Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

O włos od tragedii. Kolizja ciężarówki z autobusem rejsowym

20.12.2018, 18:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
O włos od tragedii. Kolizja ciężarówki z autobusem rejsowym
Fot. Ryszard Biel

Tuż przed godziną 15:00, w Kazimierzowie na drodze DK7 (na starej siódemce) doszło do groźnej kolizji samochodu ciężarowego z autobusem rejsowym PKS. Kierujący ciężarówką, chcąc uniknąć zderzenia z autobusem wyjeżdżającym z zatoczki , wpadł w poślizg i wypadł z drogi.

 

Kierowca autobusu , wyjeżdżając z zatoczki wymusił pierwszeństwo na kierującym samochodem ciężarowym. 38- letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc drogą w kierunku Gdańska, chcąc uniknąć zderzenia, nagle zahamował i wykonał manerw omijający autobus. Wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Samochód obrócił się o 180 stopni i przewrócił na bok. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, nikt w nim nie ucierpiał . Kierowcy byli trzeźwi.

 

Pada śnieg, jest bardzo ślisko. Uważajmy na drogach zarówno tych miejskich jak i poza miastem.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Elblazanin
  Czwartek, 20.12

  A drogi nie odśnieżone ani nie posypane. Czy na drogowców nie ma kar? Jak dostosować prędkość do warunków jak na drogach jest lód!!!!

 2. 2
  +9
  ~ yHy
  Czwartek, 20.12

  Wypadek? W Kazimierzowie? Toć to niesłychane...

 3. 3
  +3
  ~ Dzisiaj teraz
  Czwartek, 20.12

  W Elblągu chodniki zasypane,ulice zasypane.na co czekacie. Znów zima zaskoczyła. Kto zostanie ukarany za ten stan, konkrety.wywalic jednego z drugim dyrektorka na szczaw.

 4. 4
  +1
  ~ stały klient
  Czwartek, 20.12

  A czym mają jeżdzic jak olej napędowy sprzedany do zyda

 5. 5
  --6
  ~ mimkaczpocałości
  Czwartek, 20.12

  Kilka lat temu, gdzieś w Polsce usłyszałem taki mniej-więcej kawał: co to jest? Biało-Niebieskie i tamuje ruch? PKS Elbląg! ;D XD Przez kilka lat po tym zacząłem zauważać autokary PKSu które faktycznie niemiłosiernie się wlekły, np na "starej 7emce" do Nowego Dworu Gdańskiego jechały pasem wydzielonym z ruchu, z linią ciągła, zamiast "dać mu w pi_zdę" i trochę pogonić. A dzisiaj paczę, paczę, i nie wierzę! Normalnie 2Fast2Furious! :D ;P

 6. 6
  +4
  ~ Meetal
  Piątek, 21.12

  Jak pada śnieg nie odśnieżaja, ludzie w końcu zima a autobus lubi wymuszac jak wyjeżdża z zatoczki

 7. 7
  +5
  ~ Dinok
  Piątek, 21.12

  Żeby drogowcy mogli odśnieżać drogi to mogą to zrobić, gdy ich status jest ostatecznie znany. Stara 7 aktualnie jest bezpańska, gdyż po wybudowaniu nowej, GDDKiA przestala być jej właścicielem. Nikt tej starej nie chce przejąć. Zarządy Dróg Wojewódzkich w Olsztynie i Gdańsku uznały, że stara7 nie spełnia warunków prawnych, aby mogły być jej właścicielem, natomiast powiaty również nie widzą podstaw prawnych do jej przejęcia, a także finansowo nie są w stanie podjąć tego zadania. Dopóki trwa ten pat prawny taka sytuacja będzie się zdarzać. Obecnie władze rządowe nie podjęły decyzji tej sprawie i rozwiązanie tego problemu może być trudne i szybko nie nastąpi. Jednakże mimo tych problemów na tej drodze obowiązują wszystkie przepisy wynikające z prawa o ruchu drogowym. Natomiast bierność służb drogowych wynika stąd, że przy braku właściciela drogi nie mogą dochodzić zapłaty za zadanie, a ponadto nie otrzymali zlecenia na taką usługę.

 8. 8
  +7
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 21.12

  W Elblągu właściciel dróg i chodników jest znany od dawna i nic z tego nie wynika, Panie Edwardzie pogoń Pan odpowiedzialnych z wykonanie roboty albo zmień wykonawcę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.