Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Grunwaldzka: Zderzenie tramwaju z samochodem ciężarowym

19.05.2017, 11:23:10 Rozmiar tekstu: A A A
Grunwaldzka: Zderzenie tramwaju z samochodem ciężarowym
fot. Rafał Kadłubowski

Dziś (19 maja) około godz. 10 na na wysokości hali sportowo-widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej doszło do zderzenia tramwaju z samochodem ciężarowym. Skręcająca na plac składowy ciężarówka nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi szynowemu, którym podróżowało sześć osób. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie został poszkodowany. Przez około godzinę na ulicy Grunwaldzkiej odbywał się ruch wahadłowy. Obecnie ulica jest już w pełni przejezdna. 

Do kolizji doszło w chwili, gdy skręcająca w lewo z ul. Grunwaldzkiej na teren placu składowego ciężarówka z naczepą, nie ustąpiła pierwszeństwa tramwajowi linii nr 4 jadącemu od pętli przy ul. Druskiej w kierunku centrum. 

W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. Została wstępnie przebadana na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego, ale po badaniu nie została odwieziona do szpitala. Jest to kierowca ciężarówki. Tramwajem podróżowało sześciu pasażerów, którym nic się nie stało

- informuje bryg. Krzysztof Bogusławski, dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 PSP w Elblągu.

Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźne. W tramwaju uszkodzony został cały przód, natomiast w ciężarówce w wyniku zderzenia bocznego rozszczelnieniu uległ zbiornik paliwa. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ograniczeniu wycieku oleju napędowego z uszkodzonego zbiornika paliwa samochodu ciężarowego, a także uprzątnięciu pozostałości powypadkowych

- relacjonuje bryg. Krzysztof Bogusławski.

Przez około godzinę na odcinku ulicy Grunwaldzkiej przy hali sportowej występowały spore utrudnienia w ruchu. Ruch odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni, przez co tworzyły się spore korki. Około godz. 11 ulica została odblokowana. 

Wkrótce więcej zdjęć.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zderzenie tramwaju z ciężarówką na Grunwaldzkiej ( zdjęć 16 )
Dodano: 2017-05-19 | fot. Rafał Kadłubowski

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ooo
  Piątek, 19.05

  Samochód ze wsi Olsztyn. Nie potrafią się. Poruszać po mieście tramwajowym. Elbląg.

 2. 2
  +7
  ~ Bunga-bunga
  Piątek, 19.05

  Ten tramwaj, to jak czołg....... nadal się w nim światła palą.

 3. 3
  +4
  ~ jjj
  Piątek, 19.05

  TIRy na tory!!! nastepna malpa bez szkoly za kierownica!!!

 4. 4
  +1
  ~ laLA
  Piątek, 19.05

  to przez wysoką trawę...

 5. 5
  +2
  ~ Pierdol tir
  Piątek, 19.05

  ***a o TIR .

 6. 6
  +6
  ~ Elbinger
  Sobota, 20.05

  Kolejny raz potwierdza się jak fatalny, niedostosowany do dzisiejszych warunków ruchu - jest układ drogowy w tej części Elbląga. Władze przespały czas, kiedy wraz z powstawaniem kolejnych obiektów wzdłuż Grunwaldzkiej (rozbudowa PWSZ, hala CSB, nowe budynki mieszkalne) oraz kompleksu Osiedla za Politechniką - należało równocześnie planować nowy przebieg tramwaju zdecydowanie bliżej tych budowli (na odcinku Komeńskiego - Grottgera). Tramwaje jeździłyby napełnione pasażerami (kibice, studenci, mieszk. osiedla) a zwolniony pas pozwoliłby na rozbudowę Grunwaldzkiej do 4-6 pasm ruchu. A jak wygląda teraz infrastruktura tramwajowa? 3 linie po jednym torze! Ta część miasta wymaga pilnych opracowań i inwestycji drogowych, tym bardziej, że wkrótce dojdzie jeszcze ruch z nowego osiedla przy Sadowej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.