Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Zobacz niezwykły spektakl przyrody. Zapraszamy na Ptasi Piknik

26.09.2016, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz niezwykły spektakl przyrody. Zapraszamy na Ptasi Piknik
Fot. nadesłane

Pędząc za codziennymi sprawami, nie zauważamy, w jak niezwykłym miejscu żyjemy, gdzie niesamowity spektakl przyrody odbywa się dosłownie nad naszymi głowami. Dlatego zachęcamy do udziału w Ptasim Pikniku i obserwowania wielkiej migracji ptaków – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. Wydarzenie odbędzie się 1 i 2 października.

Dwa razy do roku, jesienią i wiosną, nad Mierzeją Wiślaną przelatują setki tysięcy najrozmaitszych gatunków ptaków. W ten weekend będzie doskonała okazja, aby je obserwować. W Krynicy Morskiej, a dokładnie 5 km za Krynicą, w kierunku miejscowości Piaski, przy byłej leśniczówce odbędzie się Ptasi Piknik.

Poza ogniskiem i możliwością wypoczynku, mamy przygotowaną masę atrakcji. Będą ornitolodzy, którzy nauczą chętnych rozpoznawać ptaki, leśnicy, którzy opowiedzą o lesie. Będzie duża ilość gier, zabaw z nagrodami, a także okazja, aby wypudować budkę dla ptaków. Każda z organizacji, a jest ich całkiem sporo, które nas wspierają, przygotuje coś swojego. 

– wylicza Jan Piotrowski.

W sobotę i w niedzielę piknik potrwa od godziny 9 do 16.

– Każdy uczestnik dostanie kartę, na której będzie zbierał pieczątki. Aby je dostać, trzeba odwiedzić kolejne punkty i rozwiązać łamigłówki, czy też wykonać jakieś zadanie. Na koniec karty są zbierane, a wśród uczestników pikniku rozlosowane zostaną nagrody – dodaje Piotrowski.

Podczas Ptasiego Pikniku odbywa się również liczenie gatunków przelatujących nad mierzeją. Ornitolodzy, miłośnicy ptaków, ochotnicy zostaną podzieleni na grupy i rozlokowani w punktach obserwacyjnych. Tam będą spisywali gatunki i ich ilość.

Miejsce, w którym odbywa się ten piknik, jest wyjątkowe. Blisko wody, nad lądem powstają prądy wznoszące. Ptaki, trochę jak ludzie, są leniuchami. Jak nie muszą, to się nie męczą, tym bardziej że przed nimi długa droga. Korzystają więc z tych prądów. Dodatkowo wszystkie ptaki chcą się zmieścić nad tym stosunkowo wąskim pasem lądu, jakim jest mierzeja. Dlatego pojawia się ich w tym miejscu taka niesamowita ilość. Tak duża, że wręcz wydaje się niepoliczalna, a jednak to się udaje

– mówi leśnik.

W ubiegłym roku w Ptasim Pikniku wzięło udział ponad tysiąc osób, wspólnie z ornitologami naliczyły blisko 229 tys. ptaków z 87 gatunków. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskich Dni Ptaków. Jego organizatorami są: Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz.

Więcej informacji na temat Ptasiego Pikniku znajdziemy tu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 26.09

  Bardzo ważna i wartościowa sprawa zwłaszcza dla rodziców dzieci internetu! Będę i w tym roku z synem i córką !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.