Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy parkowanie na elbląskiej starówce to duży problem?

Nie, znajduje się tam wystarczająca ilość miejsc - 3%

Tak, Miasto powinno rozwiązać ten problem - 58%

Tak, Miasto powinno zobowiązać deweloperów do budowy większej liczby miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach - 37%

Nie mam zdania - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Kierowcy mają problem z parkowaniem na Starym Mieście? Poznaj wyniki ankiety INFO

12.11.2021, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierowcy mają problem z parkowaniem na Starym Mieście? Poznaj wyniki ankiety INFO
Fot. archiwum redakcji

Zapytaliśmy Czytelników info.elblag, czy parkowanie na elbląskiej starówce sprawia im problem. Zdecydowana większość uważna, że tak. 58 proc. uczestników naszej ankiety sądzi, że Miasto powinno się tym zająć.


 

Kilka tygodni temu mieszkanka starówki zwróciła uwagę na problem z miejscami postojowymi przy Galerii EL. Kobieta zwróciła się z apelem do władz miasta o budowę parkingu u zbiegu ulic: Klasztornej i Kuśnierskiej. Jak podkreślała, inwestycja ta miała zostać zrealizowana już ponad 10 lat temu (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

My przy tej okazji zapytaliśmy elblążan, czy uważają, że problem z parkowaniem to bolączka całego Starego Miasta. Głosowanie trwało od 9 do 11 listopada. Udział w ankiecie wzięło 584 internautów.

58 proc. uczestników ankiety (337 głosów) na pytanie, czy parkowanie na elbląskiej starówce to duży problem, odpowiedziało "tak" zaznaczając jednocześnie, że Miasto powinno ten problem rozwiązać.

37 proc. (218) głosujących również uważa, że to problem, ale jednocześnie wskazuje, że Miasto powinno zobowiązać deweloperów do budowy większej liczby miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach.

Tylko 3 proc. Czytelników (17 głosów) problemu nie widzi i jest przekonana, że na Starym Mieście znajduje się wystarczająca ilość miejsc postojowych. Z kolei 2 proc. (12 głosów) nie ma zdania na ten temat.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy parkowanie na elbląskiej starówce to duży problem?

Nie, znajduje się tam wystarczająca ilość miejsc - 3%

Tak, Miasto powinno rozwiązać ten problem - 58%

Tak, Miasto powinno zobowiązać deweloperów do budowy większej liczby miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach - 37%

Nie mam zdania - 2%

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Rowerzysta
  Piątek, 12.11

  Parkowanie samochodów duży problem? Super !!!!!!!!!

 2. 2
  +6
  ~ Marrk
  Piątek, 12.11

  Jak kierowcy mają problem, to niech przesiądą się na komunikację miejską. Mieszkańcy sami sobie stwarzają problemy, mając po 2 a niekiedy 3 auta na 1 mieszkanie! W całej Polsce wszystkie ulice w centrum są zwężane, czy to w Warszawie czy Olsztynie, przeznaczając większe przestrzenie zieleni, pieszym i komunikacji miejskiej. To jest aktualny światowy trend. Redakcji info.elblag chyba o tym nic nie wiadomo ?

 3. 3
  +7
  ~ kiki
  Sobota, 13.11

  Starówka nie jest i nie powinna mieć jakichkolwiek parkingów. Zamieszkujący Stare Miasto raczej mieli świadomość że ta część miasta będzie wyłączona z możliwości parkowania. A teraz nie biadolić bo to zakrawa na infantylizm ...

 4. 4
  +3
  ~ obserwator
  Sobota, 13.11

  komuna wróciła i każdemu sie należy.miejsce parkingowe przy samej klatce również.starówka powinna być wolna od ruchu samochodowego z wyłączeniem dostawców,ale w jej pobliżu należałoby zapewnić odpowiedną ilość miejsc parkingowych,oczywiście płatnych ze zniżką dla mieszkańców starówki.

 5. 5
  --6
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Sobota, 13.11

  @Marrk Czy mógłby pan wymienić, które ulice w centrum Olsztyna zostały zwężone aby zrobić miejsce pod zieleń albo dla pieszych? Proszę tylko nie pisać że wszystkie. Zna pan tam takie ulice, to byłbym wdzięczny gdyby je pan wymienił...

 6. 6
  +2
  ~ Oni
  Sobota, 13.11

  Problemy to powinna mieć straż miejska i policja że nie reagują na niszczenie o blokowanie chodników. Weźcie się do roboty WRESZCIE.

 7. 7
  +5
  ~ Marrk
  Sobota, 13.11

  @BEZ ŚCIEM proszę: wyczuwam lekką nienawiść u Ciebie. Nie napisałem, że wszystkie ulice, ale daleko szukać nie trzeba. Tak jak napisałem zwężenie jezdni w Olsztynie aby oddać przestrzeń zieleni, pieszym, rowerzystom czy komunikacji miejskiej miało miejsce na Piłsudskiego, Partyzantów, Kościuszki, 11 Listopada, Nowowiejskiego itd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1266009807587