Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Smażyła frytki, spowodowała pożar. Dżesika Ł. stanie przed sądem

13.05.2014, 14:52:03 Rozmiar tekstu: A A A
Smażyła frytki, spowodowała pożar. Dżesika Ł. stanie przed sądem
Fot. arch. redakcji

Do Sądu Okręgowego w Elblągu z końcem kwietnia br. wpłynął akt oskarżenia dla 18-letniej Dżesiki Ł, która w grudniu 2013 roku spowodowała pożar w budynku przy ul. Jaśminowej. Dziewczyna chciała usmażyć sobie frytki; postawiła na gazie garnek z olejem, ale zasnęła, a ten zajął się ogniem, który przeniósł się wkrótce na mieszkanie. W wyniku pożaru zaczadzeniu uległa 68-letnia sąsiadka młodej kobiety.

Do pożaru w bloku przy ul. Jaśminowej doszło w grudniu 2013 roku - W jego wyniku śmierć poniosła starsza kobieta - wskazywał Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Kobieta została znaleziona przez strażaków na klatce schodowej. Prawdopodobnie uległa zaczadzeniu. Pożar wybuchł około godziny 5.00 nad ranem. Jak ustalili śledczy 18-letnia dziewczyna, która mieszkała z matką i siostrą wróciła nad ranem z dyskoteki. Pozostawiła na gazie garnek z olejem, w którym miała zrobić frytki. Zasnęła, a pożar zajął mieszkanie.

Już wstępne ustalenia pozwoliły stwierdzić, że winę za spowodowanie pożaru ponosi 18-letnia kobieta. Badanie wykazało, że gdy do pożaru doszło, była pod wpływem alkoholu - Przyczynę i okoliczności pożaru badała Prokuratura Rejonowa w Elblągu - podaje Jolanta Rudzińska z-ca Prokuratura Rejonowego w Elblągu. - 30 kwietnia do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko 18-letniej Dżesice Ł.

69- letnia sąsiadka Dżesiki Ł. zmarła na skutek ostrego zatrucia tlenkiem węgla. W wyniku pożaru ucierpiała także wnuczka starszej kobiety, jednak lekarzom udało się uratować jej życie - Sprawczyni pożaru usłyszy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci swojej sąsiadki. Za ten czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje pani prokurator.

Z końcem kwietnia br. do Sądu okręgowego w Elblągu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Dżesice Ł - Do sprawy został już powołany sędzia sprawozdawca (sędzia referent). Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu pierwszej rozprawy, sędzia nadal zapoznaje się z aktami sprawy - podaje sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy SO w Elblągu.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ rafal
  Wtorek, 13.05

  Dżesika co to za imie???Nie ma takiego imienia.Jest Jessica.Johnny...to bedzie Dżony???Jakich glupich mamy urzednikow ze na takie angielskie lub amerykanskie imona daja odpowiednik rzekomo polski.

 2. 2
  --1
  ~ rafal
  Wtorek, 13.05

  Jesli juz odmieniacie to nie bedzie ,,przeciwko 18-letniej Dżesice Ł." tylko Dżesike Ł. bo w imieniu jest ,,k" a nie ,,c"

 3. 3
  +4
  ~ Maniaczka
  Wtorek, 13.05

  Ty, "rafal", naucz się trochę o normach językowych. Wtedy dopiero będziesz mógł spinać pupę. O.K?

 4. 4
  +10
  ~ rafal
  Wtorek, 13.05

  Masz racje te ,,polskie normy angielsich imion sa porazajace"".Zgadzam sie w 100% Maniaczko.

 5. 5
  +9
  ~ mis się kłania
  Wtorek, 13.05

  Nie ma takiego miasta Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój. Ale to takie miasto, w Anglii.... To czego nie mówi od razu, to ja muszę wstać i poszukać, co za ludzie...... "Miś" S. Bareja.

 6. 6
  +10
  ~ Beka XD
  Wtorek, 13.05

  Zjadła chociaż te frytki?

 7. 7
  +8
  ~ wicyl
  Wtorek, 13.05

  Na Łazarskim rejonie nie jest kolorowo :D

 8. 8
  +9
  ~ znajoma
  Wtorek, 13.05

  ona dalej chodzi na balety i ubiera sie z firmowe ciuszki.... brak slow, ludzi przed swietami tak urządzić....... kto robi po imprezie frytki

 9. 9
  +19
  ~ .....
  Wtorek, 13.05

  A matce za nadanie córce takiego imienia to ile grozi?

 10. 10
  +3
  ~ jjj
  Środa, 14.05

  nie ma takiego imienia Dzesika!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6529848575592