Czwartek, 24.06.2021, Imieniny: Wanda, Józef, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Większość internautów jest przeciwna wprowadzeniu paszportów covidowych. Poznaj wyniki ankiety INFO

16.04.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Większość internautów jest przeciwna wprowadzeniu paszportów covidowych. Poznaj wyniki ankiety INFO

Zapytaliśmy Czytelników info.elblag.pl o to, czy ich zadaniem Unia Europejska powinna wprowadzić tzw. paszporty covidowe, czyli dokument umożliwiający osobom zaszczepionym swobodne podróżowanie. Dziś (16 kwietnia) prezentujemy wyniki ankiety.

Tzw. paszport szczepionkowy, czy covidowy - oficjalna nazwa Cyfrowy Zielony Certyfikat (Digital Green Certificate) - to dokument, który miałby umożliwić zaszczepionym swobodne podróżowanie. Mógłby on również otwierać zaszczepionym wejścia do kin, teatrów, czy na stadiony. Cyfrowy dokument miałby być zarówno zaświadczeniem o szczepieniu, jak i pozwolić na przedstawienie wyników testów. Z ostatnich wiadomości wynika, że paszport w UE zostanie wprowadzony w drugiej połowie czerwca.

O to czy ten paszporty powinny wejść w życie, zapytaliśmy Czytelników info.elblag.pl. Głosowanie w ankiecie info.elblag.pl trwało od 13 do 16 kwietnia. Udział w nim wzięły 623 osoby. 

Większość, bo 49 proc. uczestników sondy (306 głosów), odpowiedziało, że UE nie powinna wprowadzać paszportów szczepionkowych. 43 proc. Czytelników (268 głosów) to zwolennicy takiego rozwiązania, którzy zaznaczyli odpowiedź "tak".

7 proc. (45 głosów) uczestników głosowania nie jest przekonana do pomysłu paszportów. Tylko 1 proc. (4 głosy) nie ma zdania na ten temat. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ anonim
  Piątek, 16.04

  Proszę zrobić ankietę: kto chce dostawać wypłatę i nie chodzić do pracy. Zobaczymy co wyjdzie :D

 2. 2
  --2
  ~ Obadamy
  Piątek, 16.04

  Szybciutko z ryjem jeden z drugim poleci po paszport przy wyjezdzie za granice. Przestancie pie,,,, zyc glupoty.

 3. 3
  +10
  ~ ATYNA R
  Piątek, 16.04

  Najlepiej czip jak piskowi albo na czoło 666 ,bedzie szybciej dla szatana .

 4. 4
  --6
  ~ Lokalny
  Piątek, 16.04

  Paszporty to zagrozenie dla ciemnogrodu szczepionkowego - a tak bedzie mozna naklamac i poleciec do Egiptu. Przy okazji poroznosi sie troche nowych szczepow wirusa tak jak to mialo miejsce w grudniu. Niech innni "zdychaja" grunt, ze plaskoziemcy na "wywczasy" beda mogli poleciec.

 5. 5
  +2
  ~ paszport_polsatu
  Piątek, 16.04

  a po co te ankiety? Celem nabijania popularności? Przecież nikt nikogo nie będzie się pytał o zdanie, zgodę itp. Zrobią jak będą chcieli

 6. 6
  +11
  ~ IV Rzesza czy ZRRE
  Piątek, 16.04

  Jakim bezmózgiem trzeba być żeby to popierać?

 7. 7
  +7
  ~ Prometeusz
  Piątek, 16.04

  Dajecie nam większą możliwość kontrolowania was sami prosicie by was szczepić czym co ...... dajecie się wytatuować kodem QR numer obozowy , dajecie się zmanipulować wiadomościami TV , Facebooku , Twittera niebawem dostaniecie 3 i 4 dawkę zarazy byście byli posłuszni im bardziej się boicie tym bardziej można wami sterować w ludzie niczego się nie nauczyliście

 8. 8
  --1
  ~ Kryspin
  Piątek, 16.04

  Paszport i tak będzie. Nadejdą wakacje to sami będziecie o niego zabiegać. Inaczej zostanie wam grill i piwo na wsi u wujka Władka. Antyszczepionkowcy w XXI w. przyjmują postawę zgodną z prawem Darwina. Może to i lepiej.

 9. 9
  0
  ~ Bbbb
  Piątek, 16.04

  Znam kilka osób które dla możności wyjazdu do ciepłych krajów dadzą się dziabnąć specyfikiem zwanym szczepionką za działania którego nikt odpowieda. Taką postawę określam jako bezrefleksyjny konformizm i widzę analogię do sytuacji z dowcipu. Elegancji zamożny mężczyzna podchodzi do ieznajomej kobiety na mieście i pyta: - pójdzie Pani ze mną do łóżka za 100.000 zł. -hm, ale propozycja, ha ha, no dobrze. Znów mężczyzna: - a za 100 zł.? - załoga Pan mnie ma! Wypraszamy sobie! Ponowie mężczyzna: - myślałem że to już ustaliliśmy, teraz się tylko targujemy.

 10. 10
  --2
  ~ Machupichcę
  Piątek, 16.04

  Nikt nikogo do szczepień nie zmusza. Bez szczepienia też będzie można pojechać do większości krajów na świecie, przy czym trzeba będzie zrobić test i zabulić za niego parę stówek. Jak się ktoś boi szczepienia lub jest zwyczajnym płaskoziemcą, to będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni i tyle w temacie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.