Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Proces "Kulawego" zmierza do finału. W tym tygodniu poznamy wyrok sądu?

16.05.2017, 09:30:23 Rozmiar tekstu: A A A
Proces "Kulawego" zmierza do finału. W tym tygodniu poznamy wyrok sądu?
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Proces Jana R. "Kulawego" i jego gangu, jeden z najdroższych i najdłuższych w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości zmierza do finału. Dziś ruszają mowy końcowe. Być może jeszcze w tym tygoniu poznamy wyrok.

W 2015 roku sprawa "Kulawego" oskarżonego o zabójstwo dwóch biznesmenów ze Szczecina skierowana została do ponownego rozpatrzenia przez elbląski sąd. Po kilkudziesięciu posiedzeniach udało się  doprowadzić ją do końca.

W ubiegłym tygodniu został zamknięty przewód sądowy w sprawie przeciwko Janowi R. Terminy rozpraw wyznaczone na 16, 17 i 18 maja są przewidziane na mowy końcowe

– mówi sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Przypomnijmy. „Kulawy” wraz z członkami gangu oskarżony jest o morderstwo dwóch biznesmenów ze Szczecina. Miało do niego dojść w 2003 roku, w Kisielicach, gdzie mieszkał Jan R.

W toku śledztwa prokuratura zarzuciła gangsterom również handel narkotykami, przemyt alkoholu i papierosów, wyłudzanie kredytów i odszkodowań, ale najważniejsze oskarżenie dotyczyło właśnie zabójstwa szczecinian. Sprawa ruszyła w 2006 roku, była długa i wielowątkowa. W 2011 roku Sąd Okręgowy w Elblągu wydał wyroki, w których skazał Jana R. na dożywotnie pozbawienie wolności. Trzej członkowie gangu tj. Marcin K. „Kacper”, Radosław H. oraz Marcin G. "Grzywek", którzy na zlecenie swojego szefa mieli zamordować szczecinian, otrzymali wyroki skazujące na 15 lat więzienia. Wyrok 9 lat więzienia usłyszała Elżbieta R., żona "Kulawego". Spośród 15 osób oskarżonych w procesie gangu dwie osoby zostały skazane na grzywny, a 5 osób otrzymało kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

W 2012 roku elbląski Sąd Okręgowy otrzymał 11 apelacji od wyroków, jakie zapadły w procesie Kulawego oraz członków jego gangu. Rok później, w 2013 później Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił część wyroku, w zakresie zlecenia oraz dokonania zabójstwa i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sprawa długo nie mogła ruszyć z powodu... nieobecności jednego z oskarżonych – Marcin K. "Kacper" do elbląskiego sądu musiał dotrzeć aż z Meksyku.

Ostatecznie wystartowała w ubiegłym roku i wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach może mieć swój finał.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ jjj
  Wtorek, 16.05

  sądy w polsce bija rekordy swiata jezeli chodzi o szyboksc!!!!!!

 2. 2
  0
  ~ Ja
  Wtorek, 16.05

  Ta sprawa była i jest skomplikowana. Wierzyc w sumie sie nie chce, że tych dwoje nie żyje. Co z informacjami dotyczacymi ucieczki za granice ? Ta sprawa do konca nie znajdzie swojej prawdy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.