowej, który wykluczył możliwość powstania takich obrażeń w okolicznościach podawanych przez ojca.


Dawid S. zeznał też, że dziecko uderzyło o framugę drzwi.


- W trakcie oględzin okazało się, że tam nie ma framug – podkreśla prokurator Żelazek.


Według prokuratury matka Kajetana także była ofiarą przemocy.


- Ale zaprzecza, że była świadkiem maltretowania dziecka- dodaje Jarosław Żelazek.


Jednak w rozmowie z reporterką kobieta chwali partnera.


- Jestem po nieudanym małżeństwie, więc uważam, że ten związek był znacznie lepszy i mogę zakwalifikować go do naprawdę szczęśliwych. Czułam się szczęśliwa, kochana i potrzebna. Kłóciliśmy się jak to w każdym związku – mówi.


Ojciec Kajetana w przeszłości miał problemy z prawem.


- Był notowany m.in. za sprawy alimentacyjne, a także za posiadanie narkotyków i za kradzież, jeszcze, jako osoba nieletnia – mówi kom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.


Decyzją sądu rodzinnego, Kajetan został oddany pod opiekę rodziców zastępczych. Chłopca czeka wieloletnia rehabilitacja. Nie wiadomo, jakie w przyszłości będą skutki urazów.


Zobacz reportaż Uwagi!

Źródło: uwaga.tvn.pl

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Tomek
  Wtorek, 05.02

  Matka? Jaka matka? Nawet suka dba o swoje szczenięta a "to coś" kłamie z żywe oczy.

 2. 2
  --6
  ~ bbb
  Wtorek, 05.02

  dlaczego nie wykonano badań na łamliwość kości u maluszka?

 3. 3
  --7
  ~ ??
  Wtorek, 05.02

  Super,ze pokazali w TV,ale ja sie pytam co to mialo na celu?Ze takie rzeczy sie dzieja wiemy nie od dzisiaj i co w zwiazku z tym sie zmienilo?Po smierci Adamowicza beda robic rewolucje z czubkami i zakladami karnymi;po zdechlych krowach-przemiany w systemie nadzoru w ubojniach:a w tym przypadku co??!!! Z dwa lata odsiadki i nic sie nie stalo?? A gdzie np.pielegniarka srodowiskowa byla?

 4. 4
  +10
  ~ Tato
  Wtorek, 05.02

  Tłumaczenie " rodziców " chłopczyka jest na poziomie : upadł i nadział się na nóż - i tak kolejnych 10 razy. Trzymiesięczne dzieciątko biegało po domu i obijało się o futryny. Jest tyle par, które dzieci mieć nie mogą...

 5. 5
  +12
  ~ Gosc
  Wtorek, 05.02

  Ona zwyczajnie sie boi isc do pierdla albo boi soe tego swojego wspanialego partnera chce sie wybielic i idiotke z siebie robi łamliwosc kosci niemozliwe ze takie brednie mozna p.......c

 6. 6
  +9
  ~ xxx
  Wtorek, 05.02

  Patologia... Mam nadzieję, że to dziecko znajdzie normalny dom.

 7. 7
  +6
  ~ mkt
  Wtorek, 05.02

  Kobiety są jednak strasznie głupie i naiwne, że swoje życie marnuje i siedzi z bandziorem, to jej sprawa, ale czemu taki los zgotowała swojemu, takiemu malutkiemu, bezbronnemu dziecku, to jest przerażające. Kłamie w żywe oczy, jedno i drugie zasługuje na karę a dziecko na szczęśliwy dom ale nie z biologicznymi rodzicami.

 8. 8
  0
  ~ Daria
  Środa, 06.02

  Skurwysyny...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1350190639496