Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Zabił żonę, okaleczył córkę. Minął rok, a proces nadal nie ruszył

21.09.2016, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zabił żonę, okaleczył córkę. Minął rok, a proces nadal nie ruszył
Fot. Ryszard Biel

Nie udało się rozpocząć procesu mężczyzny, któremu za zabójstwo żony i okaleczenie córki grozi dożywocie. Drugą już próbę podjęto dzisiaj (21 września) przed elbląskim sądem. Ponownie na sali rozpraw zabrakło oskarżonego. Przebywa on w szpitalu przy areszcie w Bydgoszczy.  Nie wiadomo, kiedy zostanie przewieziony do Elbląga. Od tragicznych wydarzeń w podfromborskim Drewnowie upłynął ponad rok.

19 lipca 2015 roku policjanci otrzymali wezwanie do awantury domowej, która wybuchła w jednym z domów we wsi Drewnowo (gmina Frombork). Gdy przybyli na miejsce zobaczyli pijanego mężczyznę siedzącego w fotelu i dwie leżące na ziemi kobiety.

Starszej, 57-letniej Marii M., nie udało się uratować. Zmarła na miejscu od zadanych ran. 19-letnią Wiolettę M. przetransportowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Dziewczyna, która podczas awantury stanęła w obronie matki, była w ciężkim stanie. Cios zadany w plecy uszkodził rdzeń kręgowy i kobieta została sparaliżowana od pasa w dół. Napastnikiem okazał się mąż i ojciec, 61-letni Jan M. Mężczyzna znany był już policji. Był wcześniej karany i miał kuratora. Maria M. miała założoną Niebieską Kartę.

Sprawą zajęła się braniewska prokuratura. W czerwcu tego roku do elbląskiego sądu trafił akt oskarżenia. Janowi M. zarzuca się zabójstwo żony i usiłowanie zabójstwa córki.

Proces miał ruszyć 20 lipca. Wtedy jednak nie przeczytano aktu oskarżenia, ze względu na nieobecność oskarżone. Jan M. przebywał w szpitalu przy Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Kolejny termin wyznaczono na 21 września. Jednak i dzisiaj nie udało się rozpocząć przewodu sądowego. Przyczyną również była nieobecność Jana M. na sali rozpraw, który jednak dostarczył informację o tym, że nadal przebywa w szpitalu, gdzie amputowano mu część nogi.

To jednak informacja niepotwierdzona, sąd musi ją zweryfikować. W tej chwili więc trudno powiedzieć, czy kolejne wyznaczone wokandy, w tym najbliższym terminem 28 września, się odbędą

– wyjaśnia sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sadu Okręgowego w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ rambo-11
  Środa, 21.09

  to mąż czy ojciec tej 61- letniej kobiety ????

 2. 2
  0
  ~ kura
  Środa, 21.09

  Miał kuratora ? Chyba miał orzeczony dozór kuratora! Kto pisze te pseudo artykuły>

 3. 3
  --1
  ~ swojak
  Czwartek, 22.09

  PARANOJA PARANOJA SEDZIA ZWLEKA BO KALEKA ZAMIAST ZAMKNAC GNOJA . KIEDYS O SADZONYCH MOWIONO WINIEN NIE WINIEN SIEDZIEC POWINIEN . A DZISIAJ NA PRZKLADZIE KULAWEGO I TU TEGO MOWIMY WINIEN NIE WINIEN LEZEC POWINIEN . CO BY NIE MOWIC DAWNIEJ SEDZIOWIE ORZEKALI SPRAWNIEJ . WYGLADA NA TO ZE DLUGOSC ODCINKA NA NA WYPLATY DLA SEDZIOW JEST WPROST POPORCJONALNA DO DLUGOSCI ROZCIAGNIETEGO W CZASIE PROCES SADOWEGO . CO BEDZIE JAK CI SEDZIOWIE NIE ZDAZA ZAMKNAC TYCH SPRAW PRZED EMERYTURA - A WTEDY TO DIS OKARZENI JUTRO BEDA GORA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.26145195961