Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Zamieszanie wokół szczepionek Johnson&Johnson. Czy trafią one do elbląskiego szpitala?

15.04.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zamieszanie wokół szczepionek Johnson&Johnson. Czy trafią one do elbląskiego szpitala?

120 tys. jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson przeciw COVID-19 dotarło wczoraj (14.04.) do Polski. Rządowe agencje zdrowia w Stanach Zjednoczonych zalecają wstrzymanie stosowania tej szczepionki. Czy szczepionka Johnson&Johnson będzie stosowana w Polsce? Sytuację skomentował Minister Zdrowia Adam Niedzielski.


We wtorek amerykańskie rządowe agencje zdrowia wydały wspólne oświadczenie, w którym zalecają wstrzymanie stosowania szczepionki firmy Johnson&Johnson.


Powodem wydania takiego stanowiska były stwierdzone pojedyncze przypadki pojawienia się zakrzepów krwi u pacjentów, którzy zostali zaszczepieni szczepionką Johnson&Johnson.


Firma Johnson&Johnson zapewnia, że nie potwierdzono bezpośredniego związku przyczynowo-skutkowego między podaniem tej szczepionki a pojawieniem się zakrzepów krwi. Biały Dom poinformował, że proces szczepień w Stanach nie zostanie zmieniony.


Wczoraj (14.04.) do Polski dotarło 120 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson. Podczas zwołanej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski został zapytany przez jednego z dziennikarzy, czy oświadczenie amerykańskich agencji zdrowia będzie miało wpływ na wykorzystanie tych szczepionek w Polsce.


- Te informacje analizujemy bardzo wnikliwie. Dzisiaj mieliśmy sztab, który dotyczył zbierania informacji, podjęcia decyzji, jaka jest dalsza ścieżka postępowania - mówił wczoraj Minister Zdrowia.


Do jakich wniosków doszli?

Przede wszytkim zostało wykrytych 6 przypadków na 7 milionów podań tego preparatu w Stanach Zjednoczonych. Mówimy tu o przypadku 1 na mniej więcej milion podań preparatu, co jest niesłychanie rzadkim zjawiskiem

- podkreślił Adam Niedzielski.


We wtorek odbyło się Posiedzenie Europejskiej Agencji Leków (EMA). - EMA potwierdziła   przydatność preparatu Johnson&Johnson do stosowania i cały czas z punktu widzenia EMY ten bilans korzyści nad ryzykami jest zdecydowanie większy - mówił wczoraj Minister Zdrowia.

 

Cały czas opieramy się na podejściu EMY i zgodnie z tymi rekomendacjami będziemy chcieli zastosować to w szczepieniach

- dodał Adam Niedzielski.


W pierwszej kolejności szczepionki Johnson&Johnson mają zostać wykorzystane do szczepień wyjazdowych. Powodem jest fakt, że szczepionki tej firmy nie wymagają podawania drugiej dawki.


Czy szczepionki Johnson&Johnson trafią do elbląskiego szpitala?

Nie narzekamy na brak szczepionek. Mamy bardzo dużo szczepionek firmy Moderna. Na razie nie zapisujemy pancjentów na szczepionkę Johnson&Johnson. Nie mamy oferty na tę szczepionkę dot. tego ile jej chcemy i czy będziemy nią szczepić. Jeśli taką ofertę otrzymamy wtedy na pewno będziemy zapisywać na nią pacjentów

- mówiła Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ xyz
  Czwartek, 15.04

  Czy ktoś szczepiony w budynku Bursy na Komeńskiego mógłby napisać, jak przebiegają tam szczepienia, jaka jest organizacja,czy trzeba stać w kolejkach, czy szczepienia odbywają się zgodnie z wyznaczonymi godzinami.

 2. 2
  +1
  ~ Klient szpitala
  Czwartek, 15.04

  To zależy na kogo się trafi. Pierwsze szczepienie miałem w szpitalu. Obsługa perfekcyjna i miła, Nim się obejrzałem byłem już po szczepieniu. Drugą dawkę przyjmowałem w dniu 06.04.2021w bursie na Komeńskiego. Kolejki nie było ale już przy wejściu obserwowałem chaos. Poszukano na liście moje nazwisko, przyjęto kwestionariusz, temperatury nie zmierzono i przekazano abym w końcu korytarz po prawej stronie znalazł gabinet oznaczony literką M ( Moderna). Tak też zrobiłem. Tam też niezbyt przyjemna młoda lekarz kazała mi się do połowy rozebrać, osłuchała klatkę piersiową i przekazała mnie pani pielęgniarce, sama zaś zajęła się osobistym telefonem . Pani pielęgniarka zrobiła co do niej należało, podała zastrzyk, kazała się ubrać i przekazała abym znalazł pokój w którym powinienem odczekać 15 min

 3. 3
  +2
  ~ marbino
  Piątek, 16.04

  Byłam szczepiona pfizerem w dniu 7 kwietnia. Trzeba się przedstawić przy recepcji. Odszukują ba liście, potem wypełnienie ankiety i krótkie oczekiwanie na iniekcję. W gabinecie przemiłe panie pielęgniarki i miła pani doktor. Krotki wywiad lekarski i badanie. Samo szczepienie bezbolesne. Potem 15 min. w dużym pomieszczeniu stołówki. Wszystko sprawnie. Byłam pod wrażeniem fachowej i czułej opieki starszych ,nieco zagubionych i niesprawnych. pacjentów. Wrażenia jak najlepsze. Wyrazy uznania za organizację.

 4. 4
  +2
  ~ Lolek
  Piątek, 16.04

  W moim przypadku szczepienie na Komeńskiego rozpoczęło się tym że mnie pobili. Ale to podobno normalne, jest ok,

 5. 5
  +1
  ~ Gjkkl
  Piątek, 16.04

  Na Komeńskiego szczepią pełno ludzi , obok jest poradnia ginekologiczno położnicza, po godzinach pracy szczepią nawet w tej poradni. Rozumiem , że jest to bezpieczne dla kobiet w ciąży , które chodzą tam do poradni ??? Trzeba unikać tłumów , ale co tam kobiety w ciąży liczą się tylko jak jest mowa o aborcji chorego płodu.

 6. 6
  0
  ~ tak, że ten..
  Piątek, 16.04

  Fajzer już zapowiedział, że będzie konieczna 3 dawka. I tak co pół roku. Każdego roku. I nie będą odpowiadać za skutki.

 7. 7
  +3
  ~ Miki
  Piątek, 16.04

  Dlaczego sa szczepieni później rejestrowani w lifeclinika gdzie jest kolejka czekam od stycznia.

 8. 8
  +1
  ~ Polak
  Piątek, 16.04

  Kontrole powinny być w punktach szczepień czy po roczniku szczepią.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1598188877106