Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Sytuacje, na które trzeba uważać. Oto kilka przypadków jak oszuści próbują pozyskać od nas pieniądze

26.01.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sytuacje, na które trzeba uważać. Oto kilka przypadków jak oszuści próbują pozyskać od nas pieniądze
REKLAMA
Sytuacje, na które trzeba uważać.Oto kilka przypadków jak oszuści próbują pozyskać od nas pieniądze. Warto je przeczytać i pamiętać o tym, gdy spotka nas podobna sytuacja.

36-letnia mieszkanka Tolkmicka złożyła zawiadomienie w sprawie oszustwa, podczas którego straciła 1400 złotych. Sprawca najpierw przejął istniejący profil na portalu społecznościowym należący do jej koleżanki a później wysłał z jej profilu link do 36-latki. Ta otworzyła go a sprawca uzyskał dostęp do jej konta bankowego poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie. Następnie zrealizował wypłatę na 1400 złotych.

Z kolei w Pasłęku 48-latek odebrał telefon, gdzie miła pani w słuchawce powiedziała, że po wypełnieniu ankiety otrzyma pieniądze i chce je przelać na jego konto. Mężczyzna otrzymał link i zalogował się poprzez niego na stronie swojego banku. Nieznany sprawca chciał wypłacić z jego konta 9 tysięcy złotych jednak… bank odmówił wykonania takiej transakcji.

Mniej szczęścia miała natomiast pewna 53-latka z Elbląga. Kobieta miała rozmawiać telefonicznie z „pracownikiem banku”. Ten uzyskał od niej podczas rozmowy kod blik a następnie z jej konta zostały wypłacone 3700 złotych.

Podobną sytuację miał 20-latek z Tolkmicka. Tu sprawca włamał się na jego konto na profilu społecznościowym i rozesłał do znajomych prośbę o pieniądze. W ten sposób jeden z kolegów 20-latka został „namówiony” do podania kodu blik i oszukany. Sprawca wypłacił na jego szkodę 180 złotych realizując transakcję w sklepie internetowym.

Gdy spotkamy się z taką sytuacją gdzie ktoś telefonicznie lub za pośrednictwem komunikatora będzie prosił o kod blik lub przelanie pieniędzy lub otwarcie przesłanego linku mocno zastanówmy się nad tym… Bo możemy stać się ofiarą oszustwa.
 

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ TW
  Sobota, 27.01

  no właśnie w niedzielę trzeba uważać - Owsiak w akcji

 2. 2
  +2
  ~ joe
  Sobota, 27.01

  @TW lepiej oddać tadziowi z torunia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0102500915527