Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Gdański sąd skrócił wyrok "Kulawemu"

28.05.2013, 21:12:00 Rozmiar tekstu: A A A
Gdański sąd skrócił wyrok
Wyrok w sprawie tzw. "grupy elbląskiej" (fot. arch. red.)
Sąd apelacyjny w Gdańsku uchylił wyrok dożywocia wobec Jana R. – domniemanego przywódcy „gangu Kulawego”. Była to groźna grupa przestępcza z podiławskich Kisielic - podaje "Radio Olsztyn".

„Gang Kulawego” był jedną z najgroźniejszych grup przestępczych na Warmii i Mazurach. Oprócz Jana R. na ławie oskarżonych zasiadło jeszcze 14 osób. W październiku ubiegłego roku, sąd okręgowy w Elblągu skazał „Kulawego” na dożywocie, między innymi za zlecenie zabójstwa dwóch szczecińskich biznesmenów. Proces miał charakter poszlakowy, ponieważ do tej pory nie odnaleziono ciał mężczyzn.

Trzech innych gangsterów skazano na kary po 15 lat więzienia. Inni członkowie gangu usłyszeli wyroki za uprowadzenia dla okupu, pobicia, posiadanie broni, handel narkotykami oraz przemyt alkoholu i papierosów. Większości z nich obniżono wyroki, zawieszając je warunkowo lub zamieniając na karę grzywny. W przypadku trzech osób sprawa została przekazana do ponownego rozpatrzenia.

Gdański sąd wykreślił też w akcie oskarżenia zapis, że organizacja, której przewodził Jan R. miała charakter zbrojny.

Proces „gangu Kulawego” był jednym z najdłuższych i najdroższych w historii. Jan R. był dowożony do sądu na szpitalnym łóżku, ponieważ jest sparaliżowany. W ciągu 5 lat odbyło się ponad 330 rozpraw, co kosztowało prawie 4 miliony złotych.

Jan R. ps. Kulawy od 2010 roku odsiaduje wyrok 6 lat więzienia za rozbój, groźby karalne i znieważenie policjanta.
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ qaduq
  Środa, 29.05

  Jestem zbudowany . Od dożywocia do 6 lat , od zbrojnej organizacji do pospolitych przestępstw . Jak tu nie wierzyć w rozwagę sądu , który poświęcił parę milionów z kasy podatnika , aby wyciągnąć sprawiedliwe wnioski . A może te pieniążki zdjąć z budżetu tego ministerstwa , a może , aż boję się napisać , potrącić z poborów i premii za dobrą robotę tym wszystkim specom ? Kto przygotował niezasadny akt oskarżenia , wprowadzając w błąd wszystkie instancje ? Dopiero sokoli wzrok z nadmorskiego niemal Elbląga dostrzegł luki . Tak trzymać ! Ilu zatem niewinnych ludzi siedzi za długo za kratami ? O rewizję do Elbląga ! Vale ! /Nie walę wale ,tylko vale , czyli pozdrawiam w zapomnianym języku /

 2. 2
  +11
  ~ aaz
  Środa, 29.05

  no pewnie niech go jeszcze na wczasy do Ciechocinka wyślą

 3. 3
  +1
  ~ Ajax
  Środa, 29.05

  I odszkodowanie też powinni mu wypłacić.

 4. 4
  +8
  ~ jasio
  Środa, 29.05

  wiekszość "sedziów " tez powinna siedziec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +4
  ~ mieszkaniec
  Środa, 29.05

  Nie jestem prawnikiem z wykształcenia , ale wiedzę prawniczą posiadam i jak czytam wyroki ,że jeden sąd daje dożywocie , a sąd apelacyjny wyrok unieważnia lub zmiejsza tak jak ten, to tylko kraść i zabijać. Jest to dziki kraj tak go nazwał . minister sportu p Drzewiecki i miał słuszną racje

 6. 6
  +1
  ~ pampi
  Środa, 29.05

  "Gdański sąd skrócił wyrok "Kulawemu"" dlaczego mnie to nie dziwi , iż sąd z Trójmiasta wydaje taki wyrok ???

 7. 7
  +1
  ~ laszlo
  Środa, 29.05

  Uważam ,że 3 dożywocia dla tego typa to za mało.a resztę bandziorów powinna dostac po 25 lat. Niestety prawo w Polsce jest pobłażliwe dla ***ów a dla pożądnych ludzi bezwzględne. życzę sędziom którzy zmniejszyli wyroki tym bezwzględnym ***om aby kiedyś dostali się w ich łapy. Powodzenia !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2904198169708