Wtorek, 26.09.2023, Imieniny: Justyna, Łucja, Cyprian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Prokurator nadal zbiera dowody w sprawie gwałtu na 8-miesięcznej dziewczynce

19.03.2015, 07:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Prokurator nadal zbiera dowody w sprawie gwałtu na 8-miesięcznej dziewczynce

W styczniu bieżącego roku powracaliśmy do bulwersującej sprawy gwałtu na 8-miesięcznej  dziewczynce, do którego doszło  we wrześniu 2014 r. Czynu gwałtu na dziewczynce dokonał jej wujek, pod którego to opieką oraz jego żony przebywała dziewczynka. Prokuratura nadal zbiera dowody w sprawie, a areszt został przedłużony. 

 
Przypomnijmy, że 16 września ubiegłego roku w nocy do elbląskiego szpitala trafiła 8 miesięczna dziewczynka. Ze względu na silne obrażenia ciała została przetransportowana do szpitala specjalistycznego w Olsztynie, gdzie przeszła operację. O całym zdarzeniu policja została poinformowana przez lekarza dyżurnego Szpitala Miejskiego w Elblągu, gdzie dziewczynka początkowo trafiła. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała podejrzanego, w miejscowości niedaleko Elbląga. Okazał się nim 37-letni Jacek S., wujek dziecka, u którego ona przebywała. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, nie był wcześniej karany, a w jego domu nie było żadnych interwencji policji. Wówczas prokuratura rejonowa postawiła mu zarzuty gwałtu oraz tzw. innej czynności seksualnej wobec 8-miesięcznej Gabrieli L. Dwa dni później, sąd podjął decyzję również o tymczasowym aresztowaniu żony mężczyzny Teresy. Zarzut jaki postawiła jej prokuratura to narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia. Jak wówczas tłumaczyła Jolanta Rudzińska z Prokuratury Rejonowej w Elblągu, ciotka dziecka musiała widzieć obrażenia u dziewczynki, a jednak nie zareagowała odpowiednio. 
 
Na początku października 2014 roku, sprawę którą początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Elblągu, dotyczącą  wykorzystania seksualnego 8 - miesięcznej dziewczynki, przez wujka ofiary - Jacka S., do jakiego doszło w okresie od 26.08.2014 r. do 15.09.2014 r. w powiecie elbląskim, przejęła Prokuratura Okręgowa. 
 
W styczniu informowaliśmy, że w tej sprawie nadal trwają czynności, a areszt dla podejrzanych został przedłużony do 16 marca, a śledztwo do 17 marca. Czy śledztwo zostało zakończone?
 
Czynności w tej sprawie jeszcze się nie zakończyły. Postępowanie trwa tak długo, tak jak już mówiłam, ze względu na charakter sprawy. Wobec podejrzanego sąd utrzymał środek zapobiegawczy w postaci aresztu i przedłużył go do 16 czerwca. Natomiast przeciwko podejrzanej, prokurator 4 marca br. zdecydował o uchyleniu aresztu i w to miejsce zastosował środki zapobiegawcze wolnościowe tzn. dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu. Śledztwo również zostało przedłużone również do czerwca. W tej sprawie prokurator oczekuje na opinię specjalistyczne m.in. na opinię radiologa.
 
- informuje prokurator Anita Kniga-Węzik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. 
 
Jak nas informuje Anita Kniga-Węzik, jeżeli opinię zostaną dostarczone wcześniej i prokurator uzna je za pełne, niewymagające uzupełnień, a także że materiał dowodowy, który zebrał jest już wystarczający to śledztwo może zakończyć się wcześniej. Również należy liczyć się z tym, że prokurator będzie rozważał przeprowadzenie badań psychiatrycznych.
 
Mężczyźnie grozi od 2 lat do 12 lat więzienia, a kobiecie od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. 
 
Prokurator Rejonowy w Braniewie, 2 października ubiegłego roku wystąpił do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej Danuty Z. i Marcina L. Względem ich małoletnich córek: Roksany i Gabrieli.  Anita Kniga- Węzik dodała, że postępowanie w tej sprawie nadal toczy się przed Sądem w Braniewie i jest również uwarunkowanie postępowaniem karnym prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Elblągu.
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ mella
  Czwartek, 19.03

  Największą winę ponoszą ci tak zwani " rodzice " bo wiedzieli bardzo dobrze ze dziecko oddają w szpony diabłow niepełnosprawnych .Oni powinni byc srogo ukarani .

 2. 2
  +9
  ~ WON!!!
  Czwartek, 19.03

  To ten kundel jeszcze żyje?Takim trzeba otworzyć obóz koncentracyjny,CIĘŻKIE roboty za michę repety z marchwi i brukwi!!!

 3. 3
  +7
  ~ Podatnik
  Czwartek, 19.03

  Prokurator zbiera dowody a kaska z budżetu na pensje leci co tu badać czapa i tyle.

 4. 4
  +5
  ~ rob
  Czwartek, 19.03

  za takie cos kara smierci

 5. 5
  +3
  ~ co za zwyrol
  Piątek, 20.03

  a na chu... oni dowody zbierają jak wujek się przyznał. To prokurator nie wie że przyznanie się to królowa dowodów? Już ci pajacu we więźniu dupsko zorają łopatą. Zapomnisz o dziewczynkach, w ogóle zapomnisz o wszystkim......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4678900241852