Wtorek, 11.08.2020, Imieniny: Luiza, Zuzanna, Wlodzimierz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Potrącenie pieszej na al. Grunwaldzkiej. Sygnalizacja świetlna nie działała

25.11.2017, 21:02:36 Rozmiar tekstu: A A A
 Potrącenie pieszej na al. Grunwaldzkiej. Sygnalizacja świetlna nie działała
fot. Redakcja

Kolejne już potrącenie pieszej w Elblągu. Tym razem 70-letnia kobieta, przechodząca przez przejście na al. Grunwaldzkiej została potrącona przez 78-letniego kierowcę fiata. Na tym przejściu nie działała sygnalizacja świetlna. To zdarza się ostatnio w naszym mieście dość często.

Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych na al. Grunwaldzkiej. Na tym odcinku znajduje się sygnalizacja świetlna. Ta jednak tym razem nie działała. 78-letni kierowca osobowego fiata nie zatrzymał się przed przejściem i uderzył w kobietę. 

Piesza, z podejrzeniem złamania nogi, została przewieziona przez ratowników medycznych do szpitala. 

Dziś panują trudne warunki atmosferyczne. Pada deszcz i jest ślisko. Do tego sytuacji nie poprawia fakt, że na al. Grunwaldzkiej ponownie nie działa sygnalizacja świetlna. To zaś powoduje, że na tak ruchliwej ulicy kierowcy często jadą dość szybko widząc, że nie zatrzyma ich „czerwone światło”.

Pozostaje więc pytanie – czy na tak ruchliwej arterii miasta, dla bezpieczeństwa elblążan, powinno się dopuścić do tego, aby sygnalizacja przy przejściu dla pieszych była wyłączona? Taka sytuacja zdarza się ostatnio w Elblągu często, na wielu skrzyżowaniach. Wówczas właśnie najczęściej dochodzi do kolizji drogowych czy potrąceń pieszych.

 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ grunwaldczyk
  Sobota, 25.11

  Cały dzień nie działała od rana

 2. 2
  +14
  ~ JASNOWIDZ
  Sobota, 25.11

  Szanowni znawcy przepisów o ruchu drogowym , jeżeli sygnalizacja świetlna jest wyłączona ,lub uszkodzona korzystamy ze znaków drogowych stałych, a jeżeli ruch uliczny jest duży , to należy uruchomić światło ostrzegawcze pulsujący koloru żółtego i ustawić tablicę, sygnalizacja jest uszkodzona z winy organizatora , budowy , a może władz miasta?

 3. 3
  +7
  ~ Kierowca13
  Niedziela, 26.11

  Zdjęcie tytułowe do tego artykułu pokazuje jasno dlaczego kierowcy zawracają w miejscu niedozwolonym. Miejsce do zawrotki jak zwykle zajęte.

 4. 4
  --10
  ~ Kierowca
  Niedziela, 26.11

  Gadacie na mlodych kierowcow ze vrawura popisy nie zachowana ostrożnośća czytam już chyba 3 informacje dla Elblążan tego typu 70 latekl ub 60 latek potrącił 70 latke lub tego typu ;) moze zamiast robić jebane staruchy pod górke młodym i głosując na PIS zrobicie sobie pod górke i to wy bd jezdzic z listkami na szybie nie przekraczac predkosci jezdzoc co roku na kursy odnawiajace prawo jazdy nam mlodym kierowca jest to potrzebne ale jak widac nie tak jak wam emeryci ;) nie rozumiem tego prawa naprawde na prostej drodze nie jeden malolat jak widze potradi sobie poradzic przy 100 nawet by jakos wyhamowac a dziadki co chwile wypadki bo o 10 wiecej jezdza poprostu juz nie maja sily jezdzic i tyle powinni wprowadzic bardziej wymagajace badania na prawo jazdy niz daj 100zl i spierdalaj .... i tych dziadow wszystkich z ulic powypieprzac nie pozdrawiam niedzielnych kierowcow

 5. 5
  +11
  ~ elblążanin
  Niedziela, 26.11

  Te światła obok McDonalda to działają jak chcą. Tyle razy już było to wspominane. Żeby przejść przez aleję Grunwaldzką najpierw zapala się światło zielone-czerwone, znowu zielone-czerwone i dopiero zapala się zielone na drugim przejściu. Nie wiem kto to programował, ale chyba nie wiedział co robi...

 6. 6
  --5
  ~ Znowu
  Niedziela, 26.11

  Znów stary h, za kierownicą i wypadek. Starym zgromadzonych zakaz jeżdżenia i tyle.

 7. 7
  --5
  ~ Popieramy
  Niedziela, 26.11

  Tak starym zgredom zakazać jazdy, trochę ludzi będzie bezpiecznych.

 8. 8
  +9
  ~ Elblazanka
  Niedziela, 26.11

  Do Kierowcy starość nie radość ale młodość nie wieczność kiedyś Ty też będziesz w tym wieku i to nastąpi szybciej niż Ci się wydaje zresztą Twoja matka babcia też jest staruchą więc trochę więcej pokory i współczucia

 9. 9
  0
  ~ Genek
  Niedziela, 26.11

  Czy działa czy nie kierowca powinien być czujny ewidecznie to jest jego wina i musi ponieść wysoką karę pokrycie kosztuje leczenia odszkodowanie dla pokrzywdzonej i 2 lata więzienia to by trochę się nauczyli jeździć we Francji to się przechodz na zielonyiczerwonym świetle tu trzeba mieć orjetacje

 10. 10
  +2
  ~ Wdzystko
  Niedziela, 26.11

  Właśnie wraca temat budowy przyjść dla pieszych na do pid jezdniami. Gdyby na tej ulicy to było i na skrzyżowaniu z ul. Nowowiejska nie doszła by do takich tragedii. Ale cóż władza zmadrzeje po czasie. Tylko ludzi szkoda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.