Środa, 7.12.2022, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policyjna akcja " Alkohol i narkotyki" Wszyscy byli trzeźwi!

04.10.2022, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policyjna akcja " Alkohol i narkotyki" Wszyscy byli trzeźwi!
Fot. KMP ( Zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu )

Elbląscy policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania „Alkohol i narkotyki". Funkcjonariusze przebadali trzeźwość 383 kierowców na obecność alkoholu i narkotyków. Wszyscy byli trzeźwi.

 

Działania „Alkohol i narkotyki" prowadzone były w miniony poniedziałek (3 października br.). Miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego zagrożenia, jakim są nietrzeźwi kierujący i po użyciu narkotyków. Policjanci kontrolowali pojazdy na terenie miasta i gmin z terenu powiatu elbląskiego, a w szczególności w okolicach lokali rozrywkowych. 

 

Wśród kontrolowanych nie było przypadku prowadzenia samochodu po narkotykach czy alkoholu. Ponadto policjanci podczas działań zatrzymali 3 dowody rejestracyjne, wręczyli 23 mandaty kierowcom, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości oraz skierowali 6 wniosków do sądu o ukaranie. W siedmiu przypadkach pouczyli.

 

Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności. W obu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Ivicyc
  Wtorek, 04.10

  Fiu,fiu...kontrolowani kierowcy trzeźwi! I tak powinno być!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1439731121063