Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

2 tysiące złotych za chwilę popularności w sieci. "Saneczkarz" został ukarany

10.03.2017, 18:30:20 Rozmiar tekstu: A A A
2 tysiące złotych za chwilę popularności w sieci. "Saneczkarz" został ukarany
REKLAMA

W styczniu 24-letni elblążanin zaistniał w sieci po tym, gdy opublikował na youtube.com filmik, na którym przyczepia się sankami do tramwaju. Dzisiaj (10 marca) przez chwilę „zaistniał” również przed sądem. Kilkuminutowa przejażdżka będzie go kosztowała 2 tysiące złotych grzywny.

Na początku tego roku do sieci trafił filmik, na którym młody elblążanin urządził sobie niebezpieczny kulig. Wydarzenie zostało zarejestrowane na placu Słowiańskim w Elblągu, chłopak przyczepił sanki do tramwaju, gdy ten podjechał na przystanek i został przeciągnięty kilkadziesiąt metrów, po czym się odczepił. Filmik miał być zabawny, jednak policja nie wykazała się poczuciem humoru.
Materiał, który nagrywali sami uczestnicy „przedsięwzięcia” i który trafił następnie do Internetu, stał się podstawą do przeprowadzenia postępowania o wykroczenie.

Policjanci ustalili i przesłuchali „saneczkarza”. Do elbląskiego sadu trafił wniosek o ukaranie 24-latka za wykorzystanie torowiska niezgodnie z jego przeznaczeniem, zakłócenie porządku publicznego i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Wyrokiem nakazowym sądu został on jednak skazany na 300 zł grzywny. Odwołanie od niego złożyła elbląska policja. Dzisiaj sąd skazał 24-latka na karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Mężczyzna już raz w podobny sposób zaistniał w sieci, podróżując na dachu autobusu komunikacji miejskiej. Było to w październiku 2016 roku. Wtedy został ukarany 500 złotowym mandatem.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jj
  Sobota, 11.03

  powinien dostac 20 tys grzywny i 1500 godzin prac spolecznych to odstraszylo by innych patoli przed takim zachowaniem

 2. 2
  0
  ~ emeryt
  Sobota, 11.03

  Jak widać musi być bogaty, albo ma bogatego taty i chce zabłysnąć w mediach Dołożyć mu jeszcze sprzątanie torowiska przez cały rok 2017 a jak to nie pomoże to 10 pał na 4 litery codziennie aż zrozumie ,

 3. 3
  +5
  ~ normalny
  Sobota, 11.03

  a co on takiego zrobił zeby go karac jak w komentarzach? pytam sie! wy nigdy nie czepialiscie sie za młodego ciagnika, przyczepy? kogoś skrzywdził? sami jestescie idealni? pewnie macie wieksze grzeszki i ukrywacie.... szkoda słów, nie popieram takiego zachowania ale ostatecznie nie zrobil nic zlego zeby dostac kare wieksza niz Sąd mu dał.Ale wy wszyscy świeci lepiej wiecie! dodam tylko na koniec ze nie znam tego chłopaka ale tez bylem młody.... ludzie mniej jadu... bo sami nie jestescie bez wad.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.