Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Z dwururą do parku.

18.05.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z dwururą do parku.
W parku miejskim Bażantarnia każdy elblążanin zapewne bywał wiele razy. Ale nie każdy wędrowiec wie, że będąc w Bażantarni jest jednocześnie w obwodzie łowieckim! Zresztą nie tylko Bażantarnia, ale i Modrzewina, okolice Jagodnika, Próchnika – tereny przez które przechodzą szlaki znakowane – są w obwodach łowieckich.

Często zimą, turyści wędrujący szlakiem znakowanym w okolicach Jagodnika wychodzą na grupę myśliwych z bronią gotową do strzału. Nie jest to spotkanie przyjemne. Sam miałem okazję dwukrotnie wejść kilkadziesiąt metrów od linii strzału będąc na Modrzewinie z grupą dzieci. Na rozmowie w Nadleśnictwie Elbląg i w elbląskim oddziale PZŁ usłyszałem, że to jest tylko moja wina! Bo każdy turysta idący do lasu może sprawdzić, czy nie ma w nim zgłoszonego polowania! Reasumując – każdy obywatel idący do lasu ma obowiązek (wg. myśliwych z PZŁ) wiedzieć do jakiego obwodu łowieckiego się udaje oraz sprawdzić, czy tam nie jest zgłoszone polowanie zbiorowe.

Czyli drobna, a dobrze sytuowana grupa społeczna bawi się, strzelając do zwierząt, a reszta za to odpowiada. Cały nasz kraj został podzielony, bez pytania się nikogo o zdanie na obwody łowieckie, które nasze kochane państwo dzierżawi Polskiemu Związkowi Łowieckiemu. I nawet jeżeli posiadamy swoją ziemię i nie życzymy sobie myśliwych – nie mamy nic do powiedzenia. Państwo wydzierżawi naszą własność – bez pytania nas o zdanie. Nie jesteśmy bezpieczni na swojej własności, nie mówiąc już o naszym psie – zwierzęta te stanowią wdzięczny obiekt do odstrzału.

Fundacja "Pogezania" zorganizowała w dniu 7 kwietnia br. sympozjum pt. "Strzały w Mieście". Tu panowie myśliwi podtrzymali swoje stanowisko do prawa strzelania wszędzie, nawet w parku miejskim, nie licząc się z nikim i niczym, łamiąc wszelkie zasady bezpieczeństwa i Konstytucję RP. Na sympozjum nie przybyli, mimo zaproszenia przedstawiciele Policji – cóż się dziwić pan komendant jest myśliwym.Na zdjęciu: Ambona myśliwska na zielonym szlaku w Bażantarni elbląskiej - centrum parku miejskiego.
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Addams
  Niedziela, 12.08

  Obrzydliwość!!! Myśliwi to cioty!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.068058013916