Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EURO 2012

Dzisiaj inauguracja Euro 2012. Jak zamierzamy przeżyć ten dzień i komu kibicujemy?

08.06.2012, 15:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Dzisiaj inauguracja Euro 2012. Jak zamierzamy przeżyć ten dzień i komu kibicujemy?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( źródło: www.menstream.pl )

Dzisiaj wielki dzień. Po raz pierwszy Polska doczekała się organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Ten szczęśliwy dla nas fakt, ogłosił 5 lat temu Michael Platini, prezydent UEFA. Przez te 5 lat powstało w Polsce kilka nowych stadionów, wybudowano kilkaset kilometrów autostrad, powstały nowe inwestycje w związku z Euro 2012. O samych przygotowaniach do mistrzostw, biegłości powstawania euro-budowli, budowy polskich autostrad  i tego, czy zdadzą one „egzamin” w kolejnych latach, można by zapisać ryzy papieru, komentując go na równi złośliwie czy krytycznie. Ale dzisiaj odkładamy w niepamięć euro przygotowania i czekamy na to, czym zaskoczy nas Polska Reprezentacja Piłki Nożnej. Dzisiaj, Drodzy Czytelnicy, wszyscy powinniśmy być  Drużyną Narodową...

Elbląska Strefa Kibica już stoi. Przeprowadzane są w jej obrębie już tylko kosmetyczne poprawki a ona sama czeka na przybycie spragnionych wrażeń piłkarskich kibiców, całych rodzin, które, miejmy nadzieję, tłumnie przybędą na Plac Kazimierza Jagiellończyka. aby wspólnie przeżyć ten piłkarski wieczór. - Szkoda tylko, że pogoda dzisiaj  nie dopisała. - mówi 48-letni pan Kazimierz. -  To ważne wydarzenie, a jeszcze milej spędzilibyśmy ten czas, gdyby świeciło słońce. Aczkolwiek nie planuję odwiedzin strefy kibica dzisiaj. - wyjaśnia pan Kazimierz. - Wracam na mecz prosto z pracy i będę zmęczony. Dlatego obejrzę go w domu, przy telewizorze.

- Strefa kibica? Jest obowiązkowa w moim rozkładzie dnia dzisiaj. - mówi 31-letni Edgar Kmiecik zapytany o to, czy piłkarskie emocje będzie dzielił wspólnie z elblążanami na Placu Jagiellończyka. - A pogoda? Wystarczy kurtka z solidnym kapturem. - dodaje mężczyzna. - Boję sie tylko jednego. Chociaż wierzę w naszą drużynę, to boje się tego, że jeśli przegrają pierwszy mecz, to euforia zawodników na kolejne spotkania opadnie. - mówi pan Edgar. - To jakieś fatum, z którym nie możemy sobie poradzić. Już kiedyś dawało się zauważyć, że jak piłkarzom idzie dobrze, to są na fali. Jak źle – to wszystko bierze łeb.

- Bo proszę pani piłkarze, to nie siatkarze, że jak się im na meczu grunt pod nogami pali, to potrafią zebrać się w karby i zespołowo przyładować taką fuzję drużynie przeciwnej, że aż miło popatrzeć. - wyjaśnia sprawę pan Julian Bies. - Ach, gdzież te niegdysiejsze czasy złotej drużyny Waldka Wspaniałego ( Waldemar Wspaniały – polski trener siatkówki – przyp. red), na której podwalinach wyrosła cała kadra narodowa siatkarzy w ostatnim dziesięcioleciu. - mówi mężczyzna. Ale piłka nożna, to co innego niż siatkówka, mówię. - Inna, ale jakby taka sama. - mówi pan Julian. - Obie są grami zespołowymi, w obydwu zawodnicy muszą ze sobą współpracować i pewnie tak samo dużo potu wylać. Nie wspominając o tym, że psychika każdego sportowca, musi działać na najwyższym poziomie. Jest jak trybik, w dobrze naoliwionej maszynie. W polskiej reprezentacji piłki nożnej coś w tej maszynie szwankuje. - mówi mężczyzna. - Ale kibicuję chłopakom. - dodaje pan Julian. - Obstawiam, że wygramy 2:1.

- Niezbyt znam się na piłce nożnej, ale kobieca intuicja podpowiada mi, że w tym meczu padnie tylko jeden gol i wygra Grecja. - mówi 21 – letnia Kasia. - Dobrze, że mój chłopak tego nie słyszy. - usmiecha się dziewczyna. - On jest wielkim kibicem piłki noznej, ale ja uważam to całe Euro za mocno rozdmuchana sprawę, z której nic nie bedzie. I niech mi pani wierzy, większość moich koleżanek ma podobne zadanie. - dodaje dziewczyna.

I chyba tak naprawdę,  w związku z turniejem, który mamy szansę organizować po raz pierwszy, najwięcej emocji wzbudza on w płci „silnej”. - Hahaha, Euro i dzisiejszy mecz? - uśmiecha się zagadnięty o  turniej i dzisiejsze rozgrywki 28-letni Mateusz. - Koko, koko, euro spoko, proszę pani. Euro spoko...

 

Euro 2012 - zobacz wyniki, tabele i terminarz »

AS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Fanka piłki nożnej
  Piątek, 08.06

  Polska wygra z Grecją 2:1 Wierzę w naszą reprezentację kochaną. Mam dziś urodzinki i cud się zdarzy Franek Smuda czyni cuda !! :)

 2. 2
  +2
  ~ rety
  Piątek, 08.06

  ~Fanka : pomyliło Ci się - to Tusk czyni cuda , czyli Polska wygrałaby gdyby selekcjonerem był Donek ...

 3. 3
  --1
  ~ KOKOSPOKO
  Piątek, 08.06

  Do działu technicznego ŚWIATOWIDA.Da się podnieść kamerę internetową wyżej?Zasłania cały widok zabudowana scena: placu Jagiellończyka live.swiatowid.elblag.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3918430805206