Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EURO 2012

Nocna Zmiana Bluesa z Elbląską Orkiestrą Kameralną dzisiaj w strefie kibica!

25.06.2012, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Nocna Zmiana Bluesa z Elbląską Orkiestrą Kameralną dzisiaj w strefie kibica!

Znamy już półfinalistów Euro 2012. Dziś i we wtorek drużyny mają pauzę w rozgrywkach. Przerwy nie ma natomiast w Elbląskiej Strefie Kibica. Poniedziałek 25.06. upłynie w Strefie pod znakiem dobrej muzyki. Przypomnijmy, że wejście do ESK jest bezpłatne, na elblążan czekają promocyjne ceny przygotowane przez gastronomów. Początek zabawy w Strefie o godz. 16:00.

Elblążanom o godzinie 18:30 zaprezentują się Nocna Zmiana Bluesa i Elbląska Orkiestra Kameralna.

Sławek Wierzcholski - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt (3 LP, 2 DVD i 15 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B.B.Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989). Nagrania z czołówką polskich muzyków jazzowych i rockowych. Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie a nawet w Zimbabwe!

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie.Swe charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę o charakterze bluesowym) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych.

Sekcję rytmiczną tworzą Grzegorz Minicz – bębny, Piotr Dąbrowski – akustyczna gitara basowa i Marek Dąbrowski – gitara akustyczna.

Grają ponad ćwierć wieku... a ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu. 30 lat to sporo... ale według bluesowych kanonów to dopiero... początek środka muzycznej drogi.

Zespół z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wykona kompozycje Sławka Wierzcholskiego w konwencji latynoskiej, swingowej, jazzujacej, rockabilly i oczywiście bluesa, oraz utwory, które dawno weszły do żelaznego repertuaru zespołu, jak "Blues mieszka w Polsce”.

O godzinie 20:30 przed elbląską publicznością wystąpi Dubska.

Jedna z niewielu polskich grup reggae, której utwory trafiły na prestiżową listę przebojów Trójki, m.in. utwór „Avokado”, który znalazł się również na sygnowanej przez Marka Niedźwieckiego i Piotra Barona składance „30-lecie Listy Przebojów Trójki”.

Dubska ma na koncie 4 płyty, setki koncertów w Polsce i koncerty zagraniczne: Rosja, Czechy, Niemcy, Grecja, Austria. Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Współpracowali również z Gerbertem Moralesem, guru rosyjskiego reggae, nagrywając z nim rosyjskojęzyczny album „Dubska Division”.

Ostatnia płyta „Loko-Loko” - wydana w 2010 roku uznaną była za jedną z najciekawszych polskich płyt reggae ostatnich lat. Na płycie obok reggae i ska, słychać też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustycznej ballady, czy nawet old school'owe disco. Dubska to grupa, która swobodnie żonglując gatunkami wypracowała swój własny muzyczny język. Charakterystyczne są też teksty zespołu: bezpretensjonalne, uczuciowe, emocjonalne, o zbliżonej do bluesowej narracji ale doprawione szczyptą charakterystycznego humoru.

„Słuchając niektórych piosenek można poczuć, że ludzie ją wykonujący grają i śpiewają swoje życie. Powstaje wtedy muzyka wolna od kalkulacji, nie przefiltrowana, czysta energia, płynąca z serca, które zna historie smutne i dramatyczne, a także wesołe i beztroskie. Dlatego kocham roots reggae, a po za tym The Beatles, Dezertera, folk cyganów węgierskich, czarny soul z lat 60 tych i przedwojenne tanga argentyńskie” - mówi Dymitr „Dymol” Czabański – wokalista i gitarzysta grupy, a także autor większości tekstów.

Skład zespołu:

Dymitr Czabański – śpiew, gitara, Marcin Muszyński – śpiew, przeszkadzajki, puzon, Marcin Grzybowski – gitara, Jan Gembala – instrumenty klawiszowe, Artur Małecki – gitara basowa, Jarek Hejmann – perkusja, Michał Michota – trąbka, Filip Racinowski – saksofon, Krzysztof Błaszczak – puzon.

 

Kamil Czyżak, urząd miejski
 

Euro 2012 - zobacz wyniki, tabele i terminarz »

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6094369888306