Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Myśliwy i pies nie pogrzebany

15.06.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fundacja "Pogezania" ostatnio dużo zajmuje się sprawami związanymi z myślistwem. Oczywiście nie chodzimy na polowania z bronią, a zajmujemy się głównie sprawami związanymi z patologiami myśliwskimi. Do takich bestialskich zboczeń należy strzelanie do psów. Szczególnie do tych, które są duże i ładne i nie uciekają, a przebywają ze swoimi właścicielami.

W maju 2004 roku w godzinach wieczornych na polnej drodze w okolicach Nowego Dworu Gdańskiego myśliwy, (imię i nazwisko tego pana jest znane Fundacji) zastrzelił bez żadnego uzasadnienia psa, naruszając tym art. 6 ustęp 1 Ustawy o Ochronie Zwierząt. Pies znajdował się na polnej drodze w obecności właściciela. Myśliwy, przejeżdżając samochodem, zastrzelił psa, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Jego ucieczka i pozostawienie nieżywego zwierzęcia na środku polnej drogi była naruszeniem art. 13 ustęp 1 ustawy o Chorobach Zakaźnych i Zakażeniach. Pies był dużym, spokojnym zwierzęciem rasy nowofunland i nie stwarzał zagrożenia dla zwierzyny łownej ani w chwili bestialskiego zabicia go przez myśliwego ani nigdy wcześniej. Myśliwy uciekając z miejsca przestępstwa wyraźnie dał do zrozumienia, że wie o tym, że działał niezgodnie z prawem zarówno karnym jak i łowieckim.

Właścicielka psa udała się do Polskiego Związku Łowieckiego w Elblągu i usłyszała w odpowiedzi na skargę: "bo ten pan taki jest". Nie wiem czy to jest prawidłowe wyjaśnienie sprawy.

Uważam, że tą sprawą powinien zając się prokurator, a na pewno psychiatra, tym bardziej, że osoby posiadające bron palną są zobowiązane do takich badań. Fundacja "Pogezania" zajęła się tą sprawą i będziemy prowadzili działania mające na celu ukaranie sprawcy zastrzelenia niewinnego zwierzęcia oraz podejmiemy kroki aby ten proceder ukrócić. Ilość nieodpowiedzialnych posiadaczy broni myśliwskiej rośnie coraz bardziej i potrzebne są poważne działania, aby można było w naszym kraju żyć bezpiecznie.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81571412086487