Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Antonina, Antoni, Albin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Remont w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Te boksy czekają na to od lat

29.11.2016, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
Remont w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Te boksy czekają na to od lat
fot. Ryszard Biel

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę wybiegów w budynku psiarni elbląskiego schroniska. Czas najwyższy, bo te już od lat domagają się remontu.

O tym, że część boksów i wybiegów dla psów, nie wpisuje się w aktualne normy i wymaga odnowienia, Powiatowy Lekarz Weterynarii mówi już od kilku lat. Wykazały to przeprowadzone przez niego kontrole w elbląskim schronisku.

Płytki odpadające z powierzchni ścian w wybiegach boksów oraz ubytki w powierzchni podłóg w tych wybiegach powodują, że ich powierzchnia jest trudna do mycia i skutecznego odkażania. Ponadto ubytki powierzchni podłóg powodują tworzenie się zastoin wody w miejscach ubytków i uniemożliwia skuteczne odkażanie powierzchni. Powierzchnie podłóg i ścian powinny być łatwe do czyszczenia i odkażania w celu zapewnienia odpowiednich warunków bytowania dla psów, jak również zapobiegnięcia rozprzestrzeniania się chorób wśród zwierząt przebywających we wspólnych boksach

- możemy przeczytać w decyzjach Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu, nakazujących poprawę warunków weterynaryjnych w elbląskim schronisku.

Już w 2013 r. powiatowy weterynarz nakazał Miastu zapewnić we wskazanych boksach ściany i podłogi oraz konstrukcje i przegrody wybiegów, które będą łatwe do mycia i odkażania. W 2014 r. władze Elbląga zawnioskowały o zmianę terminu usunięcia usterek. Ten został rozpatrzony przychylnie i na remont zdecydowano się poczekać do końca 2016 roku. W tej chwili już wiadomo, że nie uda się przeprowadzić do tego czasu. Dopiero w sierpniu br. miasto rozpisało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Ta już co prawda powstała, jednak nie oznacza to, że można ruszyć z remontem.

Wczoraj (28 listopada) ogłoszono kolejny przetarg. Poszukiwany jest wykonawca inwestycji. Oferty chętnych przyjmowane są do 2 grudnia. Tego samego dnia nastąpi ich otwarcie. Firma, która zostanie wyłoniona, czas na przebudowę wybiegów będzie miała do końca maja 2017 roku.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ karakan
  Wtorek, 29.11

  I na to powinny iść te podatki które płacimy a nie na popaprańców znęcających się nad 11 latkami

 2. 2
  +3
  ~ Adam
  Wtorek, 29.11

  Pokażcie troche zdjęć tych biednych psiaków. Może ludziom choć odrobinę serce zmięknie i przekażą 1% nie na jakąś rozgłośnię, a na elblaskie schronisko.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8681390285492