Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Szpital Wojewódzki otrzymał od WOŚP-u sprzęt wart ok. 2,5 mln zł. "Mamy za co dziękować"

12.01.2017, 09:00:34 Rozmiar tekstu: A A A
Szpital Wojewódzki otrzymał od WOŚP-u sprzęt wart ok. 2,5 mln zł. "Mamy za co dziękować"
Fot. archiwum WSZ w Elblągu
REKLAMA

Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Do tej ostatniej grupy zdecydowanie należy dyrekcja, pracownicy i pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, którzy postanowili wyrazić swoją wdzięczność i wsparcie.

Niemal 2,5 mln zł wart jest sprzęt, jaki Wojewódzki Szpitala Zespolony w Elblągu otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym szpitalu działa też jeden z zaledwie 9 w kraju Oddziałów Noworodkowych imienia WOŚP. Z okazji ćwierćwiecza nieustającego grania Wielkiej Orkiestry skierowaliśmy do Jurka Owsiaka list, w którym nie szczędziliśmy słów wsparcia dla działalności fundacji i podziękowań za dotychczasową pomoc. Bo że mamy za co dziękować, nie ulega wątpliwości - mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu.

Poniżej prezentujemy list do Jurka Owsiaka

"Szanowna Wielka Orkiestro Świątecznej Pomocy,
Drogi Jurku!

Mija 25 lat od chwili, kiedy ogłosiłeś światu, że organizujesz koncert, podczas którego zbierane będą pieniądze na wsparcie opieki medycznej nad dziećmi w Polsce. Większość osób, które znały Cię z mediów chyba nie do końca wierzyła, że będzie z tego coś więcej, niż jednorazowa akcja…

Dziś trudno wyobrazić sobie okres świąteczno-noworoczny bez potężnej ogólnopolskiej, a wręcz ogólnoświatowej mobilizacji, wspaniałej muzyki, energetycznych transmisji na żywo w telewizji, Twojego ochrypłego z emocji głosu, Światełka do Nieba, ekscytujących licytacji, w końcu nerwowego zliczania datków, żeby po kilku tygodniach ogłaszać światu kolejne rekordy, z tym fenomenalnym ubiegłorocznym na czele! Jedyny jak dotąd, pozytywny efekt tak zwanej dobrej zmiany

Niezwykle miło jest oglądać w styczniową niedzielę rzesze ludzi na ulicach niezależnie od wieku oklejonych charakterystycznymi serduszkami, uśmiechniętych, zadowolonych. Latem na Przystanku Woodstock przypominasz nam, że już tylko pół roku zostało do kolejnego Finału, serwując przy tym ucztę muzyczną z prawdziwego zdarzenia.

Przez te wszystkie lata stworzyłeś nie tylko Fundację, dzięki której nasz Oddział istnieje i w dalszym ciągu prężnie się rozwija, ale stworzyłeś przede wszystkim ruch społeczny – ludzi, którzy na co dzień utożsamiają się z Twoimi wartościami, którzy widzą potrzebę pomocy innym, którzy razem z Tobą kształtują postawy obywatelskie i niegodną się na polityczne ingerencje w ideę wolontariatu oraz próby budowania swojej pozycji na dyskredytowaniu osiągnięć Orkiestry.

Chcieliśmy najserdeczniej podziękować Ci za te 25 lat, które dałeś nam, naszej społeczności, naszym Pacjentom i Ich Rodzinom. Chcieliśmy podziękować Ci za satysfakcję, którą odczuwamy z pracy i z niesienia pomocy naszym Najmłodszym. Wszyscy wiemy, że gdyby nie wsparcie Fundacji, byłaby ona zapewne dużo mniejsza…

Na koniec chcieliśmy prosić Cię o kolejne sto lat tego, czego już od Was doświadczyliśmy.
Każdego dnia ciepło myślimy o Fundacji i gorąco Was wszystkich pozdrawiamy!

Elżbieta Gelert
Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu,
lek. Barbara Chomik
Ordynator Oddziału Noworodka, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka"

 


informacja nadesłana
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ <DARWIN><<
  Czwartek, 12.01

  Cyt: " Przez te wszystkie lata stworzyłeś nie tylko Fundację, dzięki której nasz Oddział istnieje i w dalszym ciągu prężnie się rozwija, Czyli służba zdrowia w dużej mierze zależy od naszej ofiarności, bardzo krzepiące. Z tego samego szpitala znam opis sytuacji, gdzie oddziały WOŚP przywożą jedną rzecz na oddział a przy okazji obklejają naklejankami wszystko do okoła

 2. 2
  +7
  ~ 123
  Czwartek, 12.01

  Cieszmy się, cieszmy, że polskie państwo tak zaniedbuje opiekę medyczną która jest finansowana z naszych podatków a mimo to musimy organizować zbiórki pieniędzy żeby chociaż trochę podgonić kraje zachodnie Europy w ich standardzie leczenia. Tu się nie ma z czego cieszyć! Trzeba iść do urn głosować ale w końcu mądrze zagłosować a nie wiecznie na to samo albo PiS albo PO. Dajcie szansę innym partiom. Poczytajcie ich programy wyborcze, pointeresujcie się kandydatami, ale nie z telewizji bo tam powiedzą wam to co chcecie usłyszeć a nie to co jest prawdą. Po co głosować na tych samych złodziei!

 3. 3
  +2
  ~ enka
  Czwartek, 12.01

  "Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoich przeciwników, jak i zwolenników. Do tej ostatniej grupy zdecydowanie należy dyrekcja, pracownicy i pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, którzy..." Droga Redakcjo, kolejność słów (przeciwników, jak i zwolenników) tak wiele zmienia. To tak, jakby bycie zwolennikiem w tym przypadku było czymś nagannym. Zdecydowanie lepiej (i dla samej Owsiakowej Sprawy) rozumiano by powyższy tekst, gdyby zamienić kolejność: "Jurek Owsiak i jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Do tej pierwszej grupy zdecydowanie należy dyrekcja, pracownicy i pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, którzy..." Natomiast, jeśli chodzi o co Stworzył Jurek Owsiak, to chylę czoła!

 4. 4
  +5
  ~ wosp-dziewczyna
  Czwartek, 12.01

  BRAWO!!! TAK TRZYMAC!!! JUREK GRAMY DO KONCA SWIATA I JEDEN DZIEN DLUZEJ!!!!!!!!!! CZEKAMY NA KOLEJNY REKORD!!!!!

 5. 5
  +10
  ~ eeedee
  Czwartek, 12.01

  Czy redakcja może wypisać co elbląski szpital otrzymał od WoŚp ?

 6. 6
  +2
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 12.01

  Kto chce... to uczestniczy i może ... parę złotych poświęci na WOŚP . A historie o Jurku ....wyssane z palca, są niczym w stosunku do tych , które są prawdziwe i kosztują całe społeczeństwo . A dotyczą np : przedstawicieli wszelakiej władzy w kraju . Popieram i darzę ogromnym szacunkiem tych , którzy w całym tym ogromny przedsięwzięciu uczestniczą . Nie omieszkam brać udział , pewnie jak wielu elblążan o otwartym sercu i ..... : )

 7. 7
  --3
  ~ hehehe
  Piątek, 13.01

  2,5 mln zł, śmiech. ile to promili w porównaniu do rocznego budżetu NFZ?

 8. 8
  +2
  ~ jan-49
  Piątek, 13.01

  przeciwnikom Owsiaka zycze duzo zdrowia ale gdy sie zdazy ze trafia do szpitala to powinni miec w sobie tyle honoru zeby odmowic leczenia na sprzecie ktory szpital otrzymal od OŚP

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90339112281799