Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na Zlot do Fromborka za darmo

22.07.2010, 09:04:13 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zlot do Fromborka za darmo

Już w piątek rozpoczynają się I Międzynarodowe Regaty Żeglarskie o Puchar Trzech Marszałków. Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu informuje wszystkich zainteresowanych, którzy chcieli by uczestniczyć w tym wydarzeniu, że jest możliwość dojazdu do Fromborka za darmo.

W dniach 23-24 lipca odbędzie się IV Międzynarodowy Zlot Żeglarski. Głównym organizatorem tegorocznego zlotu jest marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. Po raz pierwszy do grona organizatorów (marszałkowie województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego) dołączył gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Georgij Boss.

Dzięki temu, żeglarze wezmą udział w regatach na polskich i rosyjskich wodach Zalewu Wiślanego (Kaliningradzkiego). Otwarcie I Międzynarodowych Regat Trzech Marszałków odbędzie się 23 lipca o godz. 18.00 w Bałtijsku.

- W Bałtijsku w ceremonii otwarcia weźmie udział m.in. Dmitry Zelenin, gubernator obwodu Twerskiego  i prezes Ogólnorosyjskiej Federacji Żeglarskiej (WFPS). Ma podarować Kaliningradowi pięć jachtów klasy Optymist. Prawdopodobny jest także udział ambasadora RP w Rosji Jerzego Bahra – mówi Jerzy Wcisła, dyrektor elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

Następnego dnia, 24 lipca o g. 9.00 nastąpi start do I Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków (Gubernatorów).

Wszyscy, którzy chcieliby 24 lipca br. być we Fromborku w ten dzień, mogą dojechać tam za darmo.

- Trzeba tylko w siedzibie Biura Regionalnego przy ul. Czerwonego Krzyża odebrać bilet na autokar – informuje Monika Betcher. - Odjazd z Elbląga z parkingu przy CSE Światowid 24.07.2010 o godz. 14:00. Wyjazd z Fromborka 24.07.2010 godz. 21:00 z parkingu przy porcie. Biletów nie można zarezerwować.

- Spodziewamy się udziału ok. 70 jachtów w regatach. Prawdopodobnie będzie to największa impreza żeglarska na Zalewie Wiślanym – mówi Wcisła. - Wydarzenie ma jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Od 2009 roku prowadzimy rozmowy z przedstawicielami Obwodu Kaliningradzkiego na temat wypracowania wspólnej koncepcji wykorzystania walorów Zalewu Wiślanego. W trakcie rozmów zakres przedsięwzięcia się rozszerzył. Ostatecznie zamierzamy opracować projekt koncepcji wykorzystania walorów drogi wodnej od Zalewu Wiślanego po Zalew Kuroński, czyli dla  końcowego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70. Chcemy to zrobić w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja, w ramach działania 2.4 (Wspieranie rozwoju społecznego, gospodarczego i przestrzennego. Wspólne planowanie przestrzenne i społeczno-ekonomiczne). Liderem projektu jest Biuro Regionalne w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a partnerami: Obwód Kaliningradzki, miasto Kłajpeda oraz samorząd Województwa Pomorskiego.

O godz. 19 odbędzie się uroczyste zamknięcie Zlotu i Regat i wręczenie pucharów, nagród i upominków żeglarzom. Gubernator dla zwycięzcy wręczy laptop, marszałkowie – silnik motorowy o wartości ok. 5 tys. zł. Upominki otrzyma każda załoga.

W tym czasie w porcie będzie trwała część rozrywkowa zlotu. Pojawi się również miasteczko promocyjne naszego regionu. Jako gwiazda wieczoru wystąpi Detko Band.

- Nie ukrywamy, że zależy nam na wypromowaniu wód Zalewu Wiślanego – dodaje Jerzy Wcisła. – Chcemy, aby zaczęły tu wpływać jednostki, które nie cumują na co dzień w portach nadzalewowych. Od przyszłego roku nasza impreza znajdzie się pod patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego.
 

 

Mars

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ stefciu
  Czwartek, 22.07

  ruszcie ten szynobus do.... a nie ludzi do urzędów po bilety wysyłacie!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.