Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Do sądu trafił akt oskarżenia wobec ojca, który zgwałcił 2-letnią córkę

23.03.2015, 14:10:53 Rozmiar tekstu: A A A
Do sądu trafił akt oskarżenia wobec ojca, który zgwałcił 2-letnią córkę
Fot. Adrian Sajko

 Prokuratura Okręgowa w Elblągu, 8 września ubiegłego roku przejęła sprawę związaną z gwałtem na dwuletniej dziewczynce. Skrzywdzona dziewczynka pochodzi z powiatu działdowskiego, a o czyn podejrzewany był ojciec. Z końcem lutego do sądu został skierowany akt oskarżenia. 

 

Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło pod koniec lipca ubiegłego roku w jednej z  wsi w powiecie działdowskim. Olsztyńską policję o gwałcie na wówczas dwuletniej dziewczynce poinformował lekarz dyżurny, który przyjął dziecko do szpitala. Policja zatrzymała podejrzanego o ten czyn ojca dziecka 35-letniego Piotra G.  Mężczyzna już w przeszłości miał problemy z prawem. Był karany za przestępstwa przeciwko mieniu, rodzina miała założoną niebieską kartę, ponieważ się nad nimi znęcał.

 

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Wówczas sprawą zajęła się prokuratura w Dziadowie, ale na początku września sprawa trafiła do Elbląga. Jak informowała nas wówczas prokurator Anita Kniga-Węzik dla sformułowania ostatecznego zarzutu niezbędne były opinie biegłych dotyczące obrażeń dziecka, a także badanie podejrzanego przez biegłego seksuologa. 

 

Prokuratura Okręgowa w Elblągu, 27 lutego bieżącego roku, skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Elblągu przeciwko Piotrowi G., któremu zarzucono gwałt na jego 2letniej córce i spowodowanie obrażeń ciała na czas powyżej siedmiu dni. 

 

Oskarżonemu zarzucono zbrodnię zgwałcenia osoby najbliższej i małoletniej poniżej lat 15. Czyn ten będzie karany z art. 197  § 3 pkt 2 i 3 k.k. w zbiegu z art. 157 § 1 k.k. i art. 11 § 2 k.k. a popełnienie tego czynu oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności nie mniejsza niż od 3 lat do 15 lat. Oskarżonemu zarzucono również popełnienie występku znęcania się fizycznego oraz psychicznego nad członkami rodziny (art. 207 k.k.). Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat

– informuje nas prokuratur Anita Kniga-Węzik, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Elblągu.

 

Jak poinformowała nas sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego, areszt dla oskarżonego został przedłużony do 29 lipca. Termin rozprawy na dzień dzisiejszy jeszcze nie został ustalony. Ze względu na charakter sprawy może zostać wyłączona jej jawność. 

 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ zigii
  Poniedziałek, 23.03

  Jaja obciac

 2. 2
  +1
  ~ nwo
  Poniedziałek, 23.03

  nie obcinać tylko strzał w potylice 100% skuteczny środek na wszelkie zboczenia w dodatku stosunkowo tani ponieważ jedna pastylka takiego środka skutecznie leczy z w/w przypadłości a kosztuje około 0,89 gr

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0758571624756