Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg Policjanci usłyszeli nietypowy szum opon...

11.01.2023, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg Policjanci usłyszeli nietypowy szum opon...
Fot. KMP Elbląg

Kontrola okazała się pechowa dla 33-latka, który miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna jechał za szybko i to wykazał policyjny miernik prędkości. Po sprawdzeniu danych okazało się, że ma on aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.


 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dziś (10.01) przy ul. Akacjowej 33-latka, który tłumaczył, że przekroczył prędkość, bo jedzie akurat do wulkanizacji, a schodzi mu powietrze z kół i chce tam jak najszybciej dojechać... Powietrze schodziło rzeczywiście i mężczyzna rzeczywiście za szybko jechał, za co dostał mandat.

 

Problem był jednak w tym, że nie powinien w ogóle kierować, bo ma orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami (już drugi) wszelkimi. Auto przejęła inna osoba z uprawnieniami, a do sądu trafi policyjny wniosek o kierowaniu mimo zakazu. A sam zakaz obowiązywał go jeszcze przez 3 dni...
33-latek został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych. Teraz sąd podejmie decyzje o karze. Za niestosowanie się do orzeczenia sądu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Arc
  Środa, 11.01

  Policja w akcji - świadek i poszkodowana jednocześnie, powiedziała, że chyba cieszy sie, że sie rozbili na drzewie, bo nie wie do czego dążyli policjanci i jak by to sie skończyło - https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-wypadek-radiowozu-z-nastolatkami-rpo-domaga-sie-wyjasnien,nId,6527551

 2. 2
  +7
  ~ oo
  Środa, 11.01

  nie wytrzymał 3 dni? to teraz będzie kilkuletni zakaz i sowita kara pieniężna i jak taki ma być postrzegany jako człowiek rozumny?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2514021396637