Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

InPost zgubił dokumenty dotyczące pożaru przy ul. Jaśminowej. Biegły pofatygował się po nie osobiście

24.03.2014, 12:37:16 Rozmiar tekstu: A A A
InPost zgubił dokumenty dotyczące pożaru przy ul. Jaśminowej. Biegły pofatygował się po nie osobiście
fot. Maciej Traczyński

InPost zgubił dokumenty dotyczące sprawy pożaru przy ul. Jaśminowej. Akta trafiły dopiero po miesiącu do biegłego, który pojechał po nie osobiście. Owe niedopatrzenie stawia współpracę elbląskiej Prokuratury z InPostem pod znakiem zapytania.

Pożar w bloku przy ul. Jaśminiowej miał miejsce w grudniu ubiegłego roku. Nastolatka po powrocie z dyskoteki chciała usmażyć frytki i zasnęła. W wyniku spowodowanego przez nią pożaru zginęła 72-letnia kobieta.

Firma InPost nie dostarczając biegłemu potrzebnych akt na czas wstrzymała pracę prokuratury. Od oceny biegłego z zakresu pożarnictwa zależy czy postawione zostaną zarzuty przeciwko nastolatce. Śledztwo jest przez to znacznie opóźnione.

Jak mówi prokurator Jolanta Rudzińska, współpraca może zostać zakończona. – Jeżeli InPost nie poprawi swojego działania to na pewno zakończymy współpracę. Na pewno zależy im na jej utrzymaniu, ponieważ trafiają do nich z tego tytułu duże pieniądze. Naszym interesem również jest kontynuowanie tej współpracy, jednak z takim dostawcą, który spełnia nasze oczekiwania.

Prokuratura czekała na akta od 12 lutego. Biegły osobiście po nie pojechał do Gdyni i zobowiązał się w ciągu 7 dni opracować opinię.

Maciej Traczyński

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Basenji
  Poniedziałek, 24.03

  Dają o sobie znać kretyńskie przepisy o zamówieniach publicznych. Liczy się jedynie koszt a nie jakość usług. Stąd też problemy z budową autostrad i dróg oraz właśnie z takimi firmami bez infrastruktury. Odbieranie w kioskach sądówek przypomina "Misia" Barei. Poczta Polska może nie jest najtańsza, ale od bardzo dawna nie miałem problemu z terminowością przekazywania listów i paczek. Jeżeli chce się coś mieć dobrze wykonane, nie warto korzystać z podróbek.

 2. 2
  +11
  ~ edwin
  Poniedziałek, 24.03

  Miałem okazje odebrać przesyłki z Sądu w punkcie przy ul. Szarych Szeregów . To jest jakiś koszmar. Przesyłki bardzo ważne Sądy , Prokuratura . Nikt nie sprawdził moich danych. Dziesiątki reklamówek z listami często decydującymi o czyimś losie. Nikt nad tym chaosem nie panuje. Od rana pod drzwiami kilku małolatów lub młodzieży proszącej jak się zorientowałem o siatki z listami do rozniesienia. To jest jakiś obłęd. Pani obsługująca zanim wydała mi przesyłki to przejrzała chyba z siedem reklamówek pełnych przesyłek sądowych i innych urzędów . Nie wiem kto to wymyślił , ale jestem pewien że nikt o zdrowych zmysłach. Jestem pewien na 100% że nikt nie wie kto jakie siatki i na jaką ulicę zabiera do rozniesienia. Jak trzeba będzie zniszczyć jakikolwiek sądowy dokument tom 0 problemu

 3. 3
  +4
  ~ rafal
  Poniedziałek, 24.03

  Niestety tak właśnie wygląda nasze "" tanie państwo", oszczędzamy na jakości i takie są niestety efekty, firma która wygrała przetarg na obsługę sądów i prokuratur czyli PGP plus IN POST nie dają sobie rady w całej Polsce z wykonaniem tej usługi. Setki a nawet już tysiące spraw sądowych jest odwołanych, bałagan w punktach odbioru przesyłek, zatrudnieni pracownicy praktycznie z łapanki bez umów o pracę, rotacja pracowników ogromna itd. ale dla naszego Państwa wszystko jest ok.

 4. 4
  +2
  ~ mieszkanka
  Poniedziałek, 24.03

  Moje powiadomienie sądowe z elbląskiego sądu szło trzy tygodnie .Tak funkcjonuje InPost.

 5. 5
  +8
  ~ InPost w Elblągu, ul.Szarych Szeregów, mają tam burdel na kółkah!
  Wtorek, 25.03

  Mój list z sądu w Czstochowie, szedł aż 3 miesiące. Udałem się po ten list, botam był dostarczony a tam paniusie stwierdziły,że listu nie ma :"I co pan nam zrobi". A i owszem, zrobiłem, zawiadomiłem o fakcie kradziezy listu policję i MSW. List znaleziono, z adnotacją "nikogo pod wskazanym adresem nie zastaem, brak skrzynki na listy". Co wcale nie jest prawdą, bo skrzynka na list jest, tylko burakowi z InPost nie chciało się listudostarczyć.

 6. 6
  0
  ~ j_
  Wtorek, 25.03

  daje o sobie znać znaczna gratyfikacja za wybór właściwej oferty

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0653879642487