Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Policjanci kontrolowali prędkość m.in. na ul. Jana Pawła II

14.11.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Policjanci kontrolowali prędkość m.in. na ul. Jana Pawła II

W ciągu minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość blisko 400 kierujących, mierzyli także prędkość, szczególnie na odcinkach miejskich. Łącznie zatrzymano 7 praw jazdy, za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

 

Większość przekroczeń powyżej 50 km/h policjanci odnotowali na ulicy Jana Pawła II. Co więcej, w większości byli to młodzi ludzie, którzy od niedawna posiadają prawa jazdy. Jednym z nich był 19- latek kierujący audi, który rozpędził swój pojazd do 111 km/h. Zaraz za nim, mercedesem jechała jego rówieśniczka z prędkością 102 km/h. W obu przypadkach kierującym zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy oraz ukarano mandatami w wysokości 2000 oraz 1500 złotych. Pozostałe zmierzone prędkości na elbląskiej „Modrzewinie” to 102, 105 i 104 km/h.

Pierwsze dwa wykroczenia popełnili 20-latkowie, którzy prawa jazdy posiadają od niespełna 2 lat. Trzeci z kierujących to 39-latek kierujący hondą. W tych trzech przypadkach kierującym zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące oraz ukarano ich mandatami w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.


Przypominamy: w terenie zabudowanym ograniczenie prędkości jest do 50 km/h. Przekroczenie jej o ponad 50 km/h, zagrożone jest oprócz wysokiego mandatu, zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ kkk
  Poniedziałek, 14.11

  A tam jest teren zabudowany?

 2. 2
  +7
  ~ mis
  Poniedziałek, 14.11

  bardzo dobrze gowniarze na drogach jezdza jak im sie podoba

 3. 3
  +3
  ~ jjj i d.
  Wtorek, 15.11

  Tak to teren zabudowany i jest częścią miasta, gdzie obowiązują wszystkie przepisy wynikające z kodeksu prawo o ruchu drogowym. Każdy kto, chociażby w jego odczuciu z ironią, kwestionuje zasadność karania uczestników ruchu w tym terenie powinien być uznany za podżegacza namawiającego do przestępstwa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85862994194031