Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląski Komitet Obywatelski działa

30.11.2009, 16:11:12 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląski Komitet Obywatelski działa
Posiedzenie Zarządu i Rady Programowej Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego

25 listopada br. obradowały Zarząd i Rada Programowa Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego. Ustalony został zakres i harmonogram działań na najbliższe miesiące. W grudniu br. opracowana zostanie Karta Radnego wraz z kryteriami, jakie powinien spełniać kandydat na radnego startujący z listy Komitetu, od stycznia 2010 roku planowany jest nabór kandydatów.

Komitet jest wciąż otwarty - na środowym spotkaniu deklarację podpisała pani Monika Stando – tym samym liczba członków EKO zwiększyła się do 20 osób. Zgłaszają się kolejne osoby. 

Aby zostać członkiem Komitetu, trzeba uzyskać rekomendację dwóch dotychczasowych członków, na podstawie której Zarząd podejmuje decyzję o przyjęciu.

Oto obecny skład Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego: Jerzy Rogalski, Krzysztof Grablewski, Anna Garbarska-Werner, Andrzej Malinowski, Leszek Lewarowski, Andrzej Dratwa, Piotr Brędowski, Zbigniew Orzech, dr Krzysztof Sidorkiewicz,  dr Henryk Gawroński, Teresa Wanda Król, Julia Siuda, red. Piotr Derlukiewicz, Beata Gadomska, Hieronim Guzowski, Aniela Wiesława Grudzińska, Arkadiusz Jachimowicz, Teresa Bocheńska, Dariusz Babojć, red. Monika Stando. Wkrótce więcej informacji pojawi się na stronie internetowej. Adres mailowy: eko.elblag@o2.pl.
 

EKO

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 1 )


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ karol
  Poniedziałek, 30.11

  ciekaw jestem bardzo, i jest to jak najbardziej na poważnie, na ile członkowie założyciele EKO są/będą tolerancyjni wobec osób, które chciałyby współpracować (dołączyć), ale mają, zgoła inne poglądy filozoficzno-społeczne? głównie chodzi mi o wspomniane w manifeście EKO przywiązanie do nauki kościoła.

 2. 2
  0
  ~ społeczniaki
  Poniedziałek, 30.11

  Jachimowicz jak zwykle tworzy jakieś organizacje i komitety które są nikomu niepotrzebne poza nim samym.

 3. 3
  0
  ~ Krzysztof 44
  Poniedziałek, 30.11

  Ponieważ żyjemy w czasach niezwykle dynamicznych, gdzie nie ma czasu na eksperymenty i naukę, więc opowiadam się za kandytami do Rady Miejskiej, Parlamentu i funkcji Prezydenta Miasta, którzy będą legitymować się bardzo dobrym wykształceniem, znajomością języków obcych, mobilnością i brakiem pełnienia wcześniej tych funkcji. Nowe czasy, wymagają NOWYCH ludzi. Bez złych doświadczeń, które ciążą, jak przysłowiowy balast.

 4. 4
  0
  ~ hektor
  Poniedziałek, 30.11

  "...Będziemy wdrażać idee nowego zarządzania publicznego w oparciu o zasady pomocniczości, solidarności i partycypacji społecznej zawarte w chrześcijańskiej nauce społecznej." Dobro miasta i nas mieszkańców najważniejsza wartością.

 5. 5
  0
  ~ STARY DINO
  Poniedziałek, 30.11

  cytat = Aby zostać członkiem Komitetu należy uzyskać rekomendację dwuch dotychczasowych członków ---- to jest kpina !!!

 6. 6
  0
  ~ seniorek
  Poniedziałek, 30.11

  Nareszcie się ujawnili . Przecież to partyjna przybudówka pod przykrywką Komitetu Obywatelskiego.Teraz wiadomo skąd ten nalot "wolnej prasy" na Prezydenta Słoninę. A do PZPR też trzeba było rekomendacji 2 członków. A mnie przyjmiecie do Komitetu. Panie przewodniczący Jachimowicz - zgłaszam publiczną deklarację o przystąpieniu.

 7. 7
  0
  ~ Keroines
  Poniedziałek, 30.11

  Seniorek, a może byś tak najpierw sie ujawnił no i zaproponował dwuch wprowadzających przedstawił? No i oczywiście wyjasnił bo nie rozumiem \"...Przecież to partyjna przybudówka pod przykrywką...\"?

 8. 8
  0
  ~ Zacierkowski z pszennej mąki
  Poniedziałek, 30.11

  Keroines. Zajrzyj do słownika ortograficznego.

 9. 9
  0
  ~ MALKONTENCI
  Poniedziałek, 30.11

  Nie, no, nic dodać, nic ująć. Po samym składzie (no, może z niewielkimi wyjątkami) widać, kto ma parcie na władzę w lokalnym samorządzie i jak łatwo, dla wybranych w konfiguracji układowo-kopertowej będzie można załatwiać sprawy w Ratuszu. My już wcześniej wspomnieliśmy, że był kiedyś Komitet Centralny, a teraz jest komitet obywatelski. Jak to mówi nasza Znajoma "cysta żenuła"...

 10. 10
  0
  ~ ArnnoldUPR
  Wtorek, 01.12

  szczerze mowiac wole ich niz "zawodowych" politykow - socjalistow z takich partyjek jak PO-PIS-SLD-PSL. choc najlepszym wyborem i tak bedzie UPR

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.