Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Przyłapali „producenta” nielegalnego alkoholu

01.06.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przyłapali „producenta” nielegalnego alkoholu
Fot. KAS

Warmińsko-mazurska KAS ujawniła nielegalną produkcję alkoholu na terenie powiatu braniewskiego. Właściciel linii produkcyjnej został przyłapany na gorącym uczynku. Funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do destylacji, zacier i gotowe wyroby alkoholowe.

 

W maju br. funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Braniewie ujawnili proces nielegalnej produkcji alkoholu. Na jednej z posesji na terenie powiatu braniewskiego, przyłapali na gorącym uczynku właściciela posiadłości podczas trwającego procesu produkcji alkoholu.


W wyniku przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli aparaturę do destylacji, ok. 60 l tzw. zacieru do produkcji alkoholu oraz ok. 10 l wyrobów alkoholowych, pochodzących z nielegalnej produkcji.


Nielegalna produkcja alkoholu jest zagrożona karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Nielegalne wyroby alkoholowe produkowane są najczęściej z alkoholu technicznego. Zawierają one wiele szkodliwych substancji, które zagrażają zdrowiu i życiu człowieka.

 

Krajowa Administracja Skarbowa

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ Ciekawski
  Środa, 01.06

  Czy to ten producent którego bimber sprzedaje handlarz z giełdy . Ten co stoi że słodyczami na wjeździe do giełdy za zabkay

 2. 2
  +4
  ~ J.B.
  Środa, 01.06

  Jestem po wrażeniem. Profesjonalne działanie naszych służb zaowocowało uchronieniem państwowego budżetu od wielomilionowych strat. Mam nadzieję, że ta zorganizowana siatka przestępców zostanie rozbita a majątek, którego dorobili się na procederze zostanie skonfiskowany. Niech żyje Warmińsko-Mazurski Urząd Celno Skarbowy! Więcej taki artykułów, to buduje morale obywateli.

 3. 3
  +5
  ~ Areg.G
  Środa, 01.06

  Serio 10 litrów, co popieprzony kraj. To już nawet nie można sobie bimbru pędzić na własny użytek ? 10 litrów wypijam miesięcznie z kolegą, to jest jakaś paranoja, a można nastawić galon wina? czy to też przestępstwo. Gardzę tymi służbami, wstyd mi za nich.

 4. 4
  +2
  ~ znany
  Środa, 01.06

  Poruszał się harleyem?

 5. 5
  +8
  ~ Chcemy żyć normalnie.
  Środa, 01.06

  A ja robię bimber w centrum miasta na swój użytek i mam was wieśniaki z olsztyna głęboko w d.......

 6. 6
  +6
  ~ Ja
  Czwartek, 02.06

  Państwo jest największym dealerem substancji psychoaktywnych w tym kraju. Nie dość, że ma wyłączność na sprzedaż uzależniającej trucizny, zarabiając na tym krocie, to jeszcze likwiduje wszelkich konkurentów. I nie chodzi tu o zdrowie, tylko jak zwykle o kasę.

 7. 7
  +1
  ~ mis
  Czwartek, 02.06

  10 litrow bimbru i 60 zacieru sprawa warta napisania rozprawy naukowej "brawo "widac nie maja sie juz czym zajmowac a wykrywalnosc musi byc takiego "przestepce"nakryli jak okradal panstwo pijac swoja gorzale i nie kupujac w sklepach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1221749782562