Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Lions Club & TIMEdeal.pl charytatywnie - zapraszamy na kolację "Zakochajmy się w Wenecji"

21.02.2012, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Lions Club & TIMEdeal.pl charytatywnie - zapraszamy na kolację

3 marca, o godz. 19:00, w Centrum Wystawienniczym Pujan przy ulicy Fabrycznej 5, Lions Club Elbląg Truso organizuje uroczystą kolację z cyklu "Klimaty Świata”. Tym razem odbędzie się ona pod hasłem "Zakochajmy się w Wenecji". Dochód z uroczystej kolacji przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 7-letniej  Juli oraz 17-letniego Tomka. Biuro Turystyczne LOBOS oraz TIMEdeal.pl włączyli się w akcję charytatywną, mamy nadzieję, że Państwa tam nie zabraknie...

Wieczór będzie można zaliczyć do niezapomnianych, gdyż w programie będzie m.in. pokaz Kostiumów i Masek Weneckich - Teatr Muzyki i Maski "Wenezia-Beaty Wielopolskiej" z gościnnym Występem  Damian Aleksander - solista Teatru Roma wraz Edytą Krzemień.

Licytacja charytatywna, nagrody?

Podczas uroczystej kolacji gdzie podniebienia będą rozpieszczane przez wyśmienite smaki włoskiej kuchni odbędzie się zabawa fantowa, gdzie główną wygraną jest wycieczka do Wenecji ufundowana przez biuro podróży Lobos, nagrodą drugą jest kupon ufundowany przez firmę TIMEdeal.pl na wyjazd SPA.
W trakcie wieczoru zostanie również przeprowadzona Aukcja charytatywna gdzie będą licytowane obrazy elbląskich malarzy oraz najnowsza płyta Edyty Górniak "MY" z autografem artystki. A wieczór poprowadzi Dyrektor Teatru im. A. Sewruka w Elblągu - Mirosław Siedler.Kim jesteśmy?

Międzynarodowe Stowarzyszenie Klubów Lions  powstało w Polsce w 1991 roku i jest Stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną, posiada obecnie 54 Kluby w Polsce (około 1200 członków). Spektrum działań polskich Lionów jest bardzo szerokie. Przede wszystkim skierowane do najmłodszego pokolenia. Finansujemy uzdolnione dzieci, wspieramy młodzież z ubogich rodzin, opiekujemy się domami dziecka, dożywianiem dzieci, organizowaniem imprez kulturalnych i świątecznych.

Źródłem dochodów na tę działalność są organizowane przez te Kluby imprezy charytatywne (koncerty, wernisaże, wieczory, itp.). Znaczące wsparcie finansowe pochodzi także od licznych darczyńców. Pozyskane środki w całości przeznaczone są na realizację celów, a koszty administracyjne funkcjonowania Klubów Lionsi pokrywają ze swoich składek, nierzadko występując też w roli sponsorów.

Elbląscy Lionsi

Lions Klub Elbląg Truso powstał w 1999 roku. Współpracuje i udziela pomocy elbląskim Amazonkom, Stowarzyszeniu Karan, współpracuje z Elbląskim Hospicjum i działa też na rzecz potrzebujących rodzin i szkół, szczególnie w środowisku wiejskim. Środki na w/w cele zbierane są na cyklicznie organizowanych imprezach.

W tym roku pod hasłem "Klimaty Świata" organizowany jest Wieczór Wenecki, z którego dochód przeznaczony będzie na rehabilitację 7-letniej Julii i 17-letniego Tomka. Dzięki młodzieży z IV LO, która postanowiła pomóc swojemu koledze w zbieraniu pieniędzy na zakup wózka inwalidzkiego umieszczając artykuł w Dzienniku Elbląskim - "I Ty możesz pomóc Tomkowi" - zmobilizowała nas do dołączenia do tej akcji.

Dzielna Julka

Julcia Nowacka ma siedem lat. Urodziła się w 31 TC, ważąc niewiele ponad kilogram. Mała waga i wczesne przyjście na świat zaważyło na Jej późniejszym rozwoju. Jula ma uszkodzony centralny układ nerwowy i od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, objawiające się czterokończynowym wzmożonym napięciem mięśniowym. W czwartym roku życia pojawił się u niej pierwszy napad padaczkowy i od tej pory ma też zdiagnozowaną lekooporną epilepsję z regularnie występującymi czynnymi  napadami. 
Julcia ma znacznie ograniczoną zdolność zmiany położenia względem otoczenia oraz części ciała względem siebie, nie potrafi  samodzielnie się przemieszczać. Zaburzony i znacznie opóźniony rozwój motoryczny uniemożliwia Jej pełne uczestnictwo w życiu codziennym i społecznym. Ograniczenia te wynikają z uszkodzenia funkcji motorycznych (czuciowych, postrzegania,  poznawczych). Julcia jest całkowicie zdana na innych, wymaga stałej opieki i pomocy we wszystkim gdyż ma niesprawne ręce oraz nie potrafi mówić. 

Rehabilitacja jest obecna w życiu Julci od urodzenia i będzie potrzebna całe życie. Wymaga jej codziennie  w zróżnicowanej postaci, od zajęć z logopedą ćwiczeń ogólnych m.in metodą NDT, Vojty, kynoterapię (zajęcia z pieskami), hydroterapię, krioterapię, masaże, terapię ręki aż do fizykoterapii m.in. metodą elektrostymulacji mięśni. 

Wzmożone napięcie mięśniowe doprowadziło do przykurczy i Julcia trzy lata temu musiała przejść operację podcięcia ścięgien w nóżkach. Ułatwiła ona rehabilitację i odłożyła w czasie jednak nie zapobiegła zwichnięciu lewego biodra. Obecnie Julcię czeka operacja tego biodra. Stała i regularna rehabilitacja jest bezwzględnie konieczna aby mięśnie Julci były możliwie najbardziej rozluźnione, co jest podstawą do wypracowania kolejnych kroczków w rozwoju. Od kilku miesięcy Julcia jest ćwiczona metodą Vojty, rehabilitacja ta przynosi duże efekty, widocznie wzmocniły się  mięśnie kręgosłupa i szyi co jest bardzo ważne dla kręgosłupa i kontroli głowy. Wypracowany postęp bardzo nas cieszy i walczymy o to by go nie zaprzepaścić przez zachowanie płynności ćwiczeń gdyż spastyka (wzmożone napięcie mięśniowe wynikające z błędnie funkcjonującego mózgu) wymaga stałej i ciężkiej pracy przede wszystkim Julci ale też terapeutów - dla nas bardzo ważnych ludzi w życiu.

Julia jest bardzo dzielna, mimo codziennej ciężkiej pracy i widocznego wysiłku na rehabilitacji jest bardzo pogodną dziewczynką z uśmiechem witającą każdy dzień. Więcej informacji oraz zdjęć Julii na blogu: http://www.julkaimy.pl

Pogodny Tomek

Tomek Talarek ma 17 lat i jest synem pani Małgosi, od lat pracującej w Galerii EL. Uraz kręgosłupa nie pozwala mu na całkowitą samodzielność, choć jest zupełnie zdrowym nastolatkiem. Tomek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończyniowe. Mimo choroby chłopiec jest pogodny, bardzo dobrze także się uczy.- Na pierwszym miejscu jest u niego teraz historia. To jego ulubiony przedmiot. Planuje nawet studia związane z tym kierunkiem — mówi mama Tomka, pani Małgorzata Talarek. Studia to jednak dość odległa przyszłość. Na razie Tomek jest uczniem klasy pierwszej w IV Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.


Znacznie pilniejszą sprawą jest natomiast wózek elektryczny, który zapewniłby mu większą niż dotąd swobodę. Koszt takiego wózka wynosi ok. 20 tys. zł.

Jak można pomóc? Jak zdobyć zaproszenie na kolację?

Dochód z uroczystej kolacji przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację 7-letniej  Juli oraz 17-letniego Tomka. Zaproszenia na Wieczór Wenecki pt. "Zakochajmy się w Wenecji" można nabyć przez Lions Club lub TIMEdeal.pl. Rezerwacja oraz pytania dodatkowe pod numerem telefonu: 502 681 350, 501 782 386 lub 533-532-456........................................................................... Artykuł sponsorowany ..........................................................................

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.