Niedziela, 21.07.2024, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Nawałnica zabrała ich dobytek. Elbląscy harcerze organizują zbiórkę dla poszkodowanych

20.08.2017, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nawałnica zabrała ich dobytek. Elbląscy harcerze organizują zbiórkę dla poszkodowanych

Elbląscy harcerze włączają się w pomoc ofiarom nawałnicy, która ponad tydzień temu przeszła nad Polską, w wielu miejscach czyniąc ogromne zniszczenia. Hufiec planuje zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych poszkodowanym, którzy niejednokrotnie w ciągu jednej nocy stracili cały dobytek życia.

W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przeszła przez tereny Polski potężna nawałnica. Zniszczyła wiele miejscowości. Każda z nich potrzebuje innej pomocy, w niektórych potrzebne są piły i ludzie do pracy, w innych środki do życia. Elbląski Hufiec organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy w dniach 25 i 26 sierpnia 2017 r. (piątek i sobota) w godzinach 10 – 18 na Bryzie (ul. Portowa 2).

Na chwilę obecną poszkodowani mieszkańcy pilnie potrzebują żywności, środków czystości i higieny, jednorazowych naczyń, kołder, pościeli, ręczników, wody w 5 litrowych butelkach. Przeprowadzimy również zbiórkę między innymi łańcuchów do pił, paliwa, oleju do smarowania łańcuchów, rękawiczek roboczych, plandek, folii do przykrywania dachów, mioteł, grabi, taczek, latarek. Zebrane dary zostaną przewiezione do potrzebujących. Zachęcamy do dołączenia się do akcji oraz jej promowania wśród znajomych

- informuje Alicja Wyszyńska z Harcerskiej Służby Informacji Hufca Elbląg ZHP im. M. Kopernika.

Nawałnica, która przeszła nad Polską, największe straty spowodowała na Pomorzu. Silny, porywisty wiatr i burze uszkodziły ponad 2 tysiące budynków mieszkalnych i gospodarczych. W wyniku burz zginęło 5 osób, w tym dwoje dzieci, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek (powiat chojnicki). Trzy pozostałe ofiary śmiertelne to dwóch mężczyzn przygniecionych przez drzewa i kobieta, która zginęła w domu w wyniku zawalenia się części dachu. Załamanie pogody doprowadziło do największej takiej klęski w historii Lasów Państwowych. Powalonych zostało w sumie prawie 8 mln metrów sześciennych drzew.

Pomoc dla poszkodowanych organizowana jest w całej Polsce. Teraz mogą dołączyć do niej również elblążanie.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.82480311393738