Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

EKO wystawi kandydata na prezydenta

11.12.2009, 13:11:44 Rozmiar tekstu: A A A
EKO wystawi kandydata na prezydenta

Elbląski Komitet Obywatelski podjął decyzję o wystawieniu swojego kandydata na prezydenta w najbliższych wyborach samorządowych. Już wkrótce Komitet ogłosi nabór kandydatów na to stanowisko. W podobny sposób EKO zaprosi aktywnych obywatelsko elblążan do tworzenia swojej listy wyborczej w wyborach samorządowych.

Zgodnie z otwartym charakterem inicjatywy Komitet ogłosi wkrótce otwarty nabór kandydatów na prezydenta Elbląga. Zaproszenie kierowane jest do osób bezpartyjnych, akceptujących idee Komitetu. Kandydat będzie musiał m.in. przedstawić swój życiorys oraz program rozwoju miasta. Spośród zgłoszeń EKO wyłoni do trzech kandydatów, którzy wezmą udział w debacie publicznej oraz poddani zostaną wstępnej ocenie elblążan. Ostatecznego wyboru kandydata na prezydenta dokona EKO posiłkując się m.in. powyższymi wynikami konsultacji.

Szczegółowe informacje zostaną zmieszczone na tworzonej stronie internetowej Komitetu, która powinna pojawić się przed świętami. Wtedy przekazany zostanie adres strony internetowej.

W podobny sposób EKO zaprosi aktywnych obywatelsko elblążan do tworzenia swojej listy wyborczej. Zaproszenie skierowane będzie do osób bezpartyjnych, aktywnych społecznie i gospodarczo, respektujących ideały Komitetu. Jak wskazują członkowie EKO poprzez taką formę Komitet chce zaangażować tych elblążan, którzy nie chcą kandydować z partyjnych komitetów wyborczych, a chcieliby podjąć służbę w samorządzie na rzecz społeczności elbląskiej.
 

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ seniorek - przewodniczący OKOP
  Piątek, 11.12

  Szanowne Państwo .Po fali krytyki waszych poczynań bardzo powoli zbliżacie się do idei komitetów obywatelskich. Brakuje chwili odwagi i szczerości i wyraźnego określenia się wszystkich członków Waszego gremium odnośnie chęci lub braku woli uczestniczenia w sprawowaniu władzy publicznej - jak na razie takie deklaracje złożyli Pani Bocheńska oraz Panowie Derlukiewicz i Orzech - dwie osoby coś tam przebąkiwały a co z resztą.Nie kryje swojej satysfakcji ,że społeczna krytyka , którą rozpocząłem przyniosła oczekiwany efekt i działania EKO stają się coraz bardziej transparentne i zgodne z oczekiwaniami społecznymi. Z wyrazami szacunku.

 2. 2
  0
  ~ Arkadiusz Jachimowicz
  Piątek, 11.12

  Witam. Proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Wkrótce będzie strona, na której pojawi się zdecydowanie więcej informacji. Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi. Pozdrawiam

 3. 3
  0
  ~ Ksia
  Piątek, 11.12

  Mam nadzieję, że w wyborach wystartuje człowiek z wizją i z chęcią działania. Takiego nam trzeba, bo inaczej Elbląg starci prawa miejskie.

 4. 4
  0
  ~ Keanu
  Piątek, 11.12

  No ciekawe, ciekawe, warto obserwować ich poczynania.

 5. 5
  0
  ~ HEKTOR
  Piątek, 11.12

  BEZPARTYINI TO BARDZO DOBRZE JUŻ TERAZ BĘDĘ IM DOPINGOWAŁ!

 6. 6
  0
  ~ seniorek
  Sobota, 12.12

  Panie Arkadiuszu. Mnie chodzi o odpowiedź na jedno pytanie .Czy członkowie EKO będą się sami oceniać i rekomendować do pełnienia funkcji we władzy publicznej - z dotychczasowych działań wynika ,że TAK. Z wyrazami szacunku.

 7. 7
  0
  ~ eb
  Sobota, 12.12

  pan Arek boi się restrykcji ze strony ratusza/ kasa/, dlatego urządza kastingi na prezydenta. Ma być ładny czy popularny ?, bo jak będzie miał cechy prawdziwego szefa, to nigdy nie zostanie wybrany. Bzdury na resorach i ściema jak się patrzy.

 8. 8
  0
  ~ Liberał
  Sobota, 12.12

  Jak SLD wystawi Gintowta, niech EKO sięgnie po Słoninę - kandydat murowany ;-). A tak na poważnie, nie sądzę aby ta inicjatywa Wam wyszła. Po 1. jak pokazuje historia wyborów, wyborcy raczej głosują na ugrupowania polityczne. Po 2. jak wyskakujecie z taką inicjatywą na kilka miesięcy przed wyborami, to jak mam nie myśleć, że tylko o dostęp do koryta wam chodzi?

 9. 9
  0
  ~ TW BOLEK
  Niedziela, 13.12

  Jestem konserwatystą ale zgadzam się z wypowiedzią liberała. Najlepszym kandydatem będzie JERZY WILK.

 10. 10
  0
  ~ ArnnoldUPR
  Niedziela, 13.12

  Wilk? Wilk to moze jest najlepszym kandydatem ale do LASU. Najlepszym prezydentem bylby KTOKOLWIEK spoza obecnej rady miasta ORAZ spoza bandy socjalistow PO-PIS-SLD -PSL. Przeciez ta banda jest we wszystkim jednomyslna, co najwyzej czasem ktos wstrzyma sie od glosu. Podwyzki przynali se jednoglosnie i bez spreciwow i pewnie w dodatku przy 100% frekwencji. Oni stanowia tak naprawde 1 PARTIE - SOCJALISTYCZNYCH ZLODZIEI. No ale jesli juz ktos z tej bandy jednak wygra to oby nie bylo to SLD - bo to juz bylaby gwozdz do trumny tego miasta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.