Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Głodzone i maltretowane. Jaki wyrok usłyszą oprawcy dwóch psów?

22.12.2016, 17:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Głodzone i maltretowane. Jaki wyrok usłyszą oprawcy dwóch psów?
fot. KMP w Elblągu
Inspektorzy ds. ochrony zwierząt w Pasłęku, w październiku br., uratowali dwie zmaltretowane i wygłodniałe suczki. Właściciel je głodził, a jego kolega próbował jedną z nich zabić łopatą. Obaj mężczyźni stanęli przed sądem. Dziś, 22 grudnia, miał zapaść wyrok w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło 29 października, w miejscowości Zielonka Pasłęcka. Inspektorzy z Warmińsko – Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji przebywają wygłodniałe i maltretowane psy.

- Jedna z nich miała widoczne na ciele ślady uderzeń tępym narzędziem i była porzucona w krzakach w stanie agonalnym. Inspektorzy wezwali na pomoc policjantów z Pasłęka, gdyż pijany i agresywny 33-letni „opiekun” zwierząt utrudniał wykonywanie na miejscu czynności - mówił następnego dnia po zdarzeniu Jakub Sawicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jedno ze zwierząt nie zdołało przeżyć.
 
Miało zbyt poważne obrażenia ciała na skutek zadawania ciosów tępym narzędziem. Jak ustalili śledczy pies był bity łopatą. Ponadto był wycieńczony i zagłodzony
 
– informował Jakub Sawicki.

Właściciel psów - 33-letni Radosław M. - oraz jego kolega – 34-letni Przemysław K. - zostali zatrzymani.

Sprawa trafiła do sądu. - Właściciel psów usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami i podżegania do zabicia jednego z nich. Natomiast jego kolega do zabicia psa. Obydwu mężczyznom grozi kara do 3 lat więzienia – dodał Jakub Sawicki.

Dziś miał zapaść wyrok w tej sprawie, jednak sąd postanowił przesłuchać jeszcze trzech świadków. Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na 23 stycznia 2017 r.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.