Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Kiedy wiosną kwitną żonkile

29.04.2011, 12:06:03 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy wiosną kwitną żonkile

Kiedy wiosną zakwitną żonkile, wolontariusze rozdają je podczas kwest na rzecz hospicjów. Głównym celem akcji, prócz zbierania funduszy, jest uwrażliwienie społeczeństwa, przypominając o chorych i cierpiących. Finałowym wydarzeniem tegorocznych "Pól Nadziei" jest festyn rodzinny, który odbędzie się 7 maja br., na Placu Jagiellończyka. W ramach festynu zaplanowano: ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy baner „Nasze Pola Nadziei”, gry, zabawy, przedstawienia i konkursy z nagrodami.

Dyrektor Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak, Wiesława Pokropska oraz koordynator akcji "Pola Nadziei", Anna Podhorodecka, spotkały się dziś, 29 kwietnia br., z przedstawicielami mediów, aby opowiedzieć o  "polonadziejowych" planach.

Przypomnijmy, że akcja "Pola Nadziei" to program zainicjowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga, w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Kiedy wiosną zakwitną żonkile, wolontariusze rozdają je podczas kwest na rzecz hospicjów.

-Głównym celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa, przypominając o chorych i cierpiących. Nastawiamy się przede wszystkim na wolontariuszy. Ponieważ musimy się sami wspomagać finansowo, ważną kwestią jest także pozyskiwanie funduszy na rozwój Hospicjum- mówi Anna Podhorodecka, koordynator akcji „Pola Nadziei”.

Opieka w Hospicjum jest darmowa,  jednak, jak poinformowała nas dyrektor Hospicjum Elbląskiego, Wiesława Pokropska, umowa podpisana z NFZ'em pokrywa tylko 80 % wydatków związanych z bieżącym funkcjonowaniem. Dlatego pozyskiwane są fundusze z innych źródeł.

Finałowym wydarzeniem tegorocznych "Pól Nadziei" jest festyn rodzinny, zaplanowany na 7 maja br., na Placu Jagiellończyka. Akcja zorganizowana jest w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Elbląg.

W ten sam dzień, dzieci, pod opieką koordynatorów, kwestować będą w Centrum Handlowym Ogrody i na terenie miasta.

W ramach festynu, który trwać będzie od godziny 11.00, do 14.00, zaplanowano: ogłoszenie wyników konkursu na najciekawszy baner „Nasze Pola Nadziei”, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Z pokazem ratownictwa, masażu, malowania paznokci, pomiaru ciśnienia oraz nauką samobadania piersi, wystąpi Szkoła Policealna Medyk. Spektaklem plenerowym „Złodziejka snów” raczyć będzie Grupa Teatralna „Skrupcie się”. Swoim programem artystycznym popiszą się również przedszkolaki. Wystąpią także zespoły taneczne, takie jak: Zespół Pieśni i Tańca Młody Elbląg oraz Zespół Taneczny z Młodzieżowego  Domu Kultury.

- Fundusze zebrane podczas akcji "Pola Nadziei" przeznaczymy na wykonanie zadaszenia na jednym z tarasów, postawimy także parawany, aby nasi podopieczni mogli korzystać ze świeżego powietrza, wolni od wiatru  i deszczu- mówiła Wiesława Pokropska.- Zakupimy także żonkilowe cebulki, które jesienią posadzimy wokół Hospicjum, poprawimy wygląd ogrodu i odnowimy ogromne akwarium, które daje chorym dużo radości - dodaje. - Decyzje dotyczące zakupu i eksploatacji sprzętu podejmiemy, gdy wpłyną do nas fundusze z dotacji, z 1 % podatku.

Nina

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ a
  Piątek, 29.04

  zdjecia sa duze, nie widac jak sie je otwiera

 2. 2
  0
  ~ be
  Sobota, 30.04

  na zdjęciu dwa żółte kurczaki, doskonałe wyczucie czasu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.