Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pracownicy browaru zbudowali plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci z ul. Kasprzaka

23.09.2011, 12:05:26 Rozmiar tekstu: A A A
Pracownicy browaru zbudowali plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci z ul. Kasprzaka

Mali podopieczni Domu Opieki Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu, zyskali nowe miejsce zabaw. Na terenie ośrodka przy ulicy Kasprzaka powstał nowy plac zabaw. Jego zagospodarowaniem zajęli się pracownicy elbląskiego browaru w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Żywiec oraz pracownicy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Ryszard Jankowiak z Elbląga.

Akcja pomocy zorganizowana została w Domu Opieki Społecznej dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Jadwigi w Elblągu przy ulicy Kasprzaka 10. Dom Pomocy Społecznej zajmuje się dziećmi upośledzonymi umysłowo. Dziećmi, które nie mogą normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Kilkoro dzieci jest karmionych dożołądkowo, niektóre muszą być podłączone do aparatów tlenowych. Wszystkie te dzieci zostały porzucone przez rodziców i bez wsparcia sióstr i personelu medycznego nie miałyby żadnej szansy na przeżycie.

W ramach prowadzonej akcji, wolontariusze z elbląskiego browaru oraz pracownicy Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Ryszard Jankowiak postanowili zagospodarować mini plac zabaw dla dzieci. W ramach prac usunięto betonowe płyty, które znajdowały sie na placu, rozebrano stary budynek gospodarczy oraz wyrównano teren. Wszystkie odpady zostały zutylizowane. W oczyszczonym miejscu została nawieziona ziemia i ułożony nowy trawnik. Dla młodszych dzieci zakupione i zainstalowane zostały huśtawki, bujaki oraz nowa piaskownica.

Przy pracach, które trwały około 2 miesiące, brał udział m.in. dyrektor elbląskiego browaru Roman Korzeniowski. Plac zabaw został oddany w użytkowanie w połowie września.

Pracownicy elbląskiego browaru już trzeci rok z rzędu pomagają instytucjom oraz organizacjom w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Żywiec. W tym roku pomogli m.in w Marwicy przy zagospodarowaniu terenów zielonych.
 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 16 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ emm
  Piątek, 23.09

  Wielkie brawa dla Elbląskiego browaru. Szacun dla pracowników browaru

 2. 2
  +12
  ~ Marek
  Piątek, 23.09

  To nie pierwsza akcja wolontariatu :) Trzeba pogadać z Korzeniem - aquapark w ramach wolontariatu... No co ? Na rehabilitacje jak znalazł :))) Pozdrawiam pracowników i osoby wielkiego serca :)

 3. 3
  +17
  ~ ali g
  Piątek, 23.09

  to czego nie potrafią ludzie z UM ,potrafią ludzie z browaru -wielki szacun i oby tak dalej bo na UM nie ma co liczyć -------------------------------------------wielkie pozdro dla nierobów z UM

 4. 4
  +14
  ~ m
  Piątek, 23.09

  Wielkie brawa za taką akcję!

 5. 5
  +11
  ~ Tomek
  Piątek, 23.09

  Ja nie rozumiem. Miało być lepiej... WKS - struktura z pełniącą P.O. naczelnika co umie na lewo i prawo kasę tylko po to aby na koncert się nie zmieścić. Taka akcja jak powyżej - robią o firmy i ludzie dobrej woli. Lecimy dalej. Można przyczepić się do Pana "Homzika" o rozgłos - ale jak człowiek miał znaleźć sponsorów bez rozgłosu ? Przytaczam tylko to co z ostatnich dni. ( rozwinąłem myśl Aliego G ) A teraz osiem osób też pojechało motocyklami do Berlina - bez żadnej pomocy, sami znaleźli sponsorów - a taka podróż to promocja miasta np... Ludzie z UM ( szczególnie WKS ) ZACZNIJCIE PRACOWAĆ ! ZACZNIJCIE SIĘ INTERESOWAĆ ! Po cholerę macie swój "Made in Elbląg" na facebook ?

 6. 6
  +2
  ~ Irena
  Poniedziałek, 26.09

  Wspaniała inicjatywa. Wielkie dzięki dla ludzi ogromnego serca. Takie akcje utwierdzają mnie tylko w przekonaniu, że politycy nie są nam do niczego potrzebni. Banda złodziei z administracji powinna natychmiast zniknąć. Gospodarka kraju rozwijałaby się dynamicznie bez hamulcowych-idiotów-polityków.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.