Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Będą pieniądze na drogę 503 i juniorów Olimpii

08.06.2010, 14:59:47 Rozmiar tekstu: A A A
Będą pieniądze na drogę 503 i juniorów Olimpii

Taką deklarację złożył w Elblągu marszałek Jacek Protas. Stało się to przy okazji uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego, który odbywał się w naszym mieście. Marszałka do takiej deklaracji zmobilizował pytaniami radny wojewódzki PiS Jacek Perliński.

Specjalna, wyjazdowa sesja Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego odbyła się we wtorek w Elblągu. Okazją ku temu są obchody XX-lecia istnienia samorządu terytorialnego w Polsce. Radni wojewódzcy zjechali więc do elbląskiego Ratusza. Obecni byli również poseł na Sejm RP Witold Gintowt-Dziewałtowski, starosta Sławomir Jezierski oraz wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski.

O elbląskie sprawy, przy okazji sesji wyjazdowej w naszym mieście, postanowił walczyć radny Jacek Perliński z Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw zaapelował do marszałka Jacka Protasa o organizowanie cyklicznych sesji w Elblągu.

- Przynajmniej raz w roku – mówił radny. – Być może zaś w przyszłości, posiedzenia radnych Sejmiku odbywałyby się cały czas w Elblągu.

Później radny Perliński pytał o termin ogłoszenia konkursów z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury”. Jak argumentował, Elbląg czeka na te środki aby rozpocząć modernizację drogi wojewódzkiej nr 503 (w naszym mieście obejmuje ona ulica Mazurska, Browarna, Pocztowa, Rycerska).

Radny Perliński informował również o potrzebach juniorów Olimpii Elbląg.

- Czy samorząd województwa mógłby wesprzeć finansowo juniorów starszych i młodszych Olimpii Elbląg? – pytał radny Perliński. – Trzeba przypomnieć, że to juniorska i mistrzowska drużyna. Juniorzy Olimpii, co jest ewenementem w kraju, to rodowici elblążanie. Wygrywają z mocniejszymi od siebie drużynami, jak chociażby z Legią Warszawa. Tymczasem młodzi piłkarze z Elbląga muszą trenować na boisku, które przypomina pastwisko.
Marszałek Jacek Protas zapewnił, że już na jesieni powinien zostać ogłoszony konkurs w ramach programu RPO „Warmia i Mazury”. Wtedy pieniądze na modernizację drogi nr 503 na pewno będą.
- Musimy jednak przebrnąć przez wymogi proceduralne związane z ochroną środowiska w tym projekcie. To jednak wcale nie jest proste, w związku ze instytucjami odpowiedzialnymi za środowisko w naszym województwie – mówił marszałek Protas. – Jednak mamy nadzieję, że już na jesieni będziemy mogli ogłaszać konkursy. Wtedy na pewno pieniądze dla Elbląga się znajdą.

Marszałek Protas zapewnił także, że zarząd województwa postara się wesprzeć finansowo juniorów starszych i młodszych Olimpii Elbląg.

- Co prawda kierujemy się zasadą, że pieniądze dla klubów sportowych rozdajemy w ogłaszanych konkursach. Jednak postaramy się coś wymyśleć, aby elbląskim piłkarzom pomóc. Dodam, że w tych konkursach elbląskie kluby sportowe mają też swój udział – mówił marszałek Protas.

Marszałek Jacek Protas poinformował także, że zarząd województwa jest zainteresowany przywróceniem kolei nadzalewowej.

- Na razie uruchomimy takie połączenia kolejowe w weekendy. Jednak, jeśli będzie zainteresowanie ze stroną turystów, to włączymy te połączenia do sieci przewozów regionalnych na stałe – deklarował marszałek.

Jacek Protas przypomniał także, że województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z nielicznych regionów, gdzie zamiast ograniczać przewozy kolejowe, uruchamia się nowe linie.

- Mamy jedenaście nowoczesnych szynobusów, które są własnością województwa – mówił Protas. – Z tego nowoczesnego taboru korzystają także mieszkańcy Elbląga.

W czasie tej specjalnej sesji radni wojewódzcy zorganizowali również zbiórkę pieniędzy na rzecz powodzian.

 

Mars

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ biedny polak
  Wtorek, 08.06

  Kiełbasa wyborcza i nic więcej,od kiedy istnieje województwo w którym jest Elbląg ??? Teraz są obiecanki pieniędzy na wszystko do tej pory pchano pieniądze w olsztyn który do tej pory nie może sobie poradzić ze wszystkim.Rozparcelować to województwo nieudaczników.Nic się nie robi by miasto Elbląg przestało staczać się na dno ,nigdy wam tego nie wybaczę polityczni partacze.

 2. 2
  0
  ~ kolega J.
  Wtorek, 08.06

  brawo Jacek ! Olimpia !

 3. 3
  0
  ~ mieszkaniec
  Środa, 09.06

  Dajcie kasę na zabudowane trybuny i nowe stadiony bo miasto Elbląg w tym temacie wygląda tragicznie.Na sport też pieniądze są dawane z łaski !!Do zimy blisko a Góra Chrobrego stoi i czeka na inwestycje ,mieszkańcy też dadzą podziękowanie .A droga 503 pokazuje -jaki kram taki pan ,droga wojewódzka? kiedy znikną tiry z ulicy Browarnej - do browaru jest obwodnica!!!Było malowanie pasów na jezdniach w Elblągu ? czym to malowane że pasy robią się wyblakłe chyba popłuczynami po farbie! A o nie których ulicach zapomniano a może już w trakcie malowania farba znikła.

 4. 4
  0
  ~ kibice Olimpii
  Sobota, 12.06

  Perliński to jest gość! Dziękujemy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1131851673126